Reklama

Konkurs dla katechetów

Niedziela płocka 6/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Oddział Mazowiecki Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" ma zaszczyt zaprosić nauczycieli religii do udziału w konkursie na najlepszy konspekt katechezy.
Temat konkursu brzmi: "Nauczanie Jana Pawła II skierowane do narodu polskiego podczas pielgrzymowania w Ojczyźnie" (na podstawie wszystkich opublikowanych materiałów np.: wygłoszone homilie, kasety wideo i magnetofonowe, zdjęcia).

1. Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Mazowiecki z siedzibą w Warszawie ul. Mokotowska 43, 00-551 Warszawa, tel. (0-22) 621-74-97.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2. W sierpniu 2002 r. w Polsce przebywał Ojciec Święty. Chcąc uczcić wizytę tak drogiej nam Osoby, ogłaszamy konkurs, który przyczyni się do upowszechnienia treści przekazywanych nam przez Jana Pawła II podczas jego pielgrzymowania po ziemi ojczystej.

3. Uczestnikami konkursu mogą być katecheci na wszystkich poziomach nauczania z terenu województwa mazowieckiego.

4. Zakres merytoryczny obejmuje nauczanie Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny.

Reklama

5. Kryteria oceny konspektów katechez:
a) precyzyjne sformułowanie tematu katechezy
b) jasne określenie celów zajęć
c) trafny dobór form i metod pracy
d) przebieg katechezy umożliwiający osiągnięcie zamierzonych celów
e) przewidywane osiągnięcia (wiedza, umiejętności)
f) wartości wychowawcze zajęć
g) wykorzystywane materiały źródłowe (uwaga: do konspektu można dołączyć kasetę wideo - utrwalenie przeprowadzonych zajęć)
h) konspekt powinien zwierać dokładny opis przebiegu wykonywanych zadań i ćwiczeń, tak aby na jego podstawie można było przeprowadzić dokładne zajęcia. Objętość prac - maksymalnie 5 stron A4 (1800 znaków na stronę).

6. Ostateczny termin nadsyłania prac mija 30 marca 2002 r. Decyduje data stempla pocztowego. Prace należy nadsyłać pod adresem organizatora.

7. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w maju 2003 r. i zostanie opublikowane w Naszym Głosie, piśmie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Zostaną również powiadomione Wydziały Katechetyczne laureatów konkursu.

8. Przewidywane nagrody: pielgrzymki zagraniczne i krajowe, książki i kasety wideo związane z osobą Jana Pawła II.

9. Organizator zastrzega sobie prawo publikowania najlepszych prac.

Katarzyna Kroczewska
Oddział Mazowiecki Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana"

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielka Brytania nie wpuściła do kraju fińskiej posłanki broniącej małżeństwa

2026-08-20 13:47

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

fi.wikipedia.org

Päivi Räsänen

Päivi Räsänen

Fińska posłanka Päivi Räsänen nie została wpuszczona do Wielkiej Brytanii, gdzie miała wystąpić podczas konferencji poświęconej wolności religijnej. Brytyjskie władze unieważniły jej elektroniczne zezwolenie na podróż (ETA), mimo że wcześniej zostało ono zatwierdzone. Räsänen twierdzi, że decyzja może mieć związek z jej skazaniem w Finlandii za wypowiedzi dotyczące małżeństwa i seksualności.

Räsänen, wieloletnia posłanka fińskiego parlamentu i była minister spraw wewnętrznych, miała osobiście wygłosić przemówienie na temat wolności słowa. W lipcu poinformowano ją jednak o unieważnieniu ETA, które zostało zatwierdzone w czerwcu.
CZYTAJ DALEJ

Korea: młodzi przed ŚDM uczą się bronić godności człowieka

2026-08-20 17:43

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Korea Południowa

@Vatican Media

Jak budować społeczeństwo, w którym każdy może żyć z godnością? Nad tym pytaniem zastanawiali się młodzi z archidiecezji Gwangju w Korei Południowej podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Seulu w 2027 r. Przypomniano im również dramatyczne wydarzenia z 1980 r., kiedy miejscowy Kościół stanął w obronie ofiar represji. O inicjatywie informuje agencja Fides

Młodzi spotkali się na Katolickim Uniwersytecie w Gwangju. W programie znalazły się katechezy, modlitwy inspirowane duchowością Taizé, spotkania w grupach, uroczysta liturgia oraz festiwal uwielbienia.
CZYTAJ DALEJ

Duszpasterz jest dla ludzi

2026-08-21 11:21

Marek Węgorowski

Żabia Wola. Liturgiczne wprowadzenie na urząd nowego proboszcza. 

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Żabiej Woli (k. Lublina) miało miejsce uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza ks. dr. Mirosława Kawczyńskiego. Był to czas modlitwy, wdzięczności i zawierzenia Bogu nowego etapu w życiu parafii. Mszę Świętą sprawował biskup dr Adam Bab wraz z kilkunastoma kapłanami. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli wspólnot parafialnych, licznie przybyłych wiernych, przedstawicieli władz samorządowych z gmin Strzyżewice i Głusk, instytucji współpracujących z parafią, osób zaangażowanych w życie lokalnej społeczności oraz członków rodziny.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję