Taki rodzaj rzeczy może być tylko dziełem świętego - powiedział indyjski arcybiskup Baselios Cleemis Thottunkal, komentując informację o rezygnacji Benedykta XVI.
Abp Jean-Clément Jeanbart z umęczonego syryjskiego Aleppo również podkreślił zaskoczenie na wieść o rezygnacji Papieża, zaznaczając, że przez wiele miesięcy Ojciec Święty był jedynym światowym liderem, który nawoływał do zakończenia walki w Syrii. - Bardzo nam żal, że odchodzi, ale wierzymy w jego mądrość i głęboką duchowość.
- Jestem uderzony tą wiadomością - stwierdził ks. Pierbattista Pizzaballa, kustosz Ziemi Świętej. Musimy zrozumieć głębię tego gestu. Myślę, że to demistyfikuje popularne wyobrażenia o urzędzie Następcy św. Piotra.
Sajan George, lider Światowej Rady Chrześcijan Hinduskich powiedział z kolei, że on i jego współpracownicy będą tęsknić za Benedyktem XVI, bo był najbardziej inspirującą osobą dla ich duchowego życia.
- Papieska rezygnacja pokazuje perfekcję prawdy i potwierdza jego nauczanie i modlitwy - podsumował z kolei Lenin Raghuvanshi, ateista i działacz jednej z indyjskich organizacji broniących praw człowieka.
Ich prosta wiara była przeniknięta miłością do bliźniego, wrażliwością na potrzeby innych, chęcią pomocy i otwartością na każdego, kto przychodził do ich skromnego domu. Codzienna modlitwa wpisana w rytm życia dawała im siłę i wzmacniała postawę, która została przypieczętowana heroiczną śmiercią.
Tragiczna historia rodziny z Markowej jest przeplatana barwnymi opowieściami, szczególnie z życia Józefa. Jako osoba ciekawa świata, a zarazem niezwykle otwarta wobec innych, Józef często pomagał przypadkowo napotkanym ludziom szczepić drzewka czy udoskonalać pasieki. Do dziś opowiada się historię, jak to Józef zauważył źle prowadzony sad. Podszedł wtedy do gospodarza i poinstruował go, jak właściwie należy to robić.
Od 7 lipca trwa nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.
O najwspanialsza Królowo nieba i ziemi! Orędowniczko Szkaplerza świętego, Matko Boga! Oto ja, Twoje dziecko, wznoszę do Ciebie błagalnie ręce i z głębi serca wołam do Ciebie: Królowo Szkaplerza świętego, ratuj mnie, bo w Tobie cała moja nadzieja.
Co najmniej 82 osoby zginęły, a 41 uznano za zaginione wskutek gwałtownej powodzi, która przeszła przez teren hrabstwa Kerr w Teksasie. Większość z nich to dzieci, uczestniczące w obozie chrześcijańskim Camp Mystic. Pomoc poszkodowanym i rodzinom ofiar organizuje miejscowy kapłan polskiego pochodzenia ks. Scott Janysek.
Jak informuje m.in. agencja SIR, powódź, spowodowana przez wezbrane wody rzeki Guadalupe w Teksasie, która w ciągu 45 min. przybrała o 9 metrów, zdewastowała letni obóz chrześcijański Camp Mystic, powodując śmierć co najmniej 82 osób i zaginięcie kolejnych 41. Dane te wciąż są aktualizowane.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.