Reklama
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom tego konkursu miało miejsce 6 kwietnia w siedzibie hospicjum – szczególnego, bo żywego pomnika ku czci polskiego papieża. Konkurs, co warto podkreślić, był adresowany do uczniów szkół wszystkich rodzajów z rejonu wałbrzyskiego. Podobnie jak w roku poprzednim cieszył się dużym zainteresowaniem szkół. Na jego drugą edycję napłynęły 84 prace, których oceną zajmowało się konkursowe jury w składzie: Agnieszka Hundert-Wawrzyniak, przewodnicząca, artysta projektantka wnętrz, Renata Wierzbicka, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Oddziału w Wałbrzychu oraz wiceprezes Zarządu PTOP Marek Karolczak. W konkursie wygrali, zajmując równorzędne pierwsze miejsca: Aleksandra Gołdyn – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Agata Oleksy – Zespół Szkół nr 1, Justyna Boroch – Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10, Amelia Skwira – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Agata Popiołek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15, Agnieszka Parzonka – PSP nr 2. Przyznano też dziewięć wyróżnień. Ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród laureatom oraz osobom wyróżnionym, co odbyło się w obecności przedstawicieli szkół, których uczniowie brali w nim udział, dokonała prezes PTOP Renata Wierzbicka. Zwycięzcy konkursu otrzymali w nagrodę tablety ufundowane przez sponsorów. Przygotowano też nagrody dla wszystkich wyróżnionych w konkursie, a pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania.
– Zaskoczył nas bardzo wysoki poziom artystyczny prac dostarczonych na nasz konkurs – mówiła przewodnicząca jury – Agnieszka Hundert-Wawrzyniak. – Prace były bardzo kolorowe i różnorodne – pod względem zastosowanych technik malarskich, jak też sposobu ujęcia tematu. Spośród nich na pewno na uwagę zasługują prace zrobione w trudnej technice linotypu, które były nowością w porównaniu do roku poprzedniego – podkreśliła.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Z wielkiego zainteresowania konkursem w szkołach i wysokiego jego poziomu cieszyła się również prezes PTOP Renata Wierzbicka. – Należy to już do naszej tradycji, że nagrodzone w konkursie prace są wystawiane na licytacjach, z których dochód w całości wspiera działalność Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II – informowała. – Tak też było podczas naszego dorocznego wielkiego Charytatywnego Balu, który odbył się 9 kwietnia. Ponieważ prac tych mamy dużo i wszystkie zasługują, moim zdaniem, na uwagę, bo są bardzo kolorowe i radosne, będzie je można zobaczyć na co dzień w hospicjum stacjonarnym. Ozdobią w nim korytarze i sale chorych, a spora część będzie też wystawiana na naszych kolejnych aukcjach, z których dochód zawsze zasila konto hospicjum. Dziękujemy uczniom i szkołom za tegoroczny udział w konkursie i zachęcamy, by pamiętali o nim też za rok – podkreślała prezes stowarzyszenia prowadzącego hospicjum.
Warto przypomnieć, że uczniowie szkół z całego powiatu w różnych formach wspierają hospicjum; są wolontariuszami odwiedzającymi chorych, pomagają też w propagowaniu hospicyjnej idei poprzez swój udział w organizowanych kwestach, np. podczas dorocznej papieskiej Mszy św. na stadionie, sadzą wiosenne kwiaty przy hospicjum i na Polach Nadziei w kilku miejscowościach powiatu.