Reklama

Niedziela Podlaska

Koncert dziękczynny

Niedziela podlaska 30/2019, str. 2

[ TEMATY ]

koncert

Jadwiga Ostromecka

Artyści uczcili 20. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie

Artyści uczcili 20. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego 16 czerwca w Sokołowie Podlaskim odbył się wyjątkowy koncert, zorganizowany przez ks. Krzysztofa Kisielewicza, proboszcza parafii. Wydarzenie uczciło 20. rocznicę pobytu Papieża Polaka w diecezji drohiczyńskiej oraz 20-lecie samorządu terytorialnego w Polsce. Wybitni artyści scen operowych i muzycy wykonali utwory związane z życiem wielkiego Polaka. Koncert poprowadził Ryszard Nowaczewski. Artyści byli gorąco oklaskiwani, zachwyt wzbudził też śpiew scholi parafialnej, prowadzonej przez Hannę Grochowską. Na zakończenie koncertu wszyscy odśpiewali „Barkę”. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali bp Tadeusz Pikus i starosta sokołowski Elżbieta Sadowska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-07-24 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oratorium „Jak Ojciec i Syn”

W środę 15 czerwca o godzinie 17.00 w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie odbędzie koncert – Oratorium „Jak Ojciec i Syn”.

Muzyka : Włodzimierz Krawczyński, słowa : Tadeusz Szyma w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.
CZYTAJ DALEJ

Annaya: pierwszy raz Papież nawiedzi grób św. Szarbela

2025-12-01 07:49

[ TEMATY ]

Leon XIV w Turcji i Libanie

Vatican Media

Położony w górskiej miejscowości Annaya klasztor św. Marona, znany też jako sanktuarium św. Charbela, przygotowuje się na pierwszą w historii papieską wizytę. Leon XIV przyjedzie tam 1 grudnia o poranku, by modlić się przy grobie najbardziej znanego maronickiego świętego - podaje Vatican News.

Drugi dzień swojej wizyty apostolskiej w Libanie, Ojciec Święty rozpocznie od odwiedzenia klasztoru położonego w górskiej miejscowości Annaya i dedykowanego św. Maronowi, któremu Kościół maronicki zawdzięcza swą nazwę i monastyczne podwaliny. To właśnie w tym klasztorze, który od dziesięcioleci jest miejscem pielgrzymek z całego świata, znajduje się grób św. Szarbela – jednego z najbardziej rozpoznawanych współcześnie świętych i duchowego spadkobiercy św. Marona. Leon XIV będzie pierwszym papieżem, który nawiedzi to miejsce.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję