Reklama

Aspekty

Ogrody św. Franciszka

Przy Katolickim Centrum Studenckim Parakletos trwają prace ogrodowo-ziemne. Powstaje tu Ogród św. Franciszka.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 11/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

ogrodnictwo

Ogród św. Franciszka

Fb/ Ogrody św. Franciszka w Słubicach

Ks. Rafał Mocny już wybiera rośliny do ogrodu

Ks. Rafał Mocny już wybiera rośliny do ogrodu

Duszą przedsięwzięcia jest ks. dr Rafał Mocny, duszpasterz akademicki. Słubice wraz z Frankfurtem to ośrodek akademicki. Po niemieckiej stronie działa uniwersytet Viadrina, zaś po polskiej Collegium Polonicum. Studentom z obu stron rzeki służy Katolickie Centrum Studenckie. Jego opiekun, a zarazem duszpasterz akademicki ks. Rafał Mocny zaangażował żaków do nowego dzieła. – Zakładając Ogród św. Franciszka, chcemy stworzyć w mieście miejsce spotkań edukacyjnych i ekologicznych – podkreśla.

Będzie to ogród, w którym zostanie utworzone miejsce wypoczynku, spotkań i edukacji, a także promocji nauczania papieża Franciszka z encykliki Laudato si’.

Projekt ogrodu jest realizowany przy wsparciu programu Laudato si’ Caritas Polska, euroregionu Pro Europa Viadrina i Urzędu Miasta w Słubicach.

Ksiądz Mocny już dziś zaprasza na otwarcie Ogrodów, które planowane jest na 2 maja z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego.

2021-03-09 12:27

Ocena: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gdzie sadzić krzewy owocowe?

W ogrodzie biodynamicznym wykorzystuje się zjawisko allelopatii, czyli wzajemnego wpływu roślin rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie.

O zdrowiu i wysokości plonów krzewów jagodowych decydują: warunki klimatyczne, gleba, odpowiednie nawożenie, cięcie, ale znaczenie ma też to, w jakim sąsiedztwie rosną rośliny. Wiadomo, że krzewy jagodowe nie powinny rosnąć w pobliżu jabłoni, orzecha i róż. Bardzo szkodliwym sąsiedztwem są też iglaste drzewa i krzewy. Jakie towarzystwo jest więc najkorzystniejsze?

CZYTAJ DALEJ

Maria czy Maryja?

Którym imieniem powinniśmy zwracać się do Matki Bożej? Która forma jest poprawna? – pyta czytelnik.

Naszą miłość do Matki Bożej i cześć dla Niej wyrażamy modlitwą, pieśnią, a przede wszystkim naśladowaniem Jej w wierze i zaufaniu Bogu. Myślę, że jeszcze bliższa staje się nam Matka Najświętsza dzięki zgłębianiu mariologii, a więc tego, czego uczy nas Kościół o Matce Chrystusa. W tym wszystkim ważne jest, abyśmy poprawnie mówili o Maryi. Przede wszystkim w sensie teologicznym, ale co też ważne – i językowym. Pytania zadane wyżej często pojawiają się w rozmowach tych, którzy przyzywają orędownictwa Matki Bożej. Czy w naszych modlitwach, np. wypowiadając słowa Pozdrowienia Anielskiego, powinniśmy zwracać się do Bożej Rodzicielki: „Mario” czy „Maryjo”?

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Przeniesienie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego

2022-12-09 09:54

Ks. Marek Kuś

Poświęcenie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego w 2018 r.

Poświęcenie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego w 2018 r.

4 lata temu, 8 grudnia 2018 r., dokładnie w 100. rocznicę pierwszej inauguracji roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w pobliżu KUL na skwerze abp. Józefa Życińskiego w Lublinie stanął pomnik ks. Idziego Radziszewskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję