Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Z wiarą na całość

Przed nami kolejna mobilizacja w wykonaniu charyzmatycznych wspólnot. Po raz szesnasty odbędzie się Tydzień z Ewangelią, któremu towarzyszy prowokacyjnie brzmiące hasło: „Idź na całość”

Niedziela bielsko-żywiecka 38/2017, str. 1

[ TEMATY ]

Ewangelia

PB

Ks. Sebastian Rucki zachęca do skorzystania z propozycji tegorocznego Tygodnia z Ewangelią

Ks. Sebastian Rucki zachęca do skorzystania
z propozycji tegorocznego Tygodnia z Ewangelią

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Centralnym wydarzeniem tegorocznego Tygodnia z Ewangelią będzie Msza św. celebrowana przez biskupa ordynariusza Romana Pindla w sobotę 23 września w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiona przez niego Eucharystia wpisze się jednocześnie w świętowanie jubileuszu 25-lecia diecezji bielsko-żywieckiej w środowisku ruchów charyzmatycznych działających w naszym partykularnym Kościele.

Program ewangelizacyjnego tygodnia obfituje w wydarzenia. W rzeczywistości utarty już wieloletnią tradycją „tydzień” trwa dwa tygodnie (23 września – 8 października). Na ulicach Bielska-Białej pojawią się członkowie ruchów i wspólnot charyzmatycznych, by z przechodniami rozmawiać o wierze w ramach ulicznej ewangelizacji. Dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich przygotowano specjalną katechezę zatytułowaną przewrotnie: „Bogu niech będą dźwięki” – promującą szeroko rozumianą muzykę chrześcijańską. Na żywo taką będzie można usłyszeć biorąc udział w koncercie ewangelizacyjnym w klubie RudeBoy. Dla pragnących śpiewem chwalić Pana Boga przeznaczone są warsztaty gospel prowadzone przez Zuzannę Pradelę, z wieńczącym je koncertem w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bielsku-Białej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

W parafiach stolicy Podbeskidzia tradycyjnie odbędzie się Niedziela Ewangelizacyjna (24 września), podczas której głoszone będzie słowo Boże oraz prezentowana działalność ruchów i wspólnot charyzmatycznych.

– To rzeczywiście prowokacyjne wezwanie, aby iść na całość za Jezusem Chrystusem, wziąć na poważnie za swoje słowa Jezusa Chrystusa. W życiu można „ustawić się” połowicznie – oddać tylko niektóre płaszczyzny życia Bogu, niektóre zostawiając sobie – tłumaczy hasło tegorocznego Tygodnia z Ewangelią („Idź na całość”) ks. Sebastian Rucki ze wspólnoty Miłość i Łaska Chrystusa działającej w parafii Opatrzności Bożej w Białej, wspólnoty, która powstała w 2012 r. właśnie jako owoc Tygodnia z Ewangelią.

– Choć Kościół od z górą dwóch tysięcy lat głosi tę samą Ewangelię, sprawuje te same sakramenty, to wciąż trzeba szukać nowych sposobów dotarcia do ludzi z tym zbawczym orędziem. Ruchy charyzmatyczne z pewnością oferują współczesnemu człowiekowi doświadczenie wspólnoty i dynamicznej żywej modlitwy. Z tego z kolei wypływa potrzeba dzielenia się wiarą. Z tej potrzeby rodzą się takie inicjatywy, jak Tydzień z Ewangelią – wyjaśnia ks. Rucki, pełniący funkcję dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w naszej diecezji. (Pełny program Tygodnia z Ewangelią można znaleźć na stronie internetowej diecezji).

2017-09-13 11:20

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłan zachwycił śpiewem Ewangelii na inauguracji pontyfikatu. To Polak i publicysta "Niedzieli"

[ TEMATY ]

Ewangelia

O. Maciej Pawlik

Papież Leon XIV

inauguracja pontyfikatu

benedyktyn z Tyńca

publicysta

Vatican News

o. Maciej Pawlik podczas śpiewu Ewangelii na Placu Św. Piotra

o. Maciej Pawlik podczas śpiewu Ewangelii na Placu Św. Piotra

Podczas Mszy św. inaugurującej pontyfikat papieża Leona XIV wielu zachwycało się Ewangelią, którą pięknie zaśpiewał w języku greckim pewien kapłan. Okazuje się, że był nim... polski zakonnik.

Inauguracja pontyfikatu Leona XIV na Placu św. Piotra w Watykanie zgromadziła blisko 250 tys. wiernych z całego świata. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ponad 150 państw, delegacje różnych Kościołów i religii oraz ponad 4000 kardynałów, biskupów i księży.
CZYTAJ DALEJ

Papież o rocznicy pojednania polsko-niemieckiego

2025-11-16 19:45

[ TEMATY ]

papież

Papież do Polaków

Leon XIV

Vatican Media

Pozdrawiam pielgrzymów polskich, wspominając rocznicę Orędzia pojednania skierowanego przez biskupów polskich do biskupów niemieckich po II wojnie światowej - powiedział Leon XIV w rozważaniu po modlitwie Anioł Pański.

Papież wskazał na trudną sytuację chrześcijan, którzy doświadczają cierpienia z powodu dyskryminacji i prześladować. Wśród krajów, gdzie dochodzi do takich sytuacji wymienił: Bangladesz, Nigerię, Mozambik, Sudan i inne, „z których często dochodzą nas wiadomości o atakach na wspólnoty i miejsca kultu”. Wskazał:
CZYTAJ DALEJ

W Brazylii poświęcono 54-metrową figurę Matki Bożej Fatimskiej

2025-11-17 14:45

[ TEMATY ]

Fatima

Vatican News

W mieście Crato w północno-wschodniej Brazylii stoi od kilku dni najwyższa na świecie figura Matki Boskiej. Mierząca 54 metry wysokości, jest większa od słynnej na całym świecie figury Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, która ma 38 metrów. Na uroczystość poświęcenia figury maryjnej przybyło do Crato około 40 tys. pielgrzymów, poinformowały media 16 listopada.

Nową figurę zaprojektował lokalny artysta Ranilson Viana. Dla jej transportu specjalnie zbudowano nową drogę, a instalacja zajęła tygodnie pracy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję