Reklama

drogowskazy

Będziesz miłował...

Niedziela Ogólnopolska 28/2019, str. 32

Monika Książek

inf. Ireneusz Skubiś

inf. Ireneusz Skubiś

Na tych dwóch tytułowych słowach jest zbudowane chrześcijaństwo – na przykazaniu miłości Boga i bliźniego. Na tym przykazaniu bazuje także kultura europejska. W oparciu o te dwa słowa powstawały uniwersytety, szpitale, szkoły, klasztory, wspaniałe katedry – sztuka przez duże S. Oczywiście, to wszystko trwało wieki. Tę kulturę tworzyli wielcy i święci ludzie. Kultura Europy to kultura Ewangelii. I jeżeli ktoś chce zrozumieć Europę, musi sięgnąć do nauczania Jezusa Chrystusa.

Ale były też nieszczęścia: rozłam, który stworzyła w Kościele rewolucja Marcina Lutra, rewolucja francuska i jej okrutne konsekwencje, rewolucja bolszewicka, komunistyczna. Na to nałożyły się niemiecki nazizm i okrucieństwa II wojny światowej z Holokaustem na czele. Nadeszły też propozycje ateistów – neoliberalizm, genderyzm, ogólnie mówiąc – poprawność polityczna obowiązująca prawie jak religia.

Bolejemy nad tym, że europejska chadecja, która występuje m.in. jako partia ludowa, zdradziła Chrystusa, i tam, gdzie rządzą chadecy, mamy do czynienia z zabijaniem nienarodzonych – aborcją, również z eutanazją, z tzw. małżeństwami partnerskimi, z homoseksualizmem, z wrogością do Kościoła.

Reklama

Stąd nasz Ruch „Europa Christi”, który w poszukiwaniu dobra Europy podkreśla znaczenie Osoby Jezusa. Bo tylko On – Jezus Chrystus może uratować Europę. On, który przychodzi do nas właśnie ze słowami: „Będziesz miłował...”, który obdarza wszystkich miłością i nadzieją. Dlatego Ruch „Europa Christi” zaprasza Chrystusa zwłaszcza do naszych rodzin. I gdy niektóre środowiska „uszczęśliwiają” ludzi tzw. kartą LGBT, chcemy przypomnieć, że w 1983 r. została nam podarowana przez św. Jana Pawła II Karta Praw Rodziny. To nasz najważniejszy dokument – propozycja także dla Polski. Nie tzw. kartę LGBT musimy promować, ale właśnie Kartę Praw Rodziny, w której – najogólniej mówiąc – podkreśla się normalność: kobiety i mężczyzny oraz rodziny. Bo Kościół pragnie, żeby ludzie żyli normalnie i byli szczęśliwi.

Dlatego nie możemy się zgodzić na żaden genderyzm ani inne przedziwne drogi, które są niezgodne ze zdrowym rozsądkiem i często po prostu budzą politowanie. Niejednokrotnie mówiłem, że jeżeli ktoś chciałby dziś powołać jakąś nową partię polityczną czy ugrupowanie, to mogłaby to być tylko „partia ludzi normalnych”. Bo tylko normalność sprzyja ludzkiej naturze i jej rozwojowi najzwyklejszą, najprostszą, najbardziej naturalną drogą dla człowieka, dla rodziny jest droga normalności!

A zatem Ruch „Europa Christi” to synonim normalnej Polski, normalnej Europy, normalnego świata. Świat stworzony przez Boga jest tak piękny, że może tylko budzić podziw, uznanie i wdzięczność. Człowiek, który znajduje się na szczycie tego stworzenia, został obdarzony świadomością, wspaniałą duchowością i nieśmiertelną duszą. Dlatego powinien wreszcie wziąć sobie do serca ważne słowa św. Pawła: „Et grati estote” – I bądźcie wdzięczni (Kol 3, 15).

2019-07-10 09:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Projekt "Kultura w sieci"

2020-09-19 09:24

[ TEMATY ]

kultura

folklor

ARCHIWUM ZESPOŁU "ŚLĄSK"

Informacje o projekcie "Kultura w Sieci" i poszczególnych wydarzeniach.

Projekt Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci" realizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater dla Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Odbędą się 3 premiery koncertowe online na platformach Youtube i Facebook.

A to Polska właśnie

Data premiery: 19/09/2020, godz. 18:00.Taniec i śpiew inspirowane polskim folklorem. Będzie można podziwiać kunszt tancerzy i wspaniałe, popisowe układy choreograficzne. Uczta dla oka ze względu na przepiękne stroje prezentowane podczas tańców z różnych regionów. Słowem, muzyczno - taneczny przekrój przez całą Polskę! Oto link do transmisji:

Tradycja i Patriotyzm

Data premiery: 26/09/2020 godz. 19:00. Wyjątkowe wydarzenie, retransmisja koncertu z Klasztoru na Jasnej Górze. Piosenki żołnierskie i religijne w wykonaniu Zespołu Śląsk. Niepowtarzalna okazja do zobaczenia artystów, którzy promują polską kulturę na światowych scenach.

Santo Subito

Data premiery: 14/10/2020 godz.18:00. Transmisja na żywo z Kaplicy w Koszęcinie, gdzie znajduje się siedziba Zespołu Śląsk. Świetna okazja, żeby zobaczyć artystów w miejscu, w którym na co dzień pracują. Koncert jest poświęcony Janowi Pawłowi II.

CZYTAJ DALEJ

„Wspólnie brońmy rodziny”

2020-09-20 08:49

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Adobe Stock

Już dzisiaj, 20 września ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny organizowany po raz piętnasty przez Centrum Życia i Rodziny. Hasło tegorocznego Marszu to: „Wspólnie brońmy rodziny”.

Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 na placu Zamkowym w Warszawie. Po okolicznościowych przemówieniach, prorodzinna manifestacja wyruszy w kierunku kościoła pw. Świętego Krzyża, gdzie o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza święta w intencji uczestników marszu. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in.: kurator Barbara Nowak, ks. Dominik Chmielewski, a także gość specjalny.

Więcej informacji pod linkiem: https://czir.org/marsz-dla-zycia-i-rodziny-juz-w-najblizsza-niedziele-wsrod-uczestnikow-bedzie-gosc-specjalny/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję