Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Tam Bóg był w modlitwie i tańcu

Modlitwa, taniec, muzyka i sport – to najważniejsze z punktów programu realizowanego w Kampusie Jana Pawła II w Jerzmanowicach w ramach Światowych Dni Młodzieży. W swe gościnne progi młodzież z diecezji zaprosiła gmina Jerzmanowice-Przeginia

Wójt gminy Jerzmanowice-Przeginia Adam Piaśnik obiecał, że młodzieży niczego nie zabraknie. – Przez kilka dni młodzi ludzie mogli być razem, uczestniczyć w spotkaniach, modlitwach i Mszach św., a jednocześnie dojeżdżać na spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie. W czasie trwania Kampusu Jana Pawła II w Jerzmanowicach gwarantowaliśmy wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie, suchy prowiant, noclegi w szkołach w Jerzmanowicach i Przegini, dojazd do granic Krakowa oraz tzw. Pakiet pielgrzyma – powiedział Adam Piaśnik.

Uczestnicy przyjechali do Kampusu we wtorek 26 lipca. Po zakwaterowaniu spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Pasterza diecezji sosnowieckiej bp. Grzegorza Kaszaka.

Reklama

– Ten szczególny czas zawierzmy Bogu. Dziś w liturgii wspominamy bardzo ważne osoby: Joachima i Annę – ludzi głębokiej wiary, którzy oddali się Bogu na służbę. To oni współpracując z Bożą łaską dali życie Najświętszej Maryi Pannie, Matce naszej. I właśnie Jej chcemy dzisiaj dziękować i wraz z Nią dziękować Jej rodzicom, Joachimowi i Annie. Chcemy się modlić wspólnie, aby ten czas młodych – a już wszyscy czujemy tę wielką radość i zadowolenie – był czasem radości, pogłębienia wiary i nawiązania przyjaźni – mówił witając gości ks. Sławomir Woźniak, odpowiedzialny za Kampus Jana Pawła II w Jerzmanowicach. W programie kilkudniowego spotkania, oprócz wspólnego uwielbienia Boga muzyką, wystąpiły zespoły, m.in. Pielgrzym. Nie zabrakło tańca, który animował ks. Piotr Pisarczyk z diakonią tańca naszej diecezji. Ważnym elementem były katechezy głoszone przez bp. Grzegorza Kaszaka i bp. Rudolfa Pierskałę. Wymowna była przygotowana dla chętnych Ekstremalna Droga Krzyżowa po Jurze oraz spotkania z przedstawicielami wspólnot „Betlejem” i „Metanoia” z Jaworzna. Młodzi mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach powitania papieża Franciszka i Drodze Krzyżowej z jego udziałem na Błoniach Krakowskich oraz wydarzeniach na Campus Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki.

– Wraz z grupą ponad 300 młodych w Kampusie zamieszkało kilkunastu księży i kilkudziesięciu kleryków naszego seminarium duchownego. Pobyt nie byłby możliwy bez życzliwości wójta i mieszkańców gminy Jerzmanowice-Przeginia, policji, strażaków i wojska zabezpieczających pobyt oraz wielu wspaniałych osób. Już pierwszego dnia nieocenione okazały się panie z parafii w Sąspowie, które przywiozły pielgrzymom ciasto – opowiada Jarosław Ciszek z Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej.

– Spotkanie na granicy diecezji sosnowieckiej w Kampusie Jana Pawła II w Jerzmanowicach to dobre miejsce, by doświadczyć radości przeżycia Światowych Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie. Stad mamy bardzo blisko, by najpierw w naszej diecezjalnej wspólnocie, a potem z udziałem gości z całego świata podzielić się darem wiary, doświadczyć radości i poczucia jedności, jako dzieci jednego Boga. Cieszę się i nie żałuję, że tu przyjechałam. Takiej okazji, by spotkać Papieża i młodych z różnych stron świata z całą pewnością długo nie będę mogła doświadczyć – mówiła Karolina z Sosnowca.

2016-08-04 10:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie spoczywamy na laurach

Niedziela małopolska 4/2016, str. 8

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiwum ŚDM - Bochnia Wschód

Podczas szkolenia wolontariuszy

Podczas szkolenia wolontariuszy

Jak szukać zakwaterowania dla młodzieży, która w lipcu spotka się z papieżem Franciszkiem? Zdradza Magdalena Cerazy, koordynator Biura Rejonowego ŚDM Bochnia-Wschód

MAŁGORZATA CICHOŃ: – Jesteście w czołówce miejscowości, które, jak dotąd, zaoferowały uczestnikom Światowych Dni Młodzieży najwięcej noclegów. Jak wy to robicie?

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Poznań: modlitwa za żołnierzy z okazji Święta Wojsk Lądowych

2021-09-24 11:57

[ TEMATY ]

wojsko

Poznań

bp Józef Guzdek

żołnierze

ordynariat.wp.mil.pl

„Dziś trzeba powtórzyć nawoływanie do stawania w obronie honoru i dobrego imienia polskiego żołnierza, który z narażeniem zdrowia i życia strzeże granic ojczystego domu i służy sprawie pokoju tutaj i poza jego granicami” – mówił abp gen. Józef Guzdek z okazji Święta Wojsk Lądowych w poznańskiej katedrze.

Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem administratora apostolskiego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego koncelebrował bp Szymon Stułkowski, poznański biskup pomocniczy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję