Reklama

Niedziela Rzeszowska

Dzień radości i jedności

Niedziela rzeszowska 39/2019, str. 3

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Elżbieta Polak

Po uczcie duchowej przyszedł czas na posilenie ciała

Po uczcie duchowej przyszedł czas na posilenie ciała

W sobotę 7 września obchodzono XIX Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi. Spotkanie odbyło się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Wsi. Święto zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Związek Stowarzyszeń Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Powiatu Rzeszowskiego oraz Gminę Trzebownisko.

Po uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. Ludwik Krupa, w koncelebrze ks. Stanisława Słowika, ks. Piotra Potyrały, ks. Michała Czeluśniaka, ks. Kazimierza Żaka i ks. Władysława Sidora. Homilię wygłosił dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała. Podkreślił, że każdy człowiek jest tak samo ważny w oczach Boga. A dzień wspólnoty ma być okazją do bycia razem mimo różnych ograniczeń. Posługę muzyczną podczas liturgii pełniła Orkiestra Dęta z Zaczernia.

Po uczcie duchowej nadszedł czas na posilenie ciała, o co zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi oraz Parafialny Zespół Caritas. Pyszny bogracz z radością roznosiły dziewczęta ze Szkolnego Koła Caritas. Po uczestnicy spotkania brali udział w różnych konkursach, mogli spróbować swoich sił w zawodach strażackich. Wesoła muzyka i śpiew poderwała wielu do tańca. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja, Pogotowie Ratunkowe i strażacy. Wielu ludzi zaangażowało się, by ten dzień był przeżyty w radości. W spotkaniu wzięło udział około 750 osób.

2019-09-25 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sportowe wyzwanie na pomoc niepełnosprawnym chłopcom

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

challenge

wyzwanie

Fundacja Zostań Aniołem

Chłopcy czekają na naszą pomoc.

Chłopcy czekają na naszą pomoc.

Trwa sportowe wyzwanie, dzięki któremu można pomóc niepełnosprawnym chłopcom ze Strumienia.

Fundacja „Zostań Aniołem” ze Strumienia organizuje akcję #artsportfunchallenge2 (malowanie poprzez bieganie), która wspomoże mieszkańców tutejszego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame.

CZYTAJ DALEJ

Za nami Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-30 18:48

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

edukacja

chrześcijanie

redakcja Niedzieli

Karol Porwich/Niedziela

Zakończył się Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej, którego tematyka dotyczyła komunikacji w rodzinie i w szkole. Dwudniowe obrady miały miejsce w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

Drugi dzień kongresu rozpoczął się dyskusją panelową na temat komunikacji w sytuacjach trudnych.

CZYTAJ DALEJ

Zbyt krótkie życie. Śp. ks. Marcin Modrzejewski

2022-12-01 10:04

Grzegorz Jacek Pelica

Zmarł ks. Marcin - wieść, którą powtarzało wielu młodych, którym w większości nie jest „po drodze” rozpamiętywać czyjeś odejście, odnotowywać zgony czy rejestrować informacje o pogrzebach. - Dobrze spowiadał! Trafiał w sedno i nie zanudzał, a wcześniej słuchał i z wielką delikatnością naprowadzał. Nie należę do tej parafii, ale to był mój spowiednik. Jak tylko przyszedł do Łęcznej. Co ja teraz zrobię? - mówi pewien dwudziestolatek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję