Reklama

Kościół

Watykan/ Papież do katechetów z Polski: stawiacie czoła trudnym wyzwaniom

Tysiące uczestników Jubileuszu Katechetów z całego świata wzięło udział w sobotniej audiencji papieża Leona XIV z okazji Roku Świętego. Pozdrawiając katechetów z Polski, papież mówił, że stawiają czoła trudnym wyzwaniom.

[ TEMATY ]

katecheci

Papież Leon XIV

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na trzydniowy Jubileusz Katechetów, jak podano w Watykanie, przybyli pielgrzymi ze 115 krajów świata. Z Polski przyjechało około 200 osób, między innymi z diecezji pelplińskiej, toruńskiej, bydgoskiej, włocławskiej, łódzkiej i obu diecezji warszawskich.

Podczas audiencji na placu Świętego Piotra Leon XIV powiedział: - Serdecznie pozdrawiam Polaków, a zwłaszcza katechetów przybyłych na Jubileusz Nadziei.

- Niech łaski uzyskane w Roku Świętym umocnią was w tak ważnej posłudze zasiewania ziarna Ewangelii na glebie młodych serc, gdy stawiacie czoła trudnym wyzwaniom. Wsłuchujcie się w zmysł wiary ludu Bożego. Z serca błogosławię wam i waszej Ojczyźnie - dodał papież.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W czasie audiencji Leon XIV nawiązał do sobotniej beatyfikacji w miejscowości Biłky na Ukrainie Piotra Pawła Orosa (1917-1953), duchownego Kościoła greckokatolickiego, męczennika.

W 1944 roku potajemnie wyświęcono go na biskupa pomocniczego eparchii mukaczewskiej. W 1953 roku został zastrzelony przez komunistów we wsi Zariczczia. Mszy beatyfikacyjnej przewodniczył w imieniu papieża kardynał Grzegorz Ryś.

- Wzywajmy wstawiennictwa tego nowego błogosławionego, by wyprosił dla drogiego narodu ukraińskiego wytrwałość w wierze i nadziei mimo dramatu wojny - dodał papież.

2025-09-27 19:56

Oceń: +8 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wymiana doświadczeń i doskonalenie zawodowe

[ TEMATY ]

dzień skupienia

katecheci

Świebodzin sanktuarium

Katarzyna Krawcewicz

Część integracyjna toczyła się w parafialnej kawiarence

Część integracyjna toczyła się w parafialnej kawiarence

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie 9 marca odbył się dekanalny dzień skupienia dla katechetów.

Spotkanie rozpoczęło się konferencję z pogranicza teologii duchowości i pedagogiki, którą wygłosił ks. Łukasz Żołubak. Natomiast katecheta Adrian Nowicki poprowadził wykład i warsztaty o budowaniu relacji z uczniem. Celem dnia skupienia była z jednej strony integracja i wymiana doświadczeń, a z drugiej doskonalenie zawodowe.
CZYTAJ DALEJ

Jedyny taki cmentarz na świecie

W Dniu Wszystkich Świętych, gdy w Polsce przemierzamy cmentarne aleje, przystajemy przy nagrobkach i czytamy wyblakłe inskrypcje. Zapalamy znicze – nie tylko dla umarłych, ale także dla siebie. Bo „memento mori” to nie wezwanie do lęku, lecz do pełni.

CZYTAJ DALEJ

W jaki sposób rozeznać pokusę światowości?

2025-11-01 16:00

[ TEMATY ]

duchowość

wiara

Ks. Krzysztof Wons SDS

pixabay.com

Jak w dzisiejszych czasach rozeznać co jest głosem Boga, a co jedynie podszeptem światowego myślenia? Jak odpowiednio rozeznawać swoje działania i zanurzać swoją codzienność w Słowie Bożym? Z pomocą przychodzi znany i ceniony rekolekcjonista, ks. Krzysztof Wons w swojej najnowszej książce „Działanie duchów w stanach pokusy”.

Modlitwa Psalmem 1165
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję