Reklama

Niedziela Łódzka

Noc Świętych

Przygotowania do tegorocznej Nocy Świętych rozpoczęły się zaraz po wakacjach. W pierwszej kolejności organizatorzy skoncentrowali się na tematyce tegorocznego spotkania oraz scenariuszu wydarzenia.

Niedziela łódzka 44/2020, str. I

[ TEMATY ]

Łódź

Noc Świętych

Archiwum Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży

Bohaterowie tegorocznego wydarzenia

Bohaterowie tegorocznego wydarzenia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Koordynowanie wszystkich zaplanowanych elementów programu oraz dopinanie na ostatni guzik niezbędnych detali nie należy do najprostszych zadań, zwłaszcza że w tym roku scenariusz zdecydowanie odbiegał od poprzednich. Sytuacja epidemiczna i objęcie całej Polski czerwoną strefą nałożyły na organizatorów dodatkowe obostrzenia. Wszystko przygotowano w taki sposób, by katedra była wypełniona zgodnie z zaleceniami zapewniającymi bezpieczeństwo każdemu z uczestników wydarzenia. Z tego powodu w bazylice mogło być zaledwie 200 osób, co stanowi 10 proc. uczestników zeszłorocznej Nocy Świętych.

Tegoroczna Noc Świętych wpisała się w obchody 100-lecia istnienia naszej archidiecezji. W grudniu minie dokładnie wiek od momentu powstania diecezji łódzkiej. To wyjątkowy jubileusz, w który chce się wpisać także młode pokolenie. Wyjątkowi są także bohaterowie tegorocznej nocy, m.in.: św. Urszula Ledóchowska, św. Maksymilian Maria Kolbe, sługa Boży ks. Stanisław Burzyński oraz służebnica Boża Stanisława Leszczyńska. Kluczem do tegorocznego wydarzenia było nasze miasto – miejsce życia i działalności świętych, o czym mówi nazwa Nocy Świętych – The HolyŁódź.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Bez wątpienia Noc Świętych to jedno z większych przedsięwzięć organizowanych dla młodzieży. Jego głównym koordynatorem jest Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej współpracujący z wieloma wspólnotami. – To jedyna okazja w roku, by poprzez gest, muzykę i światło móc utożsamić się z historią świętych. Dzięki różnorodności bohaterów mamy okazję do tego, by każdy z nas znalazł coś dla siebie z bogactwa ich życia. W tym roku niezwykle wzruszyła mnie Stanisława Leszczyńska – swoją postawą i działaniem w Auschwitz dokonała czegoś niemożliwego i dla mnie jest przykładem świętości w codzienności – mówi Tomasz Kamiński, odpowiedzialny za grupę pantomimy Juventus Dei.

W organizację tego przedsięwzięcia angażuje się młodzież skupiona w Ruchu Światło-Życie, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, młodzi będący częścią inicjatywy Zupa na Pietrynie, duszpasterze i studenci Duszpasterstwa Akademickiego Piątka, klerycy łódzkiego wyższego seminarium i wielu innych. Zapraszane są także osoby, które pragną być częścią wydarzenia, chociażby poprzez posługę śpiewem w chórze.

W tym czasie niewielu mogło uczestniczyć w tradycyjnych obchodach uroczystości Wszystkich Świętych, ale wszyscy mogli być ze świętymi na żywo na kanale YouTube archidiecezji łódzkiej oraz kanale Maskacjusz TV. Noc Świętych to wspaniała okazja, by zobaczyć, jak bogaty i różnorodny jest łódzki Kościół.

2020-10-28 10:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Nagrody Papieża Franciszka rozdane!

[ TEMATY ]

Łódź

papież Franciszek

aarchidiecezja łódzka

Nagrody papieża Franciszka

ks. Paweł Kłys

Wręczenie nagród papieża Franciszka

Wręczenie nagród papieża Franciszka

- Bardzo, bardzo wam dziękuję – jesteście cudownymi ludźmi! Jutro będę się widział z Ojcem Świętym i powiem Mu – już po raz drugi – o gali Papieża Franciszka, tak jak opowiadałem poprzednim razem. Jestem przekonany, że się Ojciec Święty ucieszy i udzieli wam błogosławieństwa na to wszystko co robicie. – mówi abp Ryś.

Już po raz drugi w dawnym łódzkim kompleksie pofabrycznym MONOPOLIS odbyła się uroczysta gala Nagrody Papieża Franciszka, w której udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz ze swoimi nauczycielami i wychowawcami.
CZYTAJ DALEJ

Arcybiskup Madrytu: papieska pielgrzymka przerosła oczekiwania

2026-06-09 18:47

[ TEMATY ]

Madryt

podróż apostolska

Leon XIV w Hiszpanii

Vatican Media

Leon XIV i kard. José Cobo Cano

Leon XIV i kard. José Cobo Cano

Pod koniec pierwszego etapu papieskiej podróży arcybiskup Madrytu kard. José Cobo Cano w rozmowie z Vatican News podsumował pierwsze trzy dni czuwań, Mszy i spotkań. Wyraził zdumienie tak ciepłym odzewem ze strony wiernych, niewierzących, młodzieży i polityków.

Podziel się cytatem - tak kard. Cobo Cano opisał pierwsze trzy dni pielgrzymki w Madrycie. Ocenił, że nastąpiło przebudzenie i teraz należy się o tych przebudzonych ludzi troszczyć.
CZYTAJ DALEJ

Francja: papież odwiedzi Paryż, Lourdes i Metz

2026-06-10 07:54

[ TEMATY ]

Leon XIV we Francji

Vatican Media

Najwięcej aktów agresji wobec chrześcijan jest we Francji

Najwięcej aktów agresji wobec chrześcijan jest we Francji

Podczas swej piątej pielgrzymki zagranicznej, w dniach 25-28 września b.r. Ojciec Święty odwiedzi Paryż, Lourdes i Metz – poinformowała Konferencja Biskupów Francji.

Leon XIV przybędzie do stolicy Francji w piątek, 25 września. Weźmie tego dnia udział w uroczystych nieszporach w katedrze Notre-Dame z udziałem księży, diakonów stałych i ich rodzin, osób konsekrowanych oraz seminarzystów z Francji. Tego samego dnia wieczorem odbędzie się w Paryżu wielka czuwanie modlitewne z młodzieżą.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję