Reklama

Niedziela Sandomierska

U Różańcowej Królowej Rodzin

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie było w tym roku miejscem spotkania członków Kół Żywego Różańca. 3 września w diecezjalnej pielgrzymce wzięło udział ok. 3 tys. osób. Małgorzata Babich z parafii Zachwiejów opowiada: – Na takim spotkaniu jestem pierwszy raz. Zostałam zachęcona, aby tutaj przyjechać i wychodzę z założenia, że to, co się tutaj przeżyje, zabiera się ze sobą do domu. W nasze serca trafia radość słowa, które tu usłyszymy. Mogę powiedzieć, że takie spotkanie jest „zaraźliwe” – podkreślała uczestniczka.

Pielgrzymów przywitał ks. kustosz Stanisław Szczerek, przedstawiając historię łaskami słynącego obrazu Matki Bożej. Na zjeździe różańcowym nie mogło zabraknąć wspólnej modlitwy na różańcu. Podczas spotkania szczególnie polecano delegatów na Synod Biskupów w Watykanie oraz sprawę polskich rodzin i intencje naszej wspólnoty diecezjalnej. Alicja Stradomska przyznaje: – Modlę się często, a w sposób szczególny na różańcu. Chcę przede wszystkim prosić, ale również dziękować i wielbić Boga. Mimo że nie zawsze od razu widzimy efekt naszej modlitwy, to nie powinniśmy się zniechęcać – podkreśla mieszkanka Tarnobrzega.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, a koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów z całej diecezji. Podczas homilii ks. Augustyn Łyko, diecezjalny duszpasterz Kół Różańcowych, wskazał na maryjną modlitwę, jako narzędzie własnego uświęcenia oraz duchowy oręż w niesieniu pomocy innym. Podkreślał, że wspólna modlitwa całego Koła Różańcowego uczy nie tylko jedności między poszczególnymi osobami, ale także umacnia wieź z Bogiem i ułatwia rozeznanie Bożej woli w codziennym życiu. Na zakończenie Mszy św. bp Krzysztof Nitkiewicz podziękował członkom rodziny różańcowej za wielkie dzieło modlitwy i zachęcił pielgrzymów oraz członków Kół Różańcowych, aby stawali się jej propagatorami w swoich rodzinach i środowiskach. – Różaniec łączy w jedną całość wydarzenia zbawcze, w których objawiła się Boża miłość. Łączy je z konkretnymi momentami naszego życia, pozwalając dostrzec w nich obecność kochającego nas niezmiennie Boga. A ponieważ Różaniec jest jednocześnie prośbą o Jego pomoc, zanoszoną przez orędownictwo Maryi, staje się za każdym razem, gdy go odmawiamy, narzędziem zbawienia. Modlitwa różańcowa wyprasza nam pomoc w trudnościach i pokusach, wlewa do serca pokój, pozwala zrozumieć wolę Bożą i ją wypełniać. Dlatego warto i należy ją odmawiać. Zachęcajcie do tego w pierwszej kolejności waszych współmałżonków, dzieci i wnuki. Módlcie się razem w rodzinach. Takiej wspólnotowej modlitwy różańcowej potrzeba także na naszych plebaniach oraz w innych miejscach wspólnego zamieszkania księży – zachęcał Biskup Ordynariusz.

Spotkanie członków Kół Różańcowych gromadzi z roku na rok coraz większą liczbę ludzi. Według ks. Łyko jest to motywacja do podjęcia dalszych inicjatyw duszpasterskich wobec tych osób. – W najbliższym czasie planujemy organizację rekolekcji dla zelatorek i zelatorów Kół Różańcowych oraz dekanalne spotkania formacyjne. Już dziś zapraszam na kolejne spotkanie za rok w Sanktuarium w Stalowej Woli-Rozwadowie, powiedział ks. Augustyn. Wiesława Lis z parafii Zachwiejów dodaje: – Brałam udział w kilku rekolekcjach dla członków Róż Różańcowych. Jest to niesamowite przeżycie duchowe i wyciszenie się. Tam usłyszałam o Nowennie Pompejańskiej. Wszystkim ją polecam i zapewniam, że Matka Boża wysłuchuje naszych próśb.

Przybyli do Ożarowa reprezentowali ponad 40 tys. rzeszę osób należących do Kół Żywego Różańca. Oprócz tradycyjnych Kół Różańcowych ostatnio powstają internetowe Koła, które zyskują licznych zwolenników szczególnie wśród młodzieży. Wśród dzieci natomiast od jakiegoś czasu działają Szkolne i Podwórkowe Kółka Różańcowe.

W następnym numerze zamieścimy niezwykłe świadectwo Małgorzaty Kandefer

2015-10-15 12:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Różańcu jest moc!

Niedziela legnicka 43/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Pielgrzymka zawsze zaczyna się od modlitwy różańcowej w bazylice

Pielgrzymka zawsze zaczyna się od modlitwy różańcowej w bazylice

Podczas pielgrzymki Żywego Różańca krzeszowskie sanktuarium odwiedziło blisko 4 tys. pielgrzymów, którzy każdego dnia sięgają po różaniec.

Każda z osób, która przybyła na doroczną pielgrzymkę, ma swoją historię związaną z tą modlitwą. Wysłuchaliśmy kilku świadectw.
CZYTAJ DALEJ

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

2026-01-19 21:40

Materiał prasowy

Z informacji, które zostały udzielone naszej redakcji w związku z artykułem, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej" odnośnie do ks. Teodora Sawielewicza, twórcy „Teobańkologii”, przypominamy, że Kuria Metropolitalna Wrocławska wydała oświadczenie, w którym poinformowano o powołaniu specjalnej komisji.

Jak przekazała Archidiecezja Wrocławska w komunikacie z 16 grudnia 2025 roku, decyzja o utworzeniu Komisji ds. zbadania funkcjonowania fundacji Teobańkologia została podjęta przez metropolitę wrocławskiego abp. Józefa Kupnego w związku z rozwojem działalności fundacji oraz szeroką skalą jej inicjatyw duszpasterskich i medialnych. Celem komisji jest zbadanie działalności fundacji, zapewnienie jej przejrzystości oraz pogłębienie współpracy pomiędzy fundacją a Kościołem.
CZYTAJ DALEJ

Wykolejenie pociągu w woj. małopolskim - znane przyczyny zdarzenia

2026-01-21 07:16

[ TEMATY ]

pociąg

X/Dariusz Klimczak

We wtorek po godzinie 21.00 doszło do wykolejenia dwóch wagonów pociągu Polregio na trasie Miechów - Słomniki w woj. małopolskim. W pociągu było ok. 20 osób, nikomu nic się nie stało. Ruch pociągów jest wstrzymany. Policja poinformowała, że przyczyną zdarzenia jest naturalne odłupanie szyny spowodowane niską temperaturą.

„Odnosząc się do zdarzenia, do którego doszło w Małopolsce informujemy, że komisja kolejowa wykonująca czynności na miejscu zdarzenia orzekła brak ingerencji zewnętrznej. Nastąpiło naturalne wyłupanie szyny z powodu działania niskiej temperatury. Na miejsce ściągany jest sprzęt naprawczy PKP, który będzie przywracał funkcjonalność torów” - napisała w środę na portalu X policja.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję