Reklama

Aspekty

Ogrody św. Franciszka

Przy Katolickim Centrum Studenckim Parakletos trwają prace ogrodowo-ziemne. Powstaje tu Ogród św. Franciszka.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 11/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

ogrodnictwo

Ogród św. Franciszka

Fb/ Ogrody św. Franciszka w Słubicach

Ks. Rafał Mocny już wybiera rośliny do ogrodu

Ks. Rafał Mocny już wybiera rośliny do ogrodu

Duszą przedsięwzięcia jest ks. dr Rafał Mocny, duszpasterz akademicki. Słubice wraz z Frankfurtem to ośrodek akademicki. Po niemieckiej stronie działa uniwersytet Viadrina, zaś po polskiej Collegium Polonicum. Studentom z obu stron rzeki służy Katolickie Centrum Studenckie. Jego opiekun, a zarazem duszpasterz akademicki ks. Rafał Mocny zaangażował żaków do nowego dzieła. – Zakładając Ogród św. Franciszka, chcemy stworzyć w mieście miejsce spotkań edukacyjnych i ekologicznych – podkreśla.

Będzie to ogród, w którym zostanie utworzone miejsce wypoczynku, spotkań i edukacji, a także promocji nauczania papieża Franciszka z encykliki Laudato si’.

Projekt ogrodu jest realizowany przy wsparciu programu Laudato si’ Caritas Polska, euroregionu Pro Europa Viadrina i Urzędu Miasta w Słubicach.

Ksiądz Mocny już dziś zaprasza na otwarcie Ogrodów, które planowane jest na 2 maja z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego.

2021-03-09 12:27

Ocena: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gdzie sadzić krzewy owocowe?

W ogrodzie biodynamicznym wykorzystuje się zjawisko allelopatii, czyli wzajemnego wpływu roślin rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie.

O zdrowiu i wysokości plonów krzewów jagodowych decydują: warunki klimatyczne, gleba, odpowiednie nawożenie, cięcie, ale znaczenie ma też to, w jakim sąsiedztwie rosną rośliny. Wiadomo, że krzewy jagodowe nie powinny rosnąć w pobliżu jabłoni, orzecha i róż. Bardzo szkodliwym sąsiedztwem są też iglaste drzewa i krzewy. Jakie towarzystwo jest więc najkorzystniejsze?

CZYTAJ DALEJ

Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

2023-01-27 07:17

[ TEMATY ]

Holocaust

Mazur/episkopat.pl

Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu został ustanowiony przez ONZ, by uczcić pamięć 6 milionów Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Jego datę wyznaczono na 27 stycznia, rocznicę zajęcia przez Armię Czerwoną w 1945 roku niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Hasłem tegorocznych obchodów i związanych z nimi programów edukacyjnych w instytucjach Organizacji Narodów Zjednoczonych jest „Dom i przynależność”. Jak wyjaśnia ONZ: „Hasło przewodnie podkreśla człowieczeństwo ofiar i ocalałych z Holokaustu, którym sprawcy odebrali ich domy, a także poczucie przynależności”.

CZYTAJ DALEJ

ŚDM w Lizbonie: Już 12 tysięcy polskich zgłoszeń

2023-01-27 18:04

[ TEMATY ]

Polacy

ŚDM Lizbona

lizbona2023.pl

Już 12 tysięcy młodych Polek i Polaków zgłosiło swój udział w 37. Światowych Dniach Młodzieży (ŚDM) w Lizbonie - dowiedziała się KAI w Krajowym Biurze Organizacyjnym ŚDM. Wydarzenie, w którym weźmie udział papież Franciszek, odbędzie się w stolicy Portugalii w dniach 1-6 sierpnia pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Marek Dziedzic, sekretarz KBO wyraził nadzieję, że liczba uczestników ŚDM zgłoszonych z Polski dojdzie do 15 tysięcy. Cały czas bowiem powstają nowe grupki chętnych deklarujących chęć wyjazdu. Warto dodać, że do Portugalii przyjdą też młodzi polscy katolicy mieszkający na emigracji, którzy w swoich duszpasterstwach już przygotowują się do tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję