Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Centrum Pediatrii znów nagrodzone

Niedziela sosnowiecka 1/2019, str. II

[ TEMATY ]

szpital

Piotr Lorenc

Dr n. med. Andrzej Siwiec

Dr n. med. Andrzej Siwiec

Jak dobrze mieć taki szpital obok siebie. Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu zajęło trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu szpitali w kategorii: Sieć szpitali, pediatryczne. Plebiscyt, w którym biorą udział niemal wszystkie placówki szpitalne z całego kraju, od wielu lat organizuje „Rzeczpospolita” wspólnie z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To duży sukces i znak, że centrum stawia na rozwój, gdyż w ubiegłym roku uplasowało się na drugim miejscu. Ciągle więc jest jednym z najlepszych w kraju, co znajduje uznanie u niezależnych ekspertów. A to wprost przekłada się na jakość usług świadczonych w szpitalu.

A jest ich niemało, gdyż jak mówią statystyki, udzielanych jest tu rocznie około 60 tys. porad specjalistycznych oraz około 8 tys. hospitalizacji. W chwili obecnej szpital jest najnowocześniejszym szpitalem pediatrycznym w województwie śląskim, posiada 9 oddziałów oraz 13 poradni specjalistycznych. Na szczególną uwagę zasługuje oddział anestezjologii i intensywnej terapii dla noworodków i dzieci. – Jest to wysokospecjalistyczny oddział leczący dzieci w stanach zagrożenia życia, najnowocześniejszy w regionie, dysponujący 10 łóżkami dla noworodków, dzieci i dzieci starszych. Jako jedyni w województwie śląskim posiadamy urządzenie służące do prowadzenia selektywnej hipotermii noworodków. Nasi pacjenci to noworodki z niewydolnością oddechową i krążeniową, zaburzeniami adaptacji, wcześniactwem oraz zakażeniami, noworodki z niedotlenieniem okołoporodowym wymagające leczenia hipotermią oraz dzieci do 18. roku życia z niewydolnością oddechową i krążeniową, z urazami wielonarządowymi, poza przypadkami wymagającymi interwencji neurochirurgicznej – tłumaczy dr n. med. Andrzej Siwiec, prezes zarządu Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

Trzeba nadmienić, że jedną z większych inwestycji w ostatnich latach było utworzenie przy szpitalu Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 9 mln zł. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki współfinansowaniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który przekazał na ten cel 2,5 mln zł. W Centrum Psychiatrii leczeni są pacjenci ze wszystkimi jednostkami chorobowymi występującymi u dzieci i młodzieży, z wyjątkiem terapii uzależnień od substancji psychoaktywnych. Do placówki trafiają więc pacjenci cierpiący na zaburzenia odżywiania, schizofrenię, depresję, manię oraz zaburzenia neurorozwojowe.

2019-01-02 12:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Greger: nie śmierć, lecz nadzieja zwycięstwa nad nią ma ostatnie słowo

[ TEMATY ]

szpital

Bielsko‑Biała

bp Piotr Greger

Monika Jaworska

„Największy paradoks w dziejach świata, jakim jest, pokonanie śmierci przez ofiarę Chrystusa na krzyżu, można przyjąć i zrozumieć tylko w porządku wiary” – podkreślił bp Piotr Greger, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku Białej. Biskup wraz ze szpitalnymi kapelanami i innymi księżmi modlił się za wszystkich zmarłych w ostatnim roku pacjentów i pracowników medycznej placówki.

Podczas Eucharystii, sprawowanej w kaplicy szpitala przy ul. Wyspiańskiego w Bielsku-Białej, modliły się rodziny zmarłych i osoby związane z placówką.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Polska jest piękna! Czyli... 4 pory roku w naszych rodzimych lasach

2022-12-05 15:22

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do wycieczki w przepiękne rejony Polski! Odwiedźcie razem z nami polskie lasy, zobaczcie, jak prezentują się nie tylko późną jesienią czy wczesną zimą, ale i w lato i na wiosnę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję