Reklama

Niedziela Przemyska

Abp Szal zaprasza na zakończenie peregrynacji obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa

– Poczujmy się wezwani i zaproszeni do najlepszego miejsca, Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie odzyskamy siły i pokój – napisał abp Adam Szal w zaproszeniu na uroczyste zakończenie peregrynacji obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa w Archidiecezji Przemyskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce 2 marca 2025 r., w Strachocinie.

2025-02-06 11:32

Siostry sercanki

Otwarcie wernisażu w Muzeum Archidiecezjalnym w Przemyślu

Otwarcie wernisażu w Muzeum Archidiecezjalnym w Przemyślu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poniżej publikujemy pełny tekst zaproszenia:

Zaproszenie na uroczystości

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

wieńczące peregrynację obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Archidiecezji Przemyskiej

Drodzy Kapłani, drogie Osoby konsekrowane, drodzy Diecezjanie!

Od września 2023 r. Archidiecezja Przemyska cieszy się z opatrznościowego wydarzenia wiary, jakim jest peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chrystus, w widzialnym znaku obrazu, przemierza nie tylko wszystkie świątynie naszej Archidiecezji, ale również odwiedza domy i mieszkania, w których – jak ufam – wierni gromadzą się na modlitwie, wzrastając w wierze, nadziei i miłości.

Zakończenie peregrynacji zostało zaplanowano na niedzielę, 2 marca 2025 r. Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Z kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej wyruszy procesja na Bobolówkę, gdzie o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza święta.

Zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli na wspólne dziękczynienie za ten czas łaski i odnowy wiary w naszych sercach, rodzinach i parafiach. Podczas Mszy świętej dokonamy Aktu Zawierzenia naszej Archidiecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będzie to także sposobność do uzyskania odpustu jubileuszowego, związanego z Rokiem Świętym, który przeżywamy pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”.

Reklama

Do udziału w naszej modlitwie zostali zaproszeni Biskupi z diecezji tworzących Metropolię Przemyską. Niech nie zabraknie na tym wydarzeniu delegacji Akcji Katolickiej, członków Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, młodzieży zrzeszonej w ruchach katolickich, osób konsekrowanych. Zachęćmy bliskich do wspólnego pielgrzymowania do Strachociny.

Księży proboszczów proszę, aby w dwie niedziele poprzedzające tę uroczystość, a więc od niedzieli 16 lutego br., przypominali o niej w ogłoszeniach duszpasterskich, a także dołożyli starań, by zachęcić wiernych do udziału w tym diecezjalnym dziękczynieniu i zawierzeniu. Proszę również wesprzeć parafian w organizacji pieszej lub autokarowej pielgrzymki.

Papież Franciszek w encyklice Dilexit nos pisze: Chociaż w Piśmie Świętym mamy Jego Słowo zawsze żywe i aktualne, to czasami Jezus przemawia do nas wewnętrznie i wzywa, aby zaprowadzić nas do najlepszego miejsca. A najlepsze miejsce to Jego Serce. Wzywa nas, aby wejść tam, gdzie możemy odzyskać siły i pokój: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28). Dlatego prosił swoich uczniów: „Trwajcie we Mnie” (J 15, 4). [pkt 43]

Poczujmy się wezwani i zaproszeni do najlepszego miejsca, Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie odzyskamy siły i pokój.

Z nadzieją na wspólne spotkanie i modlitwę, z serca Wam błogosławię.

+ abp Adam Szal

Metropolita Przemyski

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

11 lutego – Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego

[ TEMATY ]

Lourdes

Światowy Dzień Chorego

Adobe Stock

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 r. Jako dzień obchodów Ojciec Święty wybrał wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, wskazując na nadzieję, jaką niesie wstawiennictwo Maryi w chorobie i cierpieniu.

Światowy Dzień Chorego św. Jan Paweł II ustanowił w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego, który wystosował 13 maja 1992 roku, a więc w inne święto maryjne związane z objawieniami Matki Bożej w Fatimie.
CZYTAJ DALEJ

Różnica między namaszczeniem chorych a Wiatykiem

Pytanie czytelnika: Czy sakrament namaszczenia chorych przyjmuje się tylko raz przed śmiercią i czy to jest to samo co Komunia św. przed śmiercią?
CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: zdolność do cierpienia z miłości do prawdy jest miarą naszego człowieczeństwa

2025-02-11 15:41

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

archikatedra

Światowy Dzień Chorego

Maciej Orman/Niedziela

– Zdolność do cierpienia z miłości do prawdy i ofiarowania swojego cierpienia Bogu jest miarą naszego człowieczeństwa – powiedział abp Wacław Depo. W Światowym Dniu Chorego metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie w intencji osób chorych i pracowników służby zdrowia.

– Wyszliśmy z ręki Boga i do Boga idziemy. To Bóg jest źródłem życia. To Bóg jest również celem naszej drogi, dlatego dzisiaj jesteśmy razem jako pielgrzymi nadziei – podkreślił w homilii hierarcha. Przytaczając słowa papieża Franciszka z bulli ogłaszającej Jubileusz Zwyczajny Roku 2025, powtórzył, że „Duch Święty, swoją nieustanną obecnością na drodze Kościoła, promieniuje w wierzących światłem nadziei: podtrzymuje ją jak pochodnię, która nigdy nie gaśnie, aby wspierać i ożywiać nasze życie”.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję