Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Nagrody Caritas rozdane

Po raz pierwszy diecezjalna Caritas wręczyła nagrodę „Dzban św. Jana Kantego”

Niedziela bielsko-żywiecka 45/2015, str. 4

[ TEMATY ]

Caritas

nagroda

Caritas

Nagrodzeni przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Nagrodzeni przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nagrody w trzech kategoriach – darczyńca, współpraca z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz świadectwo – otrzymali: Henryk Kania – właściciel Zakładów Mięsnych „Kania” z Pszczyny, który od ponad 20 lat systematycznie wspiera dzieła charytatywne; Tadeusz Browiński – prezes Fundacji św. Antoniego z Ustronia, a za świadectwo długoletniej pomocy i gorliwego zaangażowania potrzebującym doceniono Helenę Musioł, działaczkę społeczną z Brennej.

– Po raz pierwszy na jednej uroczystości nagradzamy darczyńców, współpracowników oraz woluntariuszy, którzy swoim świadectwem uczą nas, jak z sercem podchodzić do drugiego człowieka – powiedział podczas gali dyrektor Caritas naszej diecezji ks. Robert Kasprowski. Wręczona wyróżnionym statuetka nawiązuje do legendy o rozbitym dzbanie, który został sklejony dzięki modlitwie św. Jana Kantego i przedstawia dziewczynę czekającą na pomoc. Autorką rzeźby jest niedowidząca Urszula Kuś ze Skoczowa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas gali w Kętach ogólnopolską nagrodę „Ubi Caritas”, przyznaną osobom i podmiotom, które wniosły największy wkład w 25 lat pracy charytatywnej w Caritas diecezjalnych, odebrał prezes Zakład Przemysłu Cukierniczego „Skawa” w Wadowicach, Andrzej Dąbrowski. Firma ta od wielu lat współpracuje z Caritas, przekazując najuboższym duże ilości słodyczy przed świętami Wielkanocnymi, wakacjami, wspomnieniem św. Mikołaja oraz Bożym Narodzeniem. Słodycze trafiają do paczek przygotowywanych dla dzieci z najuboższych rodzin, a podczas wakacji są dodatkową atrakcją dla uczestników kolonii organizowanych przez Caritas.

Gala wręczenia nagrody odbyła się w kęckim Domu Kultury. Poprzedziła ją Eucharystia sprawowana w kościele św. Małgorzaty i św. Katarzyny przez bp. Romana Pindla.

2015-11-05 12:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nagroda społeczna bł. ks. Jerzego Popiełuszko

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

nagroda

Materiał prasowy

Dokładnie 40 lat temu czyli 12 września 1984 r. rozpoczęła się kolejna faza ataków na księdza Jerzego Popiełuszkę. Sygnał dała sowiecka „Izwiestija”. Leonid Toporkow napisał wtedy między innymi:

Podziel się cytatem Artykuł został potraktowany przez grupę „sowieciarzy” czyli przebranych w polskie mundury, wysokich komunistycznych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa jako wyraźny sygnał do ostatecznego rozwiązania „problemu" legendarnego kapłana Solidarności.
CZYTAJ DALEJ

Ok. 100 osób złożyło przysięgę na czas konklawe

2025-05-06 07:42

[ TEMATY ]

konklawe

Vatican Media

W Kaplicy Paulińskiej Pałacu Apostolskiego złożyły przysięgę osoby, które będą mogły mieć kontakt z kardynałami w czasie konklawe. W stuosobowym gronie znajdują się m.in. spowiednicy, obsługa Domu św. Marty i przedstawiciele służb, dbających o bezpieczeństwo. Wszystkich obowiązuje m.in. bezwzględna dyskrecja, pod karą zaciągnięcia ekskomuniki.

O zaprzysiężeniu poinformował dyrektor watykańskiego Biura Prasowego, podczas spotkania z dziennikarzami, podsumowującego popołudniową, 11. kongregację generalną – przedostatnią, przed rozpoczynającym się w środę konklawe.
CZYTAJ DALEJ

Kardynałowie anulowali papieski pierścień

2025-05-06 15:26

[ TEMATY ]

konklawe

Vatican News

We wtorek przed południem odbyła się ostatnia, 12. kongregacja generalna kardynałów, poprzedzająca rozpoczynające się jutro konklawe. Zgodnie z przepisami, zaktualizowanymi przez Papieża Franciszka w ubiegłym roku, podczas kongregacji kardynałowie anulowali Pierścień Rybaka oraz ołowianą papieską pieczęć.

W 12. kongregacji generalnej kardynałów, która przed południem odbyła się w Auli Synodalnej na terenie Watykanu, wzięło udział 173 kardynałów, w tym 130 elektorów. Nieobecnych było trzech purpuratów, którzy również wezmą udział w konklawe.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję