Reklama

Kręci mnie bezpieczeństwo

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo” została zainicjowana przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem – poinformował „Niedzielę” rzecznik MSWiA. W najbliższych miesiącach funkcjonariusze służb podległych MSWiA (policji, straży pożarnej i straży granicznej) będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Komenda Główna Policji przeprowadzi w ramach tej kampanii akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Celem projektu jest promowanie odpowiedzialnych postaw, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Inauguracja akcji nastąpiła 2 czerwca w Augustowie podczas IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w ratownictwie wodnym. Akcje takie są prowadzone w wielu miejscach w Polsce. W zapewnieniu bezpieczeństwa nad wodą podczas wakacji pomaga też Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, której powstanie zainicjował w zeszłym roku min. Błaszczak. Mapa daje możliwość zarówno naniesienia zagrożeń, jak i zapoznania się z istniejącymi na terenach wodnych. Dostępna jest na stronie: www.policja.pl .

W ciągu roku nad wodą pełni służbę ok. 150 funkcjonariuszy policji. W okresie wakacji liczba ta jest zwiększana do ok. 350 funkcjonariuszy. Ponadto w rejonach, gdzie zlokalizowane są zbiorniki wodne, a brak jest stałych lub sezonowych komórek, policjanci pełnią służbę patrolowo-obchodową.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-07-05 09:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Matka Teresa z Kalkuty – dar dla Kościoła i świata

[ TEMATY ]

św. Matka Teresa z Kalkuty

Grzegorz Gałązka

W kalendarzu liturgicznym Kościół wspomina 5 września świętą Matkę Teresę z Kalkuty (1910-1997). Do historii przeszła jako „matka ubogich”. Za swoje zaangażowanie na rzecz biednych, bezdomnych, chorych i umierających założycielka zgromadzenia zakonnego i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla stała się niezapomnianą postacią. 4 września 2016 kanonizował ją papież Franciszek. W drodze ze swego miejsca urodzenia – Skopje w dzisiejszej Macedonii – do chwały ołtarzy Agnes Gonxha Bojaxhiu (takie nazwisko nosiła w świecie) przeżyła wiele etapów życia, które prowadziły ją przez niemal wszystkie kraje świata.

Agnes Gonxha Bojaxhiu urodziła się 26 sierpnia 1910 roku jako trzecie dziecko w rodzinie albańskiej w wówczas osmańskim Skopje. Została ochrzczona następnego dnia. Dzień swego chrztu uważała za swoją właściwą datę urodzin. Jako dziecko uczyła się języka serbochorwackiego i albańskiego, grała na mandolinie i inscenizowała małe przedstawienia teatralne. W żyjącej w dostatku rodzinie udzielanie pomocy potrzebującym było czymś ogólnie przyjętym. Ojciec Mikołaj, kupiec i polityk zasiadający we władzach miejskich, zmarł w 1919 roku, gdy Agnes miała osiem lat.
CZYTAJ DALEJ

Wlk. Brytania: zmarła księżna Kentu – katoliczka w rodzinie królewskiej

2025-09-05 17:38

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

zmarła

księżna Kentu

PAP/TOLGA AKMEN

Katarzyna, księżna Kentu, pierwsza z lewej

Katarzyna, księżna Kentu, pierwsza z lewej

W wieku 92 lat, otoczona rodziną, zmarła w Pałacu Kensington w Londynie, Katarzyna, księżna Kentu. Poinformowała o tym 5 września brytyjska rodzina królewska. Hołd jej zaangażowaniu obywatelskiemu, pasji do muzyki i empatii dla młodych ludzi, oddał król Karol III, kuzyn drugiego stopnia męża Katarzyny, księcia Edwarda.

Katarzyna była znana miłośnikom tenisa dzięki wręczaniu trofeów zwyciężczyniom turnieju Wimbledonu w latach 70. do 2001 roku. Była znana ze swoich serdecznych gestów, nawet wobec przegranych.
CZYTAJ DALEJ

Szpital świętych. Tu zmarł Carlo Acutis, tu przyszły na świat dzieci św. Joanny Beretty Molli

2025-09-05 20:56

[ TEMATY ]

szpital

świadectwo

Włochy

Agata Kowalska/Karol Porwich

Wstawiennictwo świętych jest znakiem rozpoznawczym szpitala San Gerardo w Monzie.

Założony w 1174 r. przez św. Gerarda, stał się miejscem wielu wydarzeń naznaczonych świętością. To właśnie tutaj wydarzył się cud, który otworzył drogę do beatyfikacji rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Ludwika i Marii Zélie Martin.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję