Miesięcznik „Różaniec”, wydawany przez siostry loretanki, jest kontynuacją założonego w 1909 r. przez bł. Ignacego Kłopotowskiego pisma „Kółko Różańcowe”.
Z charakterystyczną okładką, przedstawiającą najczęściej oblicze Matki Bożej, „Różaniec” jest dla swoich czytelników źródłem inspiracji do pogłębiania modlitwy, pracy nad sobą, budowania bliskiej relacji z Bogiem, a przede wszystkim do oddawania czci Maryi. Ten miesięcznik formacyjny zamieszcza na swoich łamach materiały wykorzystywane na spotkaniach kółek różańcowych, ale jest przeznaczony dla wszystkich, którzy żyją modlitwą, niezależnie od wieku. Przybliża nauczanie papieskie, porusza tematykę małżeńską i rodzinną, wyjaśnia prawdy wiary, komentuje ważne wydarzenia z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Dużym zainteresowaniem cieszą się publikowane w piśmie świadectwa o mocy modlitwy różańcowej, nadsyłane do redakcji z całego świata, a także rozważania tajemnic różańcowych i komentarze do Ewangelii na każdy dzień.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
W numerze październikowym poruszamy zagadnienie dobra i zła. Dlaczego tęsknimy za dobrem? Dlaczego zło musi przegrać? Zastanawiamy się, jak rozpoznać zło, które nie ma twarzy. Zachęcamy do zapoznania się z niezwykłą historią Piotra i Jacka, twórców Fundacji „Wyzwoleni z niewoli”, a także ze świadectwami: Tomasza, który mówi: „z więzienia wyszedłem lepszy”, i państwa Tołkinów, którzy opowiadają o roli dobra i cierpienia w ich życiu. Polecamy lekturze opowieści z Watykanu spotkanie Jana Pawła II z pewnym kapłanem, który mówił o sobie: „Nie jestem już księdzem” historia niezwykłej spowiedzi. Przybliżamy także postać nowego błogosławionego papieża Pawła VI.
Polecamy również rozważania różańcowe, komentarze biblijne i materiały formacyjne, a w nich: rozmyślanie z Maryją o. Stanisława Przepierskiego OP: „Tobie powierzył troskę o Kościół”; artykuł prof. Karola Klauzy o roli i skuteczności pośrednictwa Maryi; konferencję ks. Pawła Wiatraka „Prawdziwi krewni Jezusa” (czy rzeczywiście należę do rodziny Jezusa...).
Zapraszamy też do lektury elektronicznego wydania „Różańca” i regularnego odwiedzania naszej strony internetowej: www.rozaniec.eu.