Reklama

Dookoła Polski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prezes Pis: Będziemy bronić rodziny!

PiS nie po raz pierwszy ruszył w Polskę. Tym razem serię spotkań w tzw. terenie partia rozpoczęła w Jasionce k. Rzeszowa konwencją przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Zaprezentowano tam i podpisano Deklarację Europejską. Dokument składa się z 12 punktów – tak jak jest „12 gwiazd we fladze UE” – komentował szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba. Gra w tych wyborach, jego zdaniem, toczy się o wielką stawkę – o to, jak będzie wyglądać Polska za kilkanaście lat, kto będzie wychowywał nasze dzieci, jakie będą wartości – mówił.

W deklaracji znajduje się m.in. zapowiedź działania na rzecz powrotu Unii Europejskiej do wartości, które głosili jej twórcy, obrony praw rodziców do wychowania dzieci, zabiegów o interesy polskich rolników, obrony równego traktowania polskich firm, działania na rzecz niezależności energetycznej Polski i Europy, a także działań na rzecz bezpiecznych granic Europy oraz sprzeciw wobec nielegalnej migracji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas konwencji w Jasionce Jarosław Kaczyński nawiązał do groźnego projektu wprowadzania genderyzmu do szkół. Prezes PiS ostrzegł przed LGBT i zadeklarował: – Będziemy bronić rodziny! Jego zdaniem, atak na polską rodzinę jest przeprowadzany w sposób najgorszy z możliwych, bo jest to atak na dzieci. Stwierdził on, że to, co się planuje w szkołach, trudno nazwać wychowaniem, gdy w centrum działań jest bardzo wczesna seksualizacja dzieci, gdy ma być podważana naturalna tożsamość chłopców i dziewczynek i cały społeczny mechanizm przygotowywania dzieci i młodzieży do dorosłego życia jako kobiety i mężczyźni w celu założenia przez nich rodziny. Przemawiający w Jasionce premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wybory do PE będą kluczowe, by zapewnić zwycięstwo w wyborach parlamentarnych.

Wojciech Dudkiewicz

20 lat w NATO

20. rocznica wstąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego była powodem zorganizowania wielu uroczystości i imprez. Z sondażu CBOS wynika, że dwie trzecie Polaków ocenia, iż przynależność do NATO jest gwarancją niepodległości Polski. Zdaniem 42 proc. ankietowanych, przystąpienie Polski do Paktu było wydarzeniem o dużym znaczeniu. Przebywający w Polsce z okazji tej rocznicy Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, podziękował za wkład, który Polska wnosi do Paktu, także za wydatki obronne. – Jesteście wzorem dla innych – powiedział.

Reklama

jk

Karta homoseksualna

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie pozwoli na indoktrynację homoseksualną w szkołach – zapowiada resort edukacji w związku z podpisaniem przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dokumentu „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+”, czyli tzw. deklarację LGBT+, umożliwiającą agitację homoseksualną. – Kuratorzy będą interweniować, gdy dotrą sygnały od rodziców o działaniach niezgodnych z prawem. Rodzice mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi wartościami – mówi wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Rzecznik praw dziecka zwrócił się do rzecznika praw obywatelskich o podjęcie czynności w związku z zapowiadanym wprowadzeniem do szkół tematyki homoseksualnej i o ocenę działań prezydenta Warszawy. Na reakcję lewicowego rzecznika nie ma co liczyć.

wd

Młodzi za życiem

Ponad 75 proc. młodych Polek i Polaków (w wieku 18-29 lat) popiera pełną ochronę ludzkiego życia. Większość jest także za obroną małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz macierzyństwa. Pokazuje to sondaż przygotowany przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych dla m.in. Instytutu „Ordo Iuris”. – Ludzie młodzi, wkraczający w dorosłość, od paru lat są grupą, która jest najbardziej za życiem – podkreśla Karina Walinowicz z „Ordo Iuris”.

wd

Główny wróg

Jan Paweł II był głównym wrogiem systemu komunistycznego w Polsce – wynika z analizy PRL-owskiego Departamentu IV MSW, odnalezionej w Archiwum Instytutu Hoovera w Stanford. Bezpieka tak oceniła Papieża po analizie dokumentu z września 1984 r. watykańskiej Kongregacji Doktryny Wiary, podpisanego przez kard. Josepha Ratzingera. Analizę sporządzono dla kierownictwa PZPR. Według niej, pontyfikat Jana Pawła II miał zapoczątkować krucjatę przeciwko Wschodowi. Dla Polski miała stanowić nadzieje na stopniowe wyzwalanie się spod sowieckich wpływów.

wd

Strajk bez końca

Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, potrafi przepowiadać przyszłość. Choć referendum w sprawie strajku w szkolnictwie – z żądaniem podwyżki płac o 1000 zł dla każdego – miało się dopiero odbyć, on ogłosił, że – bezterminowy – protest rozpocznie się 8 kwietnia. Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami gimnazjalnymi i ósmoklasisty, i kto wie, może też egzaminami maturalnymi. Wydaje się, że liderów i aktywistów ZNP, którzy nie chcą 500-złotowych podwyżek wprowadzanych przez resort edukacji narodowej, nie interesuje los ok. miliona uczniów i ich rodziców.

wd

2019-03-13 10:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Marcin Zieliński: Znam Kościół, który żyje

2024-04-24 07:11

[ TEMATY ]

książka

Marcin Zieliński

Materiał promocyjny

Marcin Zieliński to jeden z liderów grup charyzmatycznych w Polsce. Jego spotkania modlitewne gromadzą dziesiątki tysięcy osób. W rozmowie z Renatą Czerwicką Zieliński dzieli się wizją żywego Kościoła, w którym ważną rolę odgrywają świeccy. Opowiada o młodych ludziach, którzy są gotyowi do działania.

Renata Czerwicka: Dlaczego tak mocno skupiłeś się na modlitwie o uzdrowienie? Nie ma ważniejszych tematów w Kościele?

Marcin Zieliński: Jeśli mam głosić Pana Jezusa, który, jak czytam w Piśmie Świętym, jest taki sam wczoraj i dzisiaj, i zawsze, to muszę Go naśladować. Bo pojawia się pytanie, czemu ludzie szli za Jezusem. I jest prosta odpowiedź w Ewangelii, dwuskładnikowa, że szli za Nim, żeby, po pierwsze, słuchać słowa, bo mówił tak, że dotykało to ludzkich serc i przemieniało ich życie. Mówił tak, że rzeczy się działy, i jestem pewien, że ludzie wracali zupełnie odmienieni nauczaniem Jezusa. A po drugie, chodzili za Nim, żeby znaleźć uzdrowienie z chorób. Więc kiedy myślę dzisiaj o głoszeniu Ewangelii, te dwa czynniki muszą iść w parze.

Wielu ewangelizatorów w ogóle się tym nie zajmuje.

To prawda.

A Zieliński się uparł.

Uparł się, bo przeczytał Ewangelię i w nią wierzy. I uważa, że gdyby się na tym nie skupiał, to by nie był posłuszny Ewangelii. Jezus powiedział, że nie tylko On będzie działał cuda, ale że większe znaki będą czynić ci, którzy pójdą za Nim. Powiedział: „Idźcie i głoście Ewangelię”. I nigdy na tym nie skończył. Wielu kaznodziejów na tym kończy, na „głoście, nauczajcie”, ale Jezus zawsze, kiedy posyłał, mówił: „Róbcie to z mocą”. I w każdej z tych obietnic dodawał: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych” (por. Mt 10, 7–8). Zawsze to mówił.

Przecież inni czytali tę samą Ewangelię, skąd taka różnica w punktach skupienia?

To trzeba innych spytać. Ja jestem bardzo prosty. Mnie nie trzeba było jakiejś wielkiej teologii. Kiedy miałem piętnaście lat i po swoim nawróceniu przeczytałem Ewangelię, od razu stwierdziłem, że skoro Jezus tak powiedział, to trzeba za tym iść. Wiedziałem, że należy to robić, bo przecież przeczytałem o tym w Biblii. No i robiłem. Zacząłem się modlić za chorych, bez efektu na początku, ale po paru latach, po którejś swojej tysięcznej modlitwie nad kimś, kiedy położyłem na kogoś ręce, bo Pan Jezus mówi, żebyśmy kładli ręce na chorych w Jego imię, a oni odzyskają zdrowie, zobaczyłem, jak Pan Bóg uzdrowił w szkole panią woźną z jej problemów z kręgosłupem.

Wiem, że wiele razy o tym mówiłeś, ale opowiedz, jak to było, kiedy pierwszy raz po tylu latach w końcu zobaczyłeś owoce swojego działania.

To było frustrujące chodzić po ulicach i zaczepiać ludzi, zwłaszcza gdy się jest nieśmiałym chłopakiem, bo taki byłem. Wystąpienia publiczne to była najbardziej znienawidzona rzecz w moim życiu. Nie występowałem w szkole, nawet w teatrzykach, mimo że wszyscy występowali. Po tamtym spotkaniu z Panem Jezusem, tym pierwszym prawdziwym, miałem pragnienie, aby wszyscy tego doświadczyli. I otrzymałem odwagę, która nie była moją własną. Przeczytałem w Ewangelii o tym, że mamy głosić i uzdrawiać, więc zacząłem modlić się za chorych wszędzie, gdzie akurat byłem. To nie było tak, że ktoś mnie dokądś zapraszał, bo niby dokąd miał mnie ktoś zaprosić.

Na początku pewnie nikt nie wiedział, że jakiś chłopak chodzi po mieście i modli się za chorych…

Do tego dzieciak. Chodziłem więc po szpitalach i modliłem się, czasami na zakupach, kiedy widziałem, że ktoś kuleje, zaczepiałem go i mówiłem, że wierzę, że Pan Jezus może go uzdrowić, i pytałem, czy mogę się za niego pomodlić. Wiele osób mówiło mi, że to było niesamowite, iż mając te naście lat, robiłem to przez cztery czy nawet pięć lat bez efektu i mimo wszystko nie odpuszczałem. Też mi się dziś wydaje, że to jest dość niezwykłe, ale dla mnie to dowód, że to nie mogło wychodzić tylko ode mnie. Gdyby było ode mnie, dawno bym to zostawił.

FRAGMENT KSIĄŻKI "Znam Kościół, który żyje". CAŁOŚĆ DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki: chrześcijaństwo zawsze wysoko ceniło męstwo

2024-04-24 20:12

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Karol Porwich / Niedziela

„Chrześcijaństwo zawsze wysoko ceniło męstwo i ze szczególnym szacunkiem odnosiło się do najwyższych jego postaci, czyli do bohaterstwa, heroizmu i męczeństwa za wiarę” - mówił abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. w kościele pw. św. Jerzego z okazji 25. rocznicy konsekracji poznańskiej świątyni.

W Eucharystii uczestniczyli m.in. gen. w stanie spoczynku Piotr Mąka, dowódca Oddziału Prewencji Policji insp. Jarosław Echaust, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Kinga Fechner-Wojciechowska i wicenaczelnik Paweł Mikołajczak oraz kompania honorowa Policji.

CZYTAJ DALEJ

Konkurs fotograficzny na jubileusz 900-lecia

2024-04-24 19:00

[ TEMATY ]

konkurs fotograficzny

diecezja lubuska

Bożena Sztajner/Niedziela

Do końca sierpnia 2024 trwa konkurs fotograficzny z okazji jubileuszu 900-lecia utworzenia diecezji lubuskiej. Czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs jest przeznaczony zarówno dla fotografów amatorów, jak i profesjonalistów z wszystkich parafii naszej diecezji. Jego celem jest uwiecznienie śladów materialnych pozostałych po dawnej diecezji lubuskiej, która istniała od 1124 roku do II połowy XVI wieku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję