Reklama

Aspekty

Najlepszy prezent dla dzieci

Różaniec Rodziców za Dzieci rozwija się w naszej diecezji.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 10/2021, str. III

[ TEMATY ]

Różaniec Rodziców za Dzieci

Karolina Krasowska

Taka modlitwa daje mi poczucie, że nasze dzieci są w dobrych rękach – mówi Agnieszka Andryszkowska

Taka modlitwa daje mi poczucie, że nasze dzieci są w dobrych rękach – mówi Agnieszka Andryszkowska

To ogólnopolska inicjatywa, która narodziła się niespełna 20 lat temu w Gdańsku. Wyszła od rodziców zatroskanych o losy swoich dzieci. Obecnie w całej Polsce należy do niej 97 566 rodziców skupionych w 4 880 istniejących już w całym kraju różach różańcowych. Od 2 lat Różaniec Rodziców za Dzieci podejmowany jest w parafii św. Alberta w Zielonej Górze. – Na dzień dzisiejszy w intencji dzieci modlą się trzy róże, a czwarta jest w trakcie kształtowania się, dlatego zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w nią – mówi Agnieszka Andryszkowska, animatorka akcji w parafii św. Alberta. – Każdy z nas, każdy rodzic chce dla swoich dzieci jak najlepiej, troszczy się o ich wychowanie, o to, żeby były zdrowe i szczęśliwe, żeby w przyszłości wybrały najlepszą drogę w swoim życiu. Takie włączenie się we wspólną modlitwę, oddanie naszych dzieci Panu Bogu daje wsparcie i pomoc z góry. Jest to najlepszy prezent, jaki możemy dać naszym dzieciom, to najlepsza inwestycja w ich przyszłość – dodaje animatorka.

Do róży można zapisać się przez stronę internetową www.rozaniecrodzicow.pl albo przez parafię, w której taki Różaniec już funkcjonuje. W parafii św. Alberta w Zielonej Górze można zapisać się po każdym spotkaniu Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.

2021-03-02 14:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najlepszy prezent jaki możemy dać naszym dzieciom

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Różaniec Rodziców za Dzieci

Karolina Krasowska

Dla mnie osobiście daje to takie poczucie, że nasze dzieci są w dobrych rękach - mówi Agnieszka Andryszkowska

Dla mnie osobiście daje to takie poczucie, że nasze dzieci są w dobrych rękach - mówi Agnieszka Andryszkowska

Różaniec Rodziców za Dzieci z powodzeniem rozwija się w naszej diecezji. Do włączenia zaprasza Agnieszka Andryszkowska - animatorka akcji w parafii św. Alberta w Zielonej Górze.

Różaniec Rodziców za Dzieci to w tej chwili ogólnopolska inicjatywa, która narodziła się niespełna 20 lat temu w Gdańsku. Była to inicjatywa oddolna rodziców zatroskanych o losy swoich dzieci. Obecnie w całej Polsce należy do niej 97566 rodziców skupionych w 4880 istniejących już w całym kraju różach różańcowych.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Od niewolnika do dziecka

2021-09-20 08:40

Norbert Polak

Dla przybyłych do Mogiły Krzyż Chrystusa jest częścią ich życia

Dla przybyłych do Mogiły Krzyż Chrystusa jest częścią ich życia

Na placu św. Jana Pawła II u ojców cystersów w Krakowie-Mogile 19 września odbyła się Msza św. z okazji trwającego tam odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

Była to centralna uroczystość tygodniowego wydarzenia. Homilię wygłosił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. W nauczaniu podkreślił, jak wielka różnica zachodzi między niewolnictwem i wyzwoleniem w ludzkim rozumieniu a wolnością, którą obdarza Chrystus: - Mam dla ciebie jeszcze jedną propozycję. Przyjdź do mojego domu i korzystaj ze wszystkiego, co posiadam, ponieważ chcę cię uczynić moim dzieckiem. Czy chcesz, abym był dla ciebie Ojcem? (...) To, co się dzieje, da się wytłumaczyć tylko przez miłość tego nowego pana do ciebie. Odkrywasz, że on czeka na to, abyś powiedział po raz pierwszy do Niego „Ojcze, Tatusiu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję