Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dobra wiadomość – to zła wiadomość

Dobra wiadomość jest następująca: lider Platformy Obywatelskiej ma pozycję ustabilizowaną i pewną. Zła wiadomość jest zaś taka, że zdecydowanie lideruje wśród polityków w rankingu nieufności. Na tym wozie Koalicja Europejska daleko nie zajedzie.

Kasa kłuje w oczy

Oj, kłuje w oczy to 500+ polityków Koalicji Europejskiej, oj, kłuje. A to mówią, że rozleniwia ludzi i robić im się nie chce, a tu pracy po łokcie; a to narzekają, że to rozdawnictwo albo korupcja polityczna; a to wreszcie krzywią się, że przez te pińcet nad morzem jest za dużo ludzi i w spokoju wypoczywać nie można. Chwalą się, że oni tę kasę wydaliby mądrzej. Nawet wiemy, jak. Zresztą – wszyscy wiedzą.

Bez maski

Platforma zapowiada, że wprowadzi związki partnerskie. Maski pomału spadają.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-04-03 10:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Poręczny modlitewnik jest dostępny wraz z naszym Tygodnikiem Katolickim "Niedziela". Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!

CZYTAJ DALEJ

Belgia: Po ponad 450 latach obecności jezuici opuszczają Liège. Przykry znak obecnych czasów?

2026-06-17 21:17

[ TEMATY ]

Belgia

jezuici

pl.wikipedia.org

Symbol Towarzystwa Jezusowego (zakonu jezuitów)

Symbol Towarzystwa Jezusowego (zakonu jezuitów)

Msza św. dziękczynna odprawiona przez biskupa Jean-Pierre'a Delville'a 13 czerwca oznaczała koniec nieprzerwanej obecności, która rozpoczęła się w XVI wieku. Oprócz emocji wywołanych tym pożegnaniem, wydarzenie to rodzi pytania o przyszłość wielodzietnych rodzin zakonnych w Europie - informuje francuski portal tribunechretienne.com.

13 czerwca 2026 roku diecezja Liège oficjalnie pożegnała jezuitów podczas uroczystości, której przewodniczył biskup Jean-Pierre Delville. Po 456 latach nieprzerwanej obecności, Towarzystwo Jezusowe opuszcza Liège. Prawie 600 osób wypełniło kościół św. Krzysztofa na Mszy św. dziękczynnej. Księża, zakonnicy, zakonnice, alumni, nauczyciele i parafianie przybyli, aby oddać hołd dziełu, które głęboko ukształtowało duchowe, intelektualne i edukacyjne życie regionu.
CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja gnieźnieńska: Dekanalni duszpasterze młodzieży - dekrety

2026-06-18 13:23

[ TEMATY ]

archidiecezja gnieźnieńska

zmiany kapłanów

Archidiecezja gnieźnieńska

Abp Wojciech Polak Prymas Polski powołał dekanalnych duszpasterzy młodzieży w archidiecezji gnieźnieńskiej oraz rejonowego duszpasterza młodzieży w dekanacie wągrowieckim. Dekrety wejdą w życie 1 lipca br.

Dekanalnym i rejonowym duszpasterzem młodzieży w dekanacie i rejonie wągrowieckim został ks. Waldemar Myka, wikariusz w parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję