Reklama

Niedziela Łódzka

Nauczyć być iskrą miłosierdzia

Niedziela łódzka 13/2018, str. I

[ TEMATY ]

festyn

Ks. Paweł Kłys

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od roku 2006 w przeddzień święta Miłosierdzia Bożego w parafii św. Faustyny organizowany jest Festyn Miłosierdzia „Szlakiem Faustyny”. Ma on uczcić osobę św. Faustyny Kowalskiej – patronki miasta (Łódź to jedyne miasto na świecie, które ma św. Faustynę za patronkę) i przybliżyć jej życie mieszańcom. To przecież w Łodzi w parku Wenecja (dziś Słowackiego) rozpoczęło się apostołowanie młodej jeszcze Heleny Kowalskiej. Podczas zabawy tanecznej w parku wydarzyło się coś, co na zawsze odmieniło jej życie. Usłyszała głos Chrystusa! Z potrzeby serca i ducha udała się do kościoła św. Stanisława Kostki i tam podjęła ważną dla siebie oraz Kościoła decyzję o wstąpieniu do klasztoru. Całe życie św. Faustyny Kowalskiej wypełnione było posłannictwem Miłosierdziu Bożemu.

Reklama

Poprzez przemarsz drogą, którą szła św. Faustyna z parku Słowackiego, ulicą Sanocką, Krośnieńską, Pabianicką, Piotrkowską aż do archikatedry pragniemy upamiętnić szczególną chwilę jej życia, a także uzmysłowić mieszkańcom, że i oni mogą chodzić drogą świętej. Tą drogę przebył przed 31. laty Honorowy Obywatel Miasta Łodzi dziś już św. Jan Paweł II. Łódź jest szczególnym miastem na mapie Miłosierdzia Bożego: tutaj bowiem żyła, pracowała i dorastała św. Faustyna, jeszcze wtedy Helenka Kowalska. Św. Faustyna jest także dziś dla nas Apostołką Miłosierdzia jak Papież Polak, który ustanowił święto Miłosierdzia Bożego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Atrakcją festynu jest występ zespołów muzycznych, możliwość udziału w zabawie, następnie po krótkiej modlitwie w miejscu gdzie 94 lat temu młoda Helenka Kowalska usłyszała głos cierpiącego Chrystusa, co przypomni inscenizacja przygotowana przez aktorów, wyruszymy wraz z relikwiami patronki miasta i pójdziemy tą drogą, którą Helenka – św. Faustyna przeszła do katedry. Tam abp Grzegorz Ryś zawierzy mieszkańców i miasto Bożemu Miłosierdziu. Na zakończenie zostaną rozdane uczestnikom festynu chlebki miłosierdzia przygotowane przez łódzkich piekarzy.

W roku 80. rocznicy śmierci św. Faustyny i 10. rocznicy poświęcenia jej pomnika będziemy się modlić, by patronka miasta i św. Jan Paweł II byli dla łodzian orędownikami u miłosiernego Boga i aby każdy z nas stawał się „iskrą miłosierdzia”. Program festynu na str. 8.

2018-03-28 10:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzież organizuje parafialny festyn

Niedziela bielsko-żywiecka 36/2017, str. 2

[ TEMATY ]

festyn

Archiwum

Organizatorzy festynu w Czańcu razem z ks. Tomaszem Michniokiem

Organizatorzy festynu w Czańcu razem z ks. Tomaszem Michniokiem
W parafii św. Bartłomieja w Czańcu po raz trzeci zorganizowano parafialny festyn rodzinny. Zarówno pomysłodawcą, jak i organizatorem inicjatywy jest od początku do końca młodzież zrzeszona w parafialnym oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. – Serce rośnie, tylko tak dalej! – ocenia proboszcz ks. Wiesław Ostrowski.
CZYTAJ DALEJ

Papież w Annabie w Algierii: A więc jest nadzieja!

2026-04-14 13:54

[ TEMATY ]

Leon w Afryce

Vatican Media

Drugiego dnia pielgrzymki w Algierii Papież odwiedził dom opieki „Ma Maison” (Mój dom) dla ludzi starszych, prowadzony przez Zakon Augustianów z pomocą Małych Sióstr Ubogich.

Leona XIV przywitali rezydujący tam emerytowany abp Algieru Paul Desfarges i jeden z pensjonariuszy, algierski muzułmanin Salah Bouchemel: „Żyjemy razem - pensjonariusze, siostry zakonne i personel - w pięknej atmosferze wzajemnej pomocy, uprzejmości i szacunku. Każdy praktykuje swoją religię, chrześcijaństwo albo islam. Ta różnica nas nie dzieli. Pomaga nam żyć razem w pokoju. Papieżu Leonie! Twoja wizyta przypomina nam, jak ważne są wzajemny szacunek, braterstwo i życie we wspólnocie”.
CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie Przewodniczącego KEP: wdzięczność wobec Leona XIV za jego odważne słowa

2026-04-15 10:23

[ TEMATY ]

KEP

abp Tadeusz Wojda SAC

bp kep

abp Tadeusz Wojda SAC

abp Tadeusz Wojda SAC

Wspólnota Kościoła w Polsce, razem ze swoimi pasterzami, zapewnia o modlitwie w intencji pokoju na świecie, a także o duchowym wsparciu dla Ojca Świętego poprzez dar modlitwy i jedność z Pasterzem Kościoła powszechnego – czytamy w oświadczeniu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdy SAC.

Niech pokój będzie z wami wszystkimi! – te pierwsze słowa Leona XIV, wypowiedziane u początku jego posługi Piotrowej, wyznaczyły kierunek nowego pontyfikatu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję