Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Festiwal „Totus Tuus”

Uwaga soliści, duety, zespoły i chóry! - można już zgłaszać uczestnictwo w 7. edycji Dąbrowskiego Festiwalu Piosenki Maryjnej „Totus Tuus”. Finał zostanie rozegrany 25 maja. Organizatorem festiwalu jest salezjańska parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej. Patronat medialny nad festiwalem sprawuje „Niedziela Sosnowiecka”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Festiwal „Totus Tuus” jest spotkaniem, które ma na celu oddanie czci Matce Bożej, propagowanie wartości kulturalno-etycznych oraz zaprezentowanie postaw życia godnego i pełnego miłości dla drugiego człowieka. Jest także imprezą, która daje możliwość amatorskim zespołom i solistom do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego. Dąbrowski festiwal stanowi także dla jego uczestników okazję do wymiany doświadczeń, poznania nowych utworów oraz spotkania z innymi wykonawcami zajmującymi się na co dzień animacją śpiewu.

Festiwal, który nawiązuje do idei założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego - św. Jana Bosko, wymyślił i przez kilka lat organizował ks. Zbigniew Porębski. Dzieło obecnie kontynuują księża salezjanie: ks. Andrzej Iglicki - proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej, ks. Jerzy Gonta oraz ks. Franciszek Steblecki. Trzeba nadmienić, że festiwal piosenki maryjnej został przygotowany przez ks. Porębskiego jako uwieńczenie nabożeństw majowych, które w tradycji salezjańskiej mają bardzo szczególną i wyjątkową formę odprawiania łączącą Litanię Loretańską ze specjalnymi modlitwami salezjańskimi oraz krótkim rozważaniem w formie tzw. słówka wieczornego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dąbrowski Festiwal Piosenki Maryjnej „Totus Tuus” jest więc doskonałą okazją do wspólnego przeżywania wiary i możliwością osobistego zaangażowania się w życie parafii.

Reklama

W festiwalu mogą wziąć udział soliści, zespoły wokalno-instrumentalne oraz schole. Przegląd odbywa się w dwóch kategoriach: wykonawców indywidualnych i zespołów lub scholi, w trzech grupach wiekowych - najmłodszej, do 9 lat; średniej, do 14 lat i starszej, do 19 lat. Każdy z wykonawców - solista, zespół lub schola - może zaprezentować dwa utwory: pieśń maryjną i piosenkę religijną. Czas prezentacji nie może przekraczać 10 minut. W czasie przeglądu wykonuje się najwyżej dwie zwrotki utworu. W ocenie poszczególnych prezentacji pod uwagę będą brane: dobór repertuaru, przekaz wartości duchowych, ogólny wyraz artystyczny, staranność wykonania utworów i akompaniament. Oceną zajmie się jury.

Dąbrowski Festiwal Piosenki Maryjnej „Totus Tuus” jest konkursem z cennymi nagrodami. Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych grupach i kategoriach otrzymają: 1 tys. zł w najstarszej grupie wiekowej, 800 zł - w średniej grupie wiekowej, 500 zł - w najmłodszej grupie wiekowej. Pozostałe miejsca uhonorowane zostaną nagrodami rzeczowymi. Spośród zdobywców pierwszych miejsc jury wyłoni zdobywcę Pucharu Przechodniego. Ponadto najlepszy zespół z najstarszej grupy wiekowej zajmie się animacją śpiewu podczas liturgii eucharystycznej w czasie kolejnego festiwalu „Totus Tuus”.

Zgłoszenia na festiwal można kierować na adres parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Janina Drożdż (e-mail: jadro100@interia.pl, tel. 608-684-747) i Beata Lis (lisbeata1@o2.pl, tel. 509-661-407).

2013-04-11 11:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy Targ: Podhalański Festiwal Młodzieży

[ TEMATY ]

festiwal

W sobotę, 19 września, w Nowym Targu pod hasłem „Kościół potrzebny młodym? Młodzi potrzebni Kościołowi?” odbędzie się Podhalański Festiwal Młodzieży. Rozpocznie się on o 9:00 Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył będzie ks. bp Damian Muskus. Po Eucharystii na nowotarskim Rynku do wieczora trwały będą koncerty i konferencje. Na scenie wystąpią m.in.: zespół W Miłości Zwycięstwo i o. Łukasz Buksa OFM, a swoje świadectwo wygłosi pochodzący w Nowego Targu raper B.A.K.U. Festiwal zakończy Koncert Uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Dziewiczy Orszak Baranka (Ap 14, 1-5). Podhalański Festiwal Młodzieży odbędzie się pod patronatem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, a gośćmi festiwalu będą ks. Paweł Mielecki i Katarzyna Kucik z Komitetu Organizacyjnego ŚDM oraz Młodzi Ambasadorzy ŚDM. Przez cały czas trwania imprezy na Rynku rozstawione będą namioty ze stoiskami grup i wspólnot młodzieżowych, działających na Podhalu, a także kilku zgromadzeń męskich i żeńskich oraz Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Dzięki temu, młodzi uczestnicy festiwalu będą mogli przekonać się, jak wiele mają różnych możliwości zaangażowania się w życie Kościoła. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w festiwalu młodzież z całego Podhala. Udział w Podhalańskim Festiwalu Młodzieży jest bezpłatny, a więcej informacji na jego temat znaleźć można na stronie: www.parafianowytarg.pl
CZYTAJ DALEJ

Siostry Matki Teresy uniewinnione od zarzutów handlu dziećmi

Sąd w indyjskim stanie Jharkhand uniewinnił zakonnicę ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości i dwie inne oskarżone w nagłośnionej na całym świecie sprawie o domniemany handel ludźmi. Kończy to ośmioletnie postępowanie prawne, które doprowadziło do poważnych oskarżeń wobec zgromadzenia założonego przez św. Matkę Teresę z Kalkuty (1910-1997).

Decyzja Sądu Rejonowego w Ranchi z 18 czerwca dotyczy Siostry Concilii MC, która została aresztowana w 2018 roku wraz z dwiema pracownicami domu dla niezamężnych matek w mieście Ranchi. W oparciu o skargę złożoną przez lokalną agencję ochrony dzieci, zostały one oskarżone o nielegalne przekazanie 14-dniowego niemowlęcia. W trakcie postępowania oskarżona została początkowo tymczasowo aresztowana, a zwolniono ją za kaucją dopiero po 14 miesiącach. Wcześniej wniosek o przedterminowe zwolnienie odrzucił Sąd Najwyższy Indii.
CZYTAJ DALEJ

Prokuratura: b. ordynator ze Szpitala Południowego nie chciał zeznawać bez pełnomocnika

2026-06-24 17:02

[ TEMATY ]

lekarz

PAP

Warszawski Szpital Południowy

Warszawski Szpital Południowy

B. ordynator ze Szpitala Południowego Emil Jędrzejewski zakomunikował, że nie chce zeznawać bez udziału pełnomocnika, którego nie udało mu się do chwili obecnej ustanowić — poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Antoni Skiba. Termin kolejnego przesłuchania wyznaczono na poniedziałek.

Jędrzejewski był w środę przesłuchiwany w warszawskiej prokuraturze okręgowej po informacjach, które we wtorek wieczorem przedstawił w wywiadzie w Kanale Zero. Stwierdził tam m.in., że na SOR-ze tej placówki procedury medyczne były wykonywane wadliwie. W wyniku błędów lekarskich dochodziło do powikłań, które w niektórych przypadkach miały zakończyć się śmiercią pacjentów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję