Reklama

W wolnej chwili

Barszcz ukraiński

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:
25 dag fasolki jaś
2 l wywaru mięsnego
1 marchewka
1 pietruszka
1/4 średniego selera
ząbek czosnku
3-4 ziarna ziela angielskiego
2 liście laurowe
3 duże buraki
40 dag białej kapusty
sok z 1/2 cytryny lub do smaku
pół szklanki kwaśnej śmietany 18%
łyżka posiekanego koperku do posypania
sól, pieprz

Wykonanie:
Fasolkę namoczyć, najlepiej na noc. Gotować do miękkości w tej samej wodzie, odcedzić. Do wywaru mięsnego dodać: liść laurowy, ziele angielskie, czosnek, marchew, pietruszkę i pokrojony w krążki seler. Gotować przez 10 min, po czym dodać starte na tarce o grubych oczkach buraki i grubo poszatkowaną kapustę. Gotować do miękkości warzyw. Doprawić sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Na końcu dodać śmietanę. Barszcz podawać z ugotowaną fasolą, posypany koperkiem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-10-07 12:39

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zakwas z buraków

Składniki: 1 kg buraków 4 ząbki lub pół główki czosnku 1 liść laurowy 6 ziaren pieprzu czarnego 3 goździki 10 ziaren kolendry 3 ziarna ziela angielskiego 3 szklanki przegotowanej i ostudzonej wody 1 łyżka soli kamiennej niejodowanej (do przetworów)
CZYTAJ DALEJ

Wielkopostny Kadr z Niedzielą #5

2026-02-23 14:37

screen YT

Zapraszamy przez wszystkie dni Wielkiego Postu na codzienny cykl: "Wielkopostny Kadr z Niedzielą"

Zapraszamy do naszej wielkopostnej drogi formacyjnej poprzez treści, które znajdziemy na portalu www.niedziela.pl - Zazwyczaj rozważaliśmy słowo Boże, ale teraz chcemy zobaczyć na efekt rozważania słowa Bożego. Spojrzymy na artykuły formacyjne na portalu www.niedziela.pl i spróbujemy w tym duchu sięgnąć do tego, co może nas podnieść na duchu i zmienić nasze życie.
CZYTAJ DALEJ

Portugalia: co druga świątynia w diecezji Leiria-Fatima uszkodzona przez orkany

2026-02-23 17:58

[ TEMATY ]

Fatima

Adobe Stock

Co druga świątynia na terenie diecezji Leiria-Fatima, na środkowym zachodzie Portugalii została w jakiejś formie uszkodzona w następstwie przechodzących od końca stycznia przez Półwysep Iberyjski orkanów. Według portugalskich władz kościelnych większość zniszczeń dotyczy kościołów i kaplic, które straciły w następstwie huraganowych wiatrów dach, okna lub z powodu intensywnych opadów deszczu zostały zalane wodą. Wśród obiektów sakralnych, które ucierpiały na skutek żywiołu są m.in. obiekty znajdujące się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Według tamtejszego rektoratu łączne straty spowodowane żywiołem przekroczyły tam wartość 2 mln euro.

Przechodzące sukcesywnie od końca stycznia przez Półwysep Iberyjski wichury i powodzie spowodowały nienotowane od ponad pół wieku w Portugalii szkody. W efekcie kataklizmu śmierć poniosło 19 osób, w tym szczególnie w położonym na środkowym zachodzie kraju dystrykcie Leiria. Rząd premiera Luisa Montenegro szacuje szkody wyrządzone przez orkany, szczególnie przez sztormy Katrin i Leonardo, na ponad 5,5 mld euro. Z szacunków organizacji branżowych oraz samorządów wynika jednak, że mogą być one większe. Zdaniem ministra gospodarki Manuela Castro Almeidy same tylko straty wyrządzone na terenach należących do podmiotów gospodarczych wyniosły blisko 1 mld euro, co potwierdzają towarzystwa ubezpieczeniowe.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję