Reklama

Niedziela w Warszawie

Pod patronatem Niedzieli

Silne i trwałe rodziny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak żyć i tworzyć szczęśliwe małżeństwa oraz rodziny zgodne z wolą Boga? Na te i inne pytania będą odpowiadać od 17 do 19 marca uczestnicy III Międzynarodowego Kongresu Rodziny, który odbędzie się na UKSW.

Kongresy, organizowane przez Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień UKSW oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, to już wieloletnia tradycja. W wymiarze międzynarodowym wydarzenie to odbywa się dopiero po raz trzeci, ale już od 20 lat wybitni specjaliści i doradcy życia rodzinnego dzielą się swoim doświadczeniem z przyjeżdzającym w tym czasie z odległych stron młodymi ludźmi, rodzinami, małżonkami i wychowawcami. – Będziemy zastanawiać się nad tym, w jaki sposób zbudować głębokie relacje, które są warunkiem trwałego szczęścia rodzinnego – mówi „Niedzieli” prof. Maria Ryś, kierownik Podyplomowego Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień i prezes Towarzystwa Uniwersyteckiego „Fides et Ratio”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas Kongresu Rodziny każdy znajdzie coś dla siebie. Trzy dni podzielono na Dzień Polonijny, budowania więzi w małżeństwie oraz więzi w rodzinie. Na Kongres przyjadą przedstawiciele Polonii z siedmiu krajów m.in. Niemiec, Francji i Anglii. Prelegenci i uczestnicy będą zastanawiać się nad tym, jak pomóc rodzinom w danym państwie, ale będą też czerpać wiedzę z zebranych przez te osoby doświadczeń. Ponadto nie zabraknie mowy o budowaniu relacji między małżonkami oraz przygotowaniu młodych osób do macierzyństwa i ojcostwa. – Chcemy, aby te spotkania były silnym zastrzykiem czegoś, co daje głębokie spojrzenie i nadzieję na to, że można zbudować szczęśliwe małżeństwo i trwałą rodzinę. A jest to możliwe nawet wtedy, gdy wzrastało się w rodzinie dysfunkcyjnej. Wymaga to jednak nie tylko wysiłku, lecz także wielu umiejętności – tłumaczy prof. Ryś.

Szczegółowy program oraz informacje dotyczące zapisów na Międzynarodowy Kongres Rodziny znajdują się na stronie Towarzystwa Uniwersyteckiego „Fides Et Ratio”. Organizatorzy, po wcześniejszym zgłoszeniu, zapewniają opiekę nad dziećmi. „Niedziela” sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

2017-03-08 12:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zwyciężyło życie

– Różyczka urodziła się w 30. tygodniu ciąży, dwa miesiące przed terminem. To było związane ze stanem zdrowia jej mamy, a mojej żony, Agnieszki – opowiada Gabriel Moskal.

Pod Tymbark, do Podłopienia, gdzie od niedawna mieszkają państwo Moskalowie, jedziemy, aby usłyszeć wspomnienie doświadczenia, które przyniosło wiele dobra. W drzwiach nowego domu wita nas p. Gabriel i zaprasza do środka. Trzymająca na rękach dziesięciomiesięczną Różę Marię p. Agnieszka przedstawia starsze dzieci: syna Mikołaja, ucznia ostatniej klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, i Weronikę – uczennicę Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu. – Nie ma Kuby, najstarszego syna, który w zeszłym roku zdał maturę w technikum i pracuje – informuje głowa rodziny i zaprasza do stołu.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Selfie przed trumną papieża wywołują oburzenie wiernych

2025-04-25 14:32

[ TEMATY ]

śmierć Franciszka

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Selfie przed trumną papieża Franciszka - takie zachowanie wielu osób w bazylice Świętego Piotra budzi oburzenie wśród wiernych. Jak odnotowują włoskie media, powszechnym zjawiskiem w dniach wystawienia trumny z ciałem papieża jest to, że niektórzy stają przed nią i robią sobie selfie.

W kolejce do ołtarza bazyliki watykańskiej, przed którym wystawiono trumnę słychać głosy oburzenia wiernych z całego świata na widok osób, które robią sobie tam selfie. "Hańba", "Wstyd", "Jak można?" - takie komentarze słychać w bazylice.
CZYTAJ DALEJ

Abp Guzdek o papieżu Franciszku: Wierny misji aż do końca

2025-04-25 16:11

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Abp Józef Guzdek

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Guzdek, metropolita białostocki

Abp Józef Guzdek, metropolita białostocki

„Misji głoszenia prawdy o Bogu miłosiernym i nieustannego wzywania do podejmowania czynów miłosierdzia pozostał wierny do końca, niejednokrotnie narażając się na niezrozumienie, a nawet otwarty sprzeciw” - mówił abp Józef Guzdek w białostockiej archikatedrze podczas Mszy św. za papieża Franciszka, odprawionej 25 kwietnia, w przeddzień Jego pogrzebu. Eucharystię koncelebrował bp Henryk Ciereszko oraz kilkudziesięciu kapłanów.

W homilii metropolita białostocki przypomniał, że Jezus przyszedł, aby głosić prawdę o miłosierdziu Boga, który pragnie zbawienia każdego człowieka. W swoich przypowieściach ukazywał niezwykłą logikę miłosierdzia - Bóg raduje się z każdego grzesznika, który się nawraca. Co więcej, Jezus nie tylko nauczał, ale także uzdrawiał chorych, odpuszczał grzechy i karmił głodnych, ukazując w praktyce pełnię Bożego miłosierdzia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję