Reklama

Niedziela Rzeszowska

Dzień radości i jedności

Niedziela rzeszowska 39/2019, str. 3

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Elżbieta Polak

Po uczcie duchowej przyszedł czas na posilenie ciała

Po uczcie duchowej przyszedł czas na posilenie ciała

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W sobotę 7 września obchodzono XIX Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi. Spotkanie odbyło się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Wsi. Święto zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Związek Stowarzyszeń Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Powiatu Rzeszowskiego oraz Gminę Trzebownisko.

Po uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. Ludwik Krupa, w koncelebrze ks. Stanisława Słowika, ks. Piotra Potyrały, ks. Michała Czeluśniaka, ks. Kazimierza Żaka i ks. Władysława Sidora. Homilię wygłosił dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała. Podkreślił, że każdy człowiek jest tak samo ważny w oczach Boga. A dzień wspólnoty ma być okazją do bycia razem mimo różnych ograniczeń. Posługę muzyczną podczas liturgii pełniła Orkiestra Dęta z Zaczernia.

Po uczcie duchowej nadszedł czas na posilenie ciała, o co zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi oraz Parafialny Zespół Caritas. Pyszny bogracz z radością roznosiły dziewczęta ze Szkolnego Koła Caritas. Po uczestnicy spotkania brali udział w różnych konkursach, mogli spróbować swoich sił w zawodach strażackich. Wesoła muzyka i śpiew poderwała wielu do tańca. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja, Pogotowie Ratunkowe i strażacy. Wielu ludzi zaangażowało się, by ten dzień był przeżyty w radości. W spotkaniu wzięło udział około 750 osób.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-09-25 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłosierdzie po francusku

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

ŚDM w Krakowie

Liliana Sicińska

Na Ostrowie Tumskim w kościele Świętego Krzyża w ramach Dni w Diecezjach trwa spotkanie grup języka francuskiego, dotyczące misji i dzieł miłosierdzia w kościele. Biorą w nim udział grupy z Francji, m.in. ponad 300-osobowa grupa młodych, ubranych w jednakowe czerwono-niebieskie koszulki. To parafianie i wolontariusze zgromadzeni wokół paryskiej parafii Notre-Dame de Grâce (Łaskawej Pani). W tej grupie przyjechało aż blisko 50 osób niepełnosprawnych, wielu z nich na wózkach.

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: jeśli sami doświadczymy nawrócenia, bardziej docenimy Boże miłosierdzie

2024-02-28 19:45

[ TEMATY ]

Bp Krzysztof Włodarczyk

flick.com

„Jeśli sami doświadczymy nawrócenia, bardziej docenimy Boże miłosierdzie” - mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas spotkania z księżmi dziekanami, zachęcając ich do tworzenia Kościoła, który ma „być domem dla grzeszników, czyli każdego”.

Po wspólnej modlitwie w kaplicy Centrum Edukacyjno-Formacyjnego, biskup bydgoski przypomniał, że każdy, a zwłaszcza kapłan, jest zaproszony do nawrócenia. - Łatwo o nim mówić, trudniej samemu zrobić ten krok. Jednak mamy świadomość, że może on się dokonać nie własną siłą, ale poprzez łaskę Bożego miłosierdzia - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Cicha Procesja

2024-02-29 15:02

plakat organizatorów

    W sobotę 9 marca 2024 r. uliczkami krakowskiego Starego Miasta już po raz czwarty przejdzie Cicha Procesja, analogiczna do wydarzenia odbywającego się od 150 lat co roku w Amsterdamie.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję