Reklama

Niedziela Świdnicka

Góra Igliczna. 41. rocznica koronacji cudownej figurki Matki Bożej

Na obchody kolejnej rocznicy koronacji figurki NMP Przyczyny Naszej Radości, przybyło dwóch biskupów zakonników.

[ TEMATY ]

góra Igliczna

Matka Boża Śnieżna

Sanktuarium na Górze Iglicznej

Polowa Msza święta odpustowa

Polowa Msza święta odpustowa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wierni z całej Polski przybyli w niedzielę 23 czerwca, aby wziąć udział w tej wyjątkowej Mszy Świętej, której przewodniczył o. bp Jacek Kiciński, klaretyn. Kazanie wygłoszone przez biskupa pomocniczego z Wrocławia było głębokim i poruszającym świadectwem wiary. W homilii ojciec bisku podkreślił znaczenie Maryi w życiu każdego chrześcijanina oraz jej rolę jako matki i orędowniczki. Podczas uroczystości obecny był również bp Antoni Bonifacy Reimann, polski franciszkanin, który na co dzień pełni swoją misję w odległej Boliwii. Przy ołtarzu stanęli także kustosz sanktuarium oraz kapłani z dekanatu Bystrzyca Kłodzka.

Przypomnijmy, że sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej jest miejscem szczególnym na mapie diecezji świdnickiej. Znajduje się w malowniczym otoczeniu Sudetów, niedaleko Międzygórza. Historia sanktuarium sięga XVIII wieku, kiedy to w 1750 roku pewien mieszkaniec wioski Igliczna przyniósł z Mariazell w Austrii drewnianą figurkę Matki Bożej. Wkrótce miejsce to zaczęło przyciągać pielgrzymów, co doprowadziło do budowy kaplicy, a później kościoła.

Sanktuarium na Górze Iglicznej

Koronacja figurki miała miejsce 21 czerwca 1983 roku i była jednym z ważniejszych wydarzeń w historii sanktuarium. Od tamtego czasu miejsce to stało się jeszcze bardziej popularne wśród pielgrzymów, którzy przybywają tu, aby modlić się i prosić Maryję o wstawiennictwo, zwłaszcza o dar macierzyństwa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-06-24 14:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: w bazylice Matki Bożej Większej odsłonięto tablicę ku czci św. Cyryla i Metodego – dar Ukraińców

[ TEMATY ]

Włochy

Matka Boża Śnieżna

wikipedia.org

Bazylika Matki Bożej Śnieżnej

Bazylika Matki Bożej Śnieżnej

W niedzielę 14 listopada w papieskiej bazylice większej Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore) w Rzymie odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową ku czci Apostołów Słowian – świętych Cyryla i Metodego. Płytę, wykonaną w języku ukraińskim i symbolizującą wdzięczność narodu ukraińskiego dla ich dokonań, poświęcili archiprezbiter bazyliki kard. Stanisław Ryłko i arcybiskup większy kijowsko-halicki Swiatosław Ryłko.

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem do Matki Bożej w głównej kaplicy świątyni, w której znajduje się łaskami słynący cudowny obraz "Salus Populi Romani" (Zbawienie Ludu Rzymskiego). Witając na początku wszystkich przybyłych gospodarz bazyliki zwrócił uwagę na "historyczne znaczenie umieszczenia tablicy pamiątkowej ku czci świętych braci w tej najstarszej bazylice świata zachodniego, w której w odległym 868 roku papież Hadrian II pobłogosławił księgi liturgiczne w języku słowiańskim".
CZYTAJ DALEJ

Izrael/ Reuters: w Jerozolimie i Tel Awiwie słychać wiele eksplozji

2025-06-13 21:12

[ TEMATY ]

Izrael

Iran

PAP/EPA/ATEF SAFADI

Liczne eksplozje są słyszane w piątek wieczorem w Jerozolimie i Tel Awiwie - podała w piątek wieczorem agencja Reuters. Według irańskich mediów w kierunku Izraela z Iranu wystrzelona została druga fala dziesiątek rakiet.

Jak napisała agencja AFP, izraelskie służby ratunkowe poinformowały, że w wyniku irańskiego ostrzału rannych zostało siedem osób na terytorium Izraela.
CZYTAJ DALEJ

Studentka przeżyła, bo spóźniła się o 10 minut na samolot, który się rozbił

2025-06-14 09:49

[ TEMATY ]

Indie

PAP

Studentka uszła z życiem, bo spóźniła się o zaledwie 10 minut na samolot z Ahmadabadu w Indiach do Londynu, który rozbił się w czwartek tuż po starcie – poinformowała w sobotę brytyjska stacja BBC. W katastrofie zginęło 241 z 242 pasażerów.

28-letnia Bhoomi Chauhan, która studiuje zarządzanie i mieszka wraz z mężem w Bristolu, pojechała do zachodnich Indii na urlop. Z powodu korków przybyła na lot powrotny do Wielkiej Brytanii niecałą godzinę przed odlotem i nie została już wpuszczona na pokład, choć bardzo o to prosiła, podkreślając, że jest ostatnią pasażerką.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję