Reklama

Niedziela Rzeszowska

Dzień radości i jedności

Niedziela rzeszowska 39/2019, str. 3

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Elżbieta Polak

Po uczcie duchowej przyszedł czas na posilenie ciała

Po uczcie duchowej przyszedł czas na posilenie ciała

W sobotę 7 września obchodzono XIX Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi. Spotkanie odbyło się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Wsi. Święto zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Związek Stowarzyszeń Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Powiatu Rzeszowskiego oraz Gminę Trzebownisko.

Po uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. Ludwik Krupa, w koncelebrze ks. Stanisława Słowika, ks. Piotra Potyrały, ks. Michała Czeluśniaka, ks. Kazimierza Żaka i ks. Władysława Sidora. Homilię wygłosił dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała. Podkreślił, że każdy człowiek jest tak samo ważny w oczach Boga. A dzień wspólnoty ma być okazją do bycia razem mimo różnych ograniczeń. Posługę muzyczną podczas liturgii pełniła Orkiestra Dęta z Zaczernia.

Po uczcie duchowej nadszedł czas na posilenie ciała, o co zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi oraz Parafialny Zespół Caritas. Pyszny bogracz z radością roznosiły dziewczęta ze Szkolnego Koła Caritas. Po uczestnicy spotkania brali udział w różnych konkursach, mogli spróbować swoich sił w zawodach strażackich. Wesoła muzyka i śpiew poderwała wielu do tańca. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja, Pogotowie Ratunkowe i strażacy. Wielu ludzi zaangażowało się, by ten dzień był przeżyty w radości. W spotkaniu wzięło udział około 750 osób.

2019-09-25 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wieluńscy podopieczni Betel rozpoczęli Adwent i spotkali się z Mikołajem

W niedzielę 1 grudnia rozpoczął się w Kościele nowy rok liturgiczny. Rozpoczął się Adwent- czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W kościele pojawił się adwentowy wieniec z czterema świecami, świeca adwentowa i fioletowy kolor szat.

W tym dniu na swojej comiesięcznej Eucharystii o godzinie 15.00 w kościele p.w. Nawiedzenia NMP spotkali się wieluńscy niepełnosprawni i ich opiekunowie. Obecne były także panie Alicja Bednarek – koordynatorka Betel z Częstochowy i Elżbieta Tylkowska z Wieluńskiego Betel im. Św. Franciszka z Asyżu. Eucharystii przewodniczył duchowy opiekun grupy sprawnych inaczej j ks. Mariusz Sztaba.

CZYTAJ DALEJ

Katolicy i Orkiestra

W Polsce od kilkunastu już lat słyszymy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród katolików akcja Jerzego Owsiaka ma swoich zwolenników i przeciwników.

Stosunek do WOŚP wyraźnie pokazuje różne nurty polskiego katolicyzmu. Katolicy sympatyzujący z Wielką Orkiestrą uważają, że akcja Jerzego Owsiaka to piękna inicjatywa. Ich zdaniem, Kościół w Polsce przeszedł ewolucję w ocenie WOŚP - od negacji i dystansu po aprobatę. Natomiast katolicy dystansujący się od Wielkiej Orkiestry nazywają akcję Jerzego Owsiaka "graniem na ludzkich uczuciach" oraz "laicyzacją działalności charytatywnej". Orkiestra jest zjawiskiem bardzo złożonym, w którym dobro miesza się ze złem. Szlachetności wolontariuszy i darczyńców towarzyszy ideologia Wielkiego Dyrygenta, który promuje wizję życia obcą chrześcijaństwu.

CZYTAJ DALEJ

O myśli teologicznej Benedykta XVI

2023-01-31 19:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Teologia Polityczna

Już jutro - 1 lutego - pierwszy z pięciu wykładów on-line o teologii Benedykta XVI w interpretacji ks. prof. Jerzego Szymika.

Otwierający specjalny cykl rozważań pt. „Mozarteum: synteza teologii Benedykta XVI w interpretacji ks. Jerzego Szymika” – śląskiego kapłana, profesora nauk teologicznych, poety i publicysty - wykład „Teologia. Czym jest?” to unikalna okazja do bliższego poznania i zrozumienia intelektualnego dziedzictwa zmarłego niedawno Papieża. Organizatorem wykładów jest Teologia Polityczna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję