Reklama

Płyta

Dzieci Kuby

Mogło być nic
Kwiat Jabłoni

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, czyli trzon kapeli Kwiat Jabłoni, na pewno mają łatwiej na muzycznej scenie, bo to dzieci Kuby Sienkiewicza, lekarza, lidera kapeli Elektryczne Gitary. Gdy jednak posłuchać tego, co grają i śpiewają, okazuje się, że nie musieli liczyć na fory. Debiutowali kilka lat temu w folkrockowej grupie Hollow Quartet (wydali z nią całkiem dobry album Chodź ze mną). Po odejściu z niej zmienili nieco muzyczne zainteresowania – króluje w nich sympatyczny, bezpretensjonalny, akustyczny pop. W ich repertuarze dominują autorskie piosenki o ciekawych tekstach i warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Jest w nich miejsce dla syntezatora, elektrycznej gitary, mandoliny i fortepianu. Tak było na debiutanckiej płycie Niemożliwe z 2019 r., tak również jest na drugiej, całkiem nowej – Mogło być nic. Tytułowa piosenka stała się już przebojem. Część dochodu ze sprzedaży płyty otrzyma stowarzyszenie, które pomaga zwierzętom hodowlanym. Ich los nie jest obojętny w Krainie Łagodności.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-02-17 09:35

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV: prawdziwa miłość jest darem

2025-08-06 10:45

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Leon XIV

Leon XIV

Papież podczas środowej audiencji generalnej przypomniał, że prawdziwa miłość nie czeka na wzajemność, ale uprzedza ją darem z siebie. Tak właśnie postępował Jezus, przygotowując „wieczerzę komunii” nawet wobec zdrady i niezrozumienia. Ojciec Święty zachęcił, aby także nasze życie stało się „Paschą” – miejscem gotowości, przebaczenia i cierpliwości, w którym Bóg może zamieszkać.

Podczas środowej katechezy kontynuowano cykl związany z Rokiem Jubileuszowym, który pomaga „odkrywać oblicze Chrystusa”. W Nim nasza nadzieja nabiera kształtu i wyrazistości. Dzisiejszy temat wprowadził w rozważanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Podczas audiencji zatrzymano się nad fragmentem z Ewangelii św. Marka, który opisuje przygotowanie Ostatniej Wieczerzy (Mk 14, 12-16).
CZYTAJ DALEJ

Dziękczynna Nowenna Narodowa za opiekę nad Polską od 6 sierpnia

2025-07-31 09:27

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Mat.prasowy

Nowenna Pod Twoją Obronę to dziękczynienie Bogu za wysłuchanie wołania całego naszego Narodu w wielu różnych inicjatywach modlitewnych, które zostały podjęte w ostatnim czasie, np.: „Nowenna 21:20”, czy „Polska na Skale”.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Zmarł wieloletni Redaktor Naczelny Niedzieli Łódzkiej śp. ks. dr Waldemar Kulbat

2025-08-06 13:41

[ TEMATY ]

archdiecezja łódzka

Marek Kamiński

ks. dr Waldemar Kulbat, redaktor łódzkiej edycji Tygodnika Katolickiego Niedziela

ks. dr Waldemar Kulbat, redaktor łódzkiej edycji Tygodnika Katolickiego Niedziela

W święto Przemienienia Pańskiego zmarł wieloletni Redaktor Naczelny naszej łódzkiej „Niedzieli” śp. ks. dr Waldemar Kulbat.

Ks. Waldemar Kulbat urodził się 7 stycznia 1944 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1968 r, a mgr filozofii chrześcijańskiej został 2 czerwca 1973 r. na KUL. W 1990 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii i socjologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Śp. ks. dr Waldemar Kulbat był prałatem Jego Świątobliwości, kanonikem honorowym Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej, duszpasterzem dziennikarzy archidiecezji łódzkiej, prezesem Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL. Odznaczony rokietą i mantoletem w 1996 r., kanonik honorowy Archidiecezjalnej Kapituły Łódzkiej od 15 czerwca 2000 r. Wykładał katolicką naukę społeczną, socjologię i socjologię religii w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi i łódzkiej filii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Był wizytatorem ds. duszpasterstwa, referentem ds. duszpasterstwa dziennikarzy i referentem ds. Dni Kultury Chrześcijańskiej. Był autorem wielu książek i artykułów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję