Reklama

Felietony

Powiedz Panu Bogu o swoich planach...

Jeden dzień życia

Niedziela Palmowa to jak ostatni dzwonek przed ostatnią lekcją w szkole. Pozostaje już tylko odliczanie dni i godzin, i będziemy wkrótce na mecie. W tym roku znów czas jest niepewny, więc serca niespokojne, i tylko nadzieja w nich pozostaje niezmieniona. Życie, życie...

Pan Sylweriusz z Czarnej Wody napisał: „«Powiedz Panu Bogu o swoich planach» – mawia mój znajomy, nasz lokalny poeta Kazimierz Kujawski. Dołączam dwa nowe tomiki... Otóż jeszcze dwa lata temu snuliśmy z żoną plany. Były one różne, głównie podróżnicze. Niestety, choroby żony i – częściowo – moja zniweczyły je. Ponieważ dawno już nie pisałem, informuję, że życie moje zupełnie się zmieniło. Opiekuję się żoną, i tak to powinno być. Jesteśmy na siebie zdani. Czasami jest ciężko, ale jesteśmy razem, budzimy się, chodzimy i na miarę naszych możliwości zdrowotnych i finansowych cieszymy się naszymi dziećmi, wnuczkami i wnukami. Oczywiście, sytuacja z koronawirusem nie ułatwia życia, ale to dotyczy nas wszystkich. Z tych powodów jesteśmy też zmuszeni uczestniczyć w Mszach św. telewizyjnych – ze Świątyni Opatrzności Bożej. Trochę i mojej świątyni, bo wspieram ją datkami. A i kiedyś mieszkałem nieopodal. No i słuchamy Pani felietonów w radiu...”. Tu urwę ten wątek, żeby nie popaść w samozachwyt. Dalej czytamy: „Nie wiem, czy wyciągam dobre wnioski, ale w moim odczuciu Pani felietony stały się dużo spokojniejsze, z odczuciem «przygniatających» nas lat...”.

I moja uwaga już na koniec: zamiast lat „przygniatających”, proponuję użyć słowa „uskrzydlających”. Patrzmy w górę, Panie Sylweriuszu! Zawsze do góry!

2021-03-23 19:41

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

2022-11-30 06:54

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie. Joanna i Włodzimierz Operaczowie w swojej najnowszej książce – biografii św. Andrzeja Boboli „ Boży Wojownik” poszukują odpowiedzi dotyczących specjalnej misji świętego oraz opisują proroctwo, które wyjawił o. Alozjemu Korzeniewskiemu.

Dominikanin o. Alojzy Korzeniewski należał do ludzi twardo stąpających po ziemi. Był wcześniej nauczycielem fizyki w gimnazjum w Grodnie i przełożył na język polski holenderski podręcznik do tego przedmiotu. Interesował się między innymi nowatorską ideą lotów balonem. Gdy w Grodnie zamieszkał wywieziony przez Rosjan ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, odwiedzał o. Korzeniewskiego w jego laboratorium i rozmawiał z nim o balonach. Po wojnach napoleońskich dominikanin trafił do Wilna. Jako płomienny kaznodzieja często poruszający tematy patriotyczne naraził się władzom carskim, które zmusiły jego przełożonych do zakazania mu głoszenia kazań i słuchania spowiedzi.

CZYTAJ DALEJ

Polska z awansem do fazy pucharowej MŚ

2022-11-30 21:59

[ TEMATY ]

Polska

Polska

Argentyna

mundial

Katar

PAP/EPA/Georgi Licovski

Grupa C: Polska - Argentyna 0:2 w 67. min.

CZYTAJ DALEJ

Z Niepokalaną – dla ciała i ducha

2022-12-01 19:55

[ TEMATY ]

Nocny Trail dla Niepokalanej

Dorota i Wojciech Szota/maratonczyk.pl

Ofiarują Matce Bożej swój wysiłek i trud, aby polecać przez Jej wstawiennictwo sprawy Kościoła, Ojczyzny i swoje osobiste. Jeszcze tylko do jutra (2 grudnia) można zapisać się na VI Nocny Trailowy Bieg dla Niepokalanej, który wystartuje już 3 grudnia.

Do wyboru są 4 trasy o różnej długości i poziomie trudności. Konieczne jest ściągnięcie trasy na telefon przez każdego uczestnika marszu/biegu. Organizatorzy sugerują używanie aplikacji TRASEO (Android / iOS) ponieważ zawiera jednocześnie tryb nawigacji. W przypadku korzystania z Traseo nie trzeba importować śladu, ponieważ znajduje się już na platformie aplikacji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję