Reklama

Niedziela Częstochowska

Zaproszenie na pielgrzymkę

Do Lourdes po umocnienie ducha

Jeżeli masz problemy ze zdrowiem, ze sprawnym poruszaniem się, jesteś osobą starszą wiekiem, a przed Tobą marzenie – pielgrzymka do Lourdes, to dołącz do grupy osób z archidiecezji częstochowskiej udających się w miejsce szczególnie wybrane przez Matkę Bożą.

Reklama

Trwają przygotowania do 9-dniowej autokarowej pielgrzymki osób niepełnosprawnych, chorych i starszych oraz ich rodzin do Lourdes, a zaplanowanej w dniach 19-27 września br. Opiekunem duchowym grupy jest ks. Jacek Marciniec – duszpasterz osób niepełnosprawnych archidiecezji częstochowskiej, proboszcz parafii w Lindowie. Organizatorzy pielgrzymki, wśród których są członkowie dawnego stowarzyszenia osób niepełnosprawnych – Klubu Otwartych Serc, spotykają się na comiesięcznej Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w III Alei w Częstochowie, aby zawierzyć te przygotowania Panu Bogu. – Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkie osoby dotknięte jakimkolwiek wykluczeniem oraz ich rodziców bądź opiekunów – mówi Bogumiła Wasilkowska, jedna z organizatorów. – Jadą z nami terapeuci, wolontariusze, członkowie naszych rodzin oraz opiekunowie osób z niepełnosprawnością. Co ważne – w Lourdes będziemy zakwaterowani w Domu Chorego Pielgrzyma Accueil Notre Dame, który znajduje się na terenie sanktuarium. Warto zaznaczyć, że ośrodek ten łączy w sobie cechy domu pielgrzyma i szpitala, i przeznaczony jest dla chorych przyjeżdżających do sanktuarium. W budynku tym gościł również papież Jan Paweł II podczas swej drugiej pielgrzymki do Lourdes w 2004 r.

Dla niejednego uczestnika tego pielgrzymowania będzie to podróż marzeń. Sanktuarium maryjne w Lourdes to przecież miejsce, gdzie wszyscy chorzy czują się jak u siebie. To tu Matka Boża 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle objawiła się 14-letniej Bernadecie Soubirous, przypominając o modlitwie różańcowej, pokucie, nawróceniu, zawierzeniu swojego życia Bogu oraz wskazała źródło wody, za przyczyną której już od pierwszych dni objawień następowały cudowne uzdrowienia. Od tamtego czasu zarejestrowano kilka tysięcy przypadków niewytłumaczalnego odzyskania zdrowia. Nie każdy doświadcza łaski uzdrowienia fizycznego, ale woda z Lourdes jest znakiem, poprzez który Bóg dokonuje uzdrowień duchowych – nawrócenia, umocnienia i pogłębienia wiary, a także przekonania, że każde cierpienie może stać się ofiarą. Tu, w Lourdes, we wspólnocie ludzi szukających bliskości Pana Boga i szczególnej opieki Maryi pielgrzymi doznają wielu łask i pocieszenia.

Wszyscy zainteresowani wyjazdem na pielgrzymkę mogą zgłaszać się do pani Sylwii drogą SMS-ową – tel. 502-137-599 lub e-mailową – snsloneczko@gmail.com oraz pani Sabiny – tel. 513-282-706. Ci, którzy chcą wspomóc finansowo uczestników pielgrzymki, mogą kontaktować się z Bogumiłą Wasilkowską drogą SMS-ową – tel. 501-540-898.

2016-06-21 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Francja: Lourdes będzie sanktuarium narodowym

[ TEMATY ]

Lourdes

sanktuarium

Francja

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Lourdes będzie sanktuarium narodowym. Decyzję podjętą 7 listopada przez Konferencję Biskupów Francji musi jeszcze zatwierdzić Stolica Apostolska.

Delegat ds. sanktuarium w Lourdes bp Antoine Hérouard wyjaśnił, że dotychczas nie miało ono statusu kanonicznego w Kościele. Bywało to źródłem problemów kompetencyjnych między miejscowym biskupem, rektorem, kapelanami i dyrektorem, którym jest osoba świecka.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski o uchodźcach: cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem

2021-09-26 20:49

[ TEMATY ]

uchodźcy

vaticannews.va

„Cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem. To, że są tak brutalnie wykorzystywani w walce politycznej, nie zwalnia nas i nigdy nie może nas zwolnić z myślenia o nich jako o naszych braciach” - mówił w niedzielę abp Wojciech Polak, nawiązując do sytuacji na naszej wschodniej granicy.

W obchodzony po raz 107. Dzień Migranta i Uchodźcy metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży. Rozpoczynając liturgię nawiązał do odbywających się pod raz siódmy w Polsce modlitw za uchodźców, przypominając za papieżem Franciszkiem, że trzeba się wreszcie uwolnić od myślenia w kategoriach: przyjaciel-wróg, my-oni, moje-twoje.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: modlitwa ekumeniczna w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej pod budynkiem Sejmu odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą powstania podziemnych struktur Rzeczpospolitej w czasie II wojny światowej. W czasie obchodów modlitwę w intencji twórców, pracowników i żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego odmówili przedstawiciele duszpasterstw wojskowych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele związków i stowarzyszeń kombatanckich, reprezentanci parlamentu, wojska, władz samorządowych, harcerze oraz mieszkańcy Warszawy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję