Reklama

Płyta

Pan króluje

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Próba opisywania tego, jaki jest Bóg, wychwalania Go i adorowania oraz dziękowania Mu za to, kim jest i co dla mnie zrobił, to wielki przywilej – mówi o nowej płycie „Król wszechświatów” Mate.O, czyli Mateusz Otremba, baptysta, mąż Natalii Niemen, człowiek orkiestra: wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. – Na tej płycie słychać przenikające się różne wrażliwości i style muzyczne, piosenki oraz spontaniczne improwizacje.

Krążek ukazał się w ramach projektu TU (Totalne Uwielbienie). Można na niej usłyszeć utwory już znane („Wszystko poddane jest” czy „Cały świat niech pozna Cię”), ale przede wszystkim premierowe kompozycje, w tym: tytułowy „Król wszechświatów”, „Cudowny dzień” i „Chrystus panuje”. Muzyka jest bardzo różnorodna, ale przede wszystkim jest uwielbieniowo i rockowo. Na płycie już odkryto powrót artysty do korzeni jego twórczości, nawiązania do pierwszych albumów. Inspiracja do napisania tytułowego tekstu pochodzi z Psalmu 93 („Pan króluje...”).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-06-28 09:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przedostatnie Drzwi Święte zostały zamknięte, u grobu św. Pawła

2025-12-28 11:34

[ TEMATY ]

Drzwi Święte

przedostatnie

zostały zamknięte

grób św. Pawła

Vatican Media

Zamknięcie Drzwi u św. Pawła

Zamknięcie Drzwi u św. Pawła

W Bazylice św. Pawła za Murami zamknięte zostały przedostatnie Drzwi Święte Roku Jubileuszowego 2025 r. Drzwi się zamykają, ale trwa droga nawrócenia i nadziei, która rozpoczęła się w tym świętym roku – powiedział kard. James Michael Harvey, archiprezbiter tej bazyliki.

Wczoraj Drzwi Święte zostały zamknięte w Bazylice Laterańskiej, a w ubiegły czwartek w Bazylice Matki Bożej Większej. Ostatnie Drzwi Święte zostaną zamknięte przez Leona XIV w Bazylice Watykańskiej 6 stycznia na zakończenie Roku Jubileuszowego.
CZYTAJ DALEJ

Nuncjusz Apostolski w Polsce na zakończenie Roku Jubileuszowego: Biada nam, jeśli nie będziemy głosić wszystkim Bożej Ewangelii i wiecznej nadziei!

2025-12-28 18:33

[ TEMATY ]

rok jubileuszowy

zakończenie

biada

Diecezja Opolska

abp Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce

abp Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce

- Boże Narodzenie, Święta Rodzina i Jubileusz pomagają nam rozpoznać głęboką rzeczywistość Kościoła, styl, w jakim powinien on żyć i działać oraz cel jego misji - mówił abp Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce w homilii Mszy św. sprawowanej w katedrze opolskiej na zakończenie obchodów Roku Jubileuszowego 2025 w diecezji opolskiej.

Podziel się cytatem - mówił Nuncjusz Apostolski.
CZYTAJ DALEJ

Zimowa symfonia – koncerty w Lublinie i Kazimierzu Dolnym

2025-12-29 12:32

materiały prasowe

„Zimowa Symfonia” to wyjątkowe koncerty barokowe, łączące muzykę dawną z nowoczesną warstwą interpretacyjną, edukacją artystyczną i rozwiązaniami multimedialnymi.

W ramach przedsięwzięcia w kościele farnym w Kazimierzu Dolnym oraz w archikatedrze lubelskiej zabrzmi specjalnie przygotowane preludium inspirowane dziedzictwem polskiego baroku oraz cykl „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego, a ideą projektu jest popularyzacja repertuaru barokowego, integracja środowisk twórczych oraz pokazanie potencjału twórczego wykorzystania sztucznej inteligencji w kulturze.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję