Reklama

Ostrowczanki laureatkami Międzynarodowego Festiwalu

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu, Paulina Kaczor i Gabriela Górniak zostały laureatkami XIV Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej w Łodzi. W festiwalu zaprezentowało się ponad 750 wokalistów i zespołów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Łódzki festiwal, który powstał jako votum wdzięczności za pobyt Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi, w tym roku odbywał się pod hasłem „Przyszedłem po to, aby owce miały życie”. Oprócz dzieci i młodzieży z Polski, śpiewali też młodzi artyści z Białorusi, Ukrainy i Łotwy. Podczas trwających trzy dni przesłuchań młodych artystów oceniało profesjonalne jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Akademii Muzycznej z Łodzi, nauczyciele muzyki, znani aktorzy i duchowni.
Ostrowczanki wypadły w tym gronie wyśmienicie. Paulina Kaczor zajęła drugie miejsce w kategorii soliści 10-12 lat, wykonując piosenkę „W jasny dzień”, a duet Paulina Kaczor - Gabriela Górniak zajął trzecie miejsce wykonując piosenkę „Pragnę Tobie dziś wyśpiewać”. Obydwie młode artystki przygotowywały się do występu pod kierunkiem Ryszarda Góry i Danuty Wiśniewskiej.

Festiwal bez stresu

Dla Pauliny Kaczor udział w łódzkim festiwalu to pierwszy występ na tak znaczącej imprezie. Na scenie prezentowała się już wielokrotnie, między innymi na koncercie poświęconym pamięci papieża Jana Pawła II w Ostrowcu „Rozpalmy pamięć”. Wcześniej śpiewała w kościelnej „scholi”, a od paru miesięcy uczy się profesjonalnego śpiewu pod kierunkiem Ryszarda Góry. Jak sama podkreśla, na festiwalu w Łodzi panowała specyficzna atmosfera.
- Było wspaniale, wszyscy dla wszystkich byli bardzo życzliwi, nie czuło się rywalizacji - mówi Paulina. - Nie było presji ani stresu tak jak na innych konkursach. Po prostu wszyscy cieszyli się, że mogą śpiewem wychwalać Pana Boga. Z przyjemnością słuchaliśmy występów innych uczestników festiwalu. To było naprawdę niezwykłe przeżycie.
Podobne wrażenie z festiwalu ma Gabriela Górniak, która razem z Paulina „wyśpiewała” trzecie miejsce w duetach.
- Dla mnie udział w takim festiwalu to spełnienie marzeń. Śpiewałam razem z uczestnikami z Białorusi, Ukrainy, Łotwy. Była wspaniała atmosfera. Jestem bardzo szczęśliwa, że znalazłam się w gronie najlepszych. Z pewnością ten sukces zmobilizuje mnie do dalszej pracy.
Obydwie laureatki podkreślają, jak wiele zawdzięczają osobom, które przygotowały je do występu - Danucie Wiśniewskiej i Ryszardowie Górze, a także dyrektorowi SP nr 5 Wojciechowi Serwinowi oraz księdzu proboszczowi parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Czesławowi Gumieniakowi, którzy umożliwili im wyjazd na festiwal.

To dopiero początek

Ryszard Góra uważa, że sukces na festiwalu w Łodzi bardzo pomoże, a przede wszystkim zmobilizuje młode artystki. Przed nimi bowiem jeszcze wiele, wiele pracy.
- Paulina jest pracowita, ma przepiękną barwę głosu i czysty wokal, ale musi jeszcze dużo pracować - mówi wychowawca młodych ostrowieckich artystów. - Musi pracować nad poszerzeniem skali głosu czy nad dykcją. Ale znając ją wierzę, że sukces w Łodzi dodatkowo ją zmobilizuje.
Obydwu laureatkom życzymy więc kolejnych sukcesów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł biskup Marian Błażej Kruszyłowicz OFM Conv.

2025-08-14 12:16

[ TEMATY ]

bp Marian Błażej Kruszyłowicz

zmarł biskup

kuria.pl

Biskup Senior Marian Błażej Kruszyłowicz OFM Conv.

Biskup Senior Marian Błażej Kruszyłowicz OFM Conv.

13 sierpnia 2025 roku, w wieku 89 lat, zmarł Biskup Senior Marian Błażej Kruszyłowicz OFM Conv., biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w latach 1990-2013. Informacja o uroczystościach pogrzebowych zostanie podana w późniejszym terminie.

Bp Marian Błażej Kruszyłowicz urodził się 6 maja 1936 roku w Gliniszczach, na terenie diecezji grodzieńskiej. Został wyświęcony na kapłana 7 lutego 1960 roku w Łodzi. Został mianowany biskupem tytularnym Hadrumetu i biskupem pomocniczym w Szczecinie 9 grudnia 1989 roku. Sakrę biskupią otrzymał z rąk papieża Jana Pawła II w bazylice patriarchalnej św. Piotra Apostoła w Rzymie 6 stycznia 1990 roku.
CZYTAJ DALEJ

Niepokojące informacje o stanie zdrowia ks. Olszewskiego

2025-08-12 07:27

[ TEMATY ]

modlitwa

stan zdrowia

Ks. Michał Olszewski

niepokój

Profeto

– Ksiądz Olszewski jest w fatalnym stanie zdrowia. Wszyscy się za niego modlą – poinformowała w poniedziałek dziennikarka Magdalena Ogórek.

Wczoraj Magdalena Ogórek na antenie Telewizji wPolsce24, podczas prowadzenia programu publicystycznego z udziałem polityków, opowiedziała o nowych informacjach dotyczących stanu zdrowia księdza Michała Olszewskiego:
CZYTAJ DALEJ

Łódź: 105. rocznica Cudu nad Wisłą

2025-08-15 15:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Kardynał Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy św. w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, 105. rocznicę Cudu nad Wisłą i w Święto Wojska Polskiego.

W Mszy św. w bazylice archikatedralnej wzięli udział przedstawiciele władz rządowych, europejskich, samorządowych, miejskich, służb mundurowych, duchowieństwa, różnych organizacji z Łodzi i regionu oraz wierni świeccy. - Gromadząc się w obecności księdza kardynała i jednocząc się dziś tu na modlitwie, prosimy, by Maryja wniebowzięta otaczała nas płaszczem opieki i swoim nieustannym wstawiennictwem. Otaczamy modlitwą także żołnierzy polskich – mówił ks. Jarosław Kaliński, proboszcz parafii katedralnej, witając zgromadzonych na liturgii. Mszę św. koncelebrował także bp Piotr Kleszcz OFM Conv wraz z duchowieństwem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję