Reklama

Wiara

Sekretna broń ludzkości

Pustka duchowa i zamykanie się na Boga sprawiają, że stajemy się dla siebie bezwzględni i agresywni. Jak się przed tym ustrzec?

Święci, Ojcowie Kościoła i mistycy już dawno odkryli, że nie jesteśmy skazani na trwanie w duchowym marazmie, którego źródłem są chwilowe przyjemności – po ich doznaniu pozostaje jeszcze większa próżnia w sercu. Według nich, lekiem na dehumanizację jest modlitwa. Tak też mawiał słynny mistyk ks. Dolindo Ruotolo: „Modlitwa jest jedyną bronią ludzi”. Czy jednak potrafimy z niej skutecznie korzystać?

O niebotycznej mocy rażenia modlitwy przypomina nam o. Marcin Ciechanowski, paulin, egzorcysta, niestrudzony rekolekcjonista, autor bestsellerowych książek. Jego najnowsza publikacja jest swoistą instrukcją posługiwania się tą duchową bronią. Gdybyśmy choć połowę energii, którą każdego dnia marnotrawimy na pustą paplaninę i działanie dla samego działania, przeznaczyli na modlitwę, to nasze życie byłoby o wiele lepsze. Autor, w swoim typowo rekolekcyjnym stylu, podpowiada, jak to uczynić.

Książka jasnogórskiego zakonnika urzeka pięknem i głębią języka. Pełna metafor i obrazów biblijnych skłania do refleksji nad osobistą relacją z Bogiem. Odważna i bezkompromisowa publikacja zawiera wiele niespodzianek. Dowiemy się z niej o tym, że Bóg jest świetnym programistą, przeczytamy o pochwale natręctwa i poznamy historię pewnego Ojca Kościoła, który bił się kamieniem w piersi. Dlaczego i w jakim kontekście autor przywołał te zaskakujące porównania i niezwykłe historie? By odpowiedzieć sobie na te pytania, musimy sięgnąć po nietuzinkową książkę Jak modlitwą obudzić głód ducha.

Reklama

W swojej pokorze autor obficie czerpie z mądrości świętych i Ojców Kościoła. Ich myśli stają się punktem wyjścia do głębszej duchowej refleksji, którą jasnogórski mnich dzieli się z czytelnikami. Każde słowo zawarte w tej książce jest osobistym świadectwem wiary, które paulin wydobył z głębi swojego serca. Głód ducha o. Ciechanowskiego jest podstawą do wewnętrznych rekolekcji. To swoisty kompas prowadzący we właściwą stronę.

Jak modlitwą obudzić głód ducha
O. Marcin Ciechanowski, paulin
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
Liczba stron: 400

Więcej o książce: Zobacz

2021-03-09 12:27

Ocena: +12 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Znikają księgarnie

[ TEMATY ]

książka

Pixabay.com

Fala bankructw. Tak wielu księgarń, jak w 2016 roku nie ubyło od co najmniej sześciu lat. Jak podaje "Rzeczpospolita" to efekt fatalnych wyników czytelnictwa Polaków, ale również coraz silniejszej konkurencji internetowej czy sieci hipermarketów.

W 2016 roku z urzędowych rejestrów zniknęło ponad 500 księgarń, a ich liczba spadła do 4,4 tys. Z tego, wedle szacunków, aktywnie działa na rynku ok. 2,7 tys. Reszta to tzw. firmy uśpione, z zawieszoną działalnością. Przyczyn spadku liczby księgarń upatruje się nie tylko w katastrofalnym poziomie czytelnictwa w polskim społeczeństwie. Nie bez znaczenia jest również to, że Polacy coraz częściej zamiast w księgarniach książki kupują w sklepach internetowych. W ostatnim czasie po niższych cenach książki można także kupić w największych w Polsce dyskontach czy hipermarketach.

CZYTAJ DALEJ

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

2023-01-05 11:24

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Lwów

Lwów

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12a.

Niedziela, 29 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Ks. prał. Sławomir Oder nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 13:00

[ TEMATY ]

diecezja toruńska

diecezja gliwicka

ks. Paweł Borowski

We wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, 28 stycznia, nuncjusz apostolski w Polsce ogłosił, że papież Franciszek mianował nowego biskupa gliwickiego. Został nim pochodzący z diecezji toruńskiej ks. prał. Sławomir Oder. Informację przekazano w sposób uroczysty w kaplicy Domu Biskupiego w Toruniu. Z tej okazji biskup toruński Wiesław Śmigiel wystosował list do wiernych diecezji toruńskiej.

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy diecezjanie!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję