Reklama

Głos z Torunia

Dziękczynienie w rodzinie

Dziękczynienie w Rodzinie po raz 6. zgromadziło tysiące torunian i Polaków z kraju oraz zagranicy na świętowaniu na terenie campusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej

Niedziela toruńska 39/2014, str. 8

[ TEMATY ]

Radio Maryja

Katarzyna Cegielska

Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie, zarówno wśród występów na scenie, jak i na stoiskach z produktami ekologicznymi czy w miasteczku zdrowia. Jak zwykle w organizację przedsięwzięcia byli zaangażowani studenci. „W Radiu Maryja posługuje wielu ludzi. To także jest posługa: osoby stojące za kamerami, ojcowie, wy wszyscy. Wszyscy razem budujemy radio, dlatego dziś jest Dziękczynienie w Rodzinie. Chcemy wam w ten sposób podziękować, każdemu, tym, którzy tutaj są, i których tu nie ma. Dziękujemy za modlitwę wszystkim chorym, cierpiącym, każdemu – od dziecka, przez młodzież, po starszych – wszystkim. Dziękujemy za każde dobre słowo, za tworzenie dobra w świecie” – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Reklama

Uroczystość odbyła się nieopodal budowanej świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – wotum wdzięczności za życie i pontyfikat naszego rodaka. Wielu pielgrzymów skorzystało z okazji i obejrzało postępy w budowie. O. dr Rydzyk CSsR zaproponował podczas spotkania, aby konsekracja kościoła odbyła się 18 maja 2016 r.

Wieczorem artyści scen polskich: Halina Łabonarska, Mirosława Marcheluk, Jerzy Zelnik i Ryszard Mróz, przedstawili program artystyczny „Pielgrzymie Nadziei” dedykowany św. Janowi Pawłowi II. W ciągu dnia na scenie nad Wisłą koncertowało wielu muzyków i zespołów, m.in. Krystyna Giżowska, Krzysztof Krawczyk, Bogdan Trojanek i Terne Roma, Anna Jurczyńska i Romuald Spychalski, Orkiestra Węgla Kamiennego „Sośnica”, Zespół Zayazd, wiele zespołów regionalnych z Kaszub, Wielkopolski i Podhala. „Przyjechałyśmy zobaczyć, jak to wszystko się odbywa w Rodzinie Radia Maryja. (...) Jest bardzo rodzinnie” – mówili Kinga i Ada z Tomaszowa Mazowieckiego. Panowie Ludwik z Gdańska i Stanisław ze Stargardu Szczecińskiego wybrali się na badania tętniaka aorty jamy brzusznej. „Jest okazja, więc korzystam już trzeci raz. Robię to podczas święta dziękczynienia w Toruniu systematycznie” – mówił pan Ludwik. Z kolei pan Stanisław korzystał z badań po raz pierwszy. „Boli mnie brzuch i chciałem sprawdzić, co się dzieje. Słyszałem w Radiu Maryja, że będą badania i stwierdziłem, że muszę skorzystać” – podkreślił. Jak zaznacza prof. Arkadiusz Jawień, badania przesiewowe tętniaka aorty są niezwykle ważne. „Cel jest jeden – znaleźć osoby mające tętniaka, bo choroba jest właściwie bezobjawowa” – mówił profesor. Dodaje, że po pęknięciu tętniaka śmiertelność sięga 80%, zaś operacja jest obciążona jedynie 3% ryzykiem.

Filip Frąckowiak – dyrektor Izby Pamięci płk. Kuklińskiego przyjechał na festyn po raz drugi, tym razem z synem Franciszkiem. „Jestem członkiem tej radiowej rodziny i chciałem tutaj być. Przyjeżdżając do Torunia, czuję się wśród osób, które tutaj się spotykają jak w rodzinie. To nie tylko uśmiech i podanie ręki, to też kwestia światopoglądowa. W tym roku zabrałem syna ze sobą, bo chciałem mu pokazać to wydarzenie i miejsce. Dobrze, że rodzice przychodzą z dziećmi, bo to jest idea wciągania dzieci w to, co jest ważne” – mówił Filip Frąckowiak.

2014-09-24 15:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo na Jasnej Górze do Rodziny Radia Maryja: zbyt dużo jest dzisiaj reformatorów i oczyszczaczy Kościoła

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

Radio Maryja

PAP/Waldemar Deska

- Zbyt dużo jest dzisiaj reformatorów i oczyszczaczy - prawdy i wiary Kościoła. Prawda, którą Bóg nam objawił, nie uczyniła nas więźniami i niewolnikami wiary i moralności, lecz przeciwnie, czyni nas ludźmi wolnymi obdarowanymi radosną obietnicą życia poza granicami cierpienia i śmierci - mówił na Jasnej Górze abp Wacław Depo, przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu, podczas 30. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Abp Wacław Depo w kazaniu przypomniał, że Prawda, którą Bóg nam objawił, zwłaszcza w tajemnicy życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa czyni nas ludźmi wolnymi a nie niewolnikami. Dla tej sprawy godności, wolności Dzieci Bożych, Chrystus założył na ziemi swój Kościół i powierzył trosce o prawdę św. Piotrowi i jego następcom, którzy „są rzecznikami Boga posłanymi, aby nam wyjaśniać w jaki sposób wypełniać zadania i obietnice radosnej Ewangelii Chrystusa”.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Papież kontynuuje dialog z francuskimi biskupami

2021-09-24 19:18

[ TEMATY ]

Francja

biskupi

papież Franciszek

Vatican News

Papież nie chce brutalnego zaprzestania odprawiania Eucharystii według dawnego Mszału. On pragnie, by wierni, którzy są przywiązani do przedsoborowej liturgii, nie tylko w niej uczestniczyli, lecz mieli też kapelanów, którzy ich będą prowadzić, pomogą zrozumieć wiarę i żyć w duchu Soboru Watykańskiego II – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Denis Jachiet po audiencji, na której Franciszek przyjął drugą grupę francuskich biskupów przybyłych z wizytą ad limina.

Jak zwykle, spotkanie z Papieżem miało charakter rozmowy. Tym razem trwała ona dwie i pół godziny. Jednym z głównych tematów było niedawne motu proprio, którym Franciszek ograniczył możliwość sprawowania Eucharystii według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Papież wyjaśnił francuskim biskupom motywy swej decyzji. Zapewnił, że chodzi mu jedynie o jedność Kościoła. W rozmowie z biskupami Franciszek okazał się o wiele mniej rygorystyczny niż ogłoszony przez niego dokument. Zgodził się na przykład, by w archidiecezji paryskiej w tej samej parafii ten sam proboszcz sprawował liturgie zarówno według dawnego rytu, jak i nowego – powiedział bp Jachiet, dodając, że Papież zdaje się w tej sprawie na biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję