Reklama

Niedziela Kielecka

Gwiazda Medjugorie w Piekoszowie

Od 25 marca do Wielkanocy sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia gości monstrancję z Medjugorie, która jest włączona w ideę dwunastu Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju.

Niedziela kielecka 13/2021, str. I

Drapikowski Studio

Jak wyjaśnia kustosz sanktuarium, ks. Zygmunt Kwieciński: – Peregrynacja jest znakiem i pragnieniem przyłączenia się parafii do wieczystej adoracji i modlitwy w intencji pokoju oraz uwielbienia Jezusa Eucharystycznego w Najświętszym Sakramencie.

W kościele w każdy pierwszy czwartek miesiąca przez trzy godziny trwa adoracja w ołtarzu z obrazem Jezusa Boleściwego. Odbywa się ona w ciszy, bo jak mówi ks. Zygmunt „cisza mówi najwięcej”. Inicjatywa była pokłosiem peregrynacji Gwiazdy Kazachstanu w Piekoszowie przed kilku laty. Teraz powstała myśl, aby do sanktuarium zaprosić Gwiazdę Medjugorie, ponieważ chcemy włączyć się w dzieło „Gwiazdy na Płaszczu Maryi”. Tymi gwiazdami są kościoły, które podejmują godzinną adorację w intencji w pokoju każdego 25. dnia miesiąca – jak proponuje to Stowarzyszenie Comunita Regina della Pace, która realizuje ideę 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – wyjaśnia.

Na świecie ma powstać 12 miejsc wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Aktualnie są one: w Betlejem, w Medjugorie, w Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Korei Południowej, w Rwandzie, na Filipinach i w polskim Niepokalanowie. – Pokój zaczyna się w naszych sercach, rodzinach. Możemy go otrzymać, trwając przed Najświętszym Sakramentem dla nas samych i dla społeczności, w których żyjemy. A wtedy stanie się on pokojem międzynarodowym. Chrystus obiecuje nam to w każdej Eucharystii mówiąc: „Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję, nie tak jak daje świat” – mówi Niedzieli Mariusz Drapikowski, ceniony artysta z Gdańska. Prowadzi on Pracownię Drapikowski Studio z synem Kamilem, wykonującą monstrancje do miejsc adoracji, ale przede wszystkim poprzez Comunita Regina della Pace, której jest współzałożycielem, propaguje ideę apostolstwa modlitwy na rzecz pokoju.

Gwiazda Medjugorie – najpiękniejsze tabernakulum z Jezusem Eucharystycznym będzie centrum grobu Pańskiego.

Podziel się cytatem

Reklama

– W eucharystycznej encyklice Jan Paweł II naucza, że Matka Boża była pierwszym tabernakulum. Monstrancja do Medjugorie była dziękczynieniem, na 30-lecie objawień w 2011 r. Nie było tam jednak kaplicy do adoracji. Abp Hoser i franciszkanie miejsca powierzyli mojej pracowni budowę kaplicy adoracji w Medjugorie. Na czas jej budowy monstrancja peregrynuje po Polsce i po Europie. Prowadzimy rozmowy w Hondurasie i w San Salwador oraz w USA. Pandemia nieco utrudnia działania, ale jeśli będzie to wolą Pana Boga, powstaną nowe centra modlitwy – opowiada.

Gwiazda Medjugorie – najpiękniejsze tabernakulum z Jezusem Eucharystycznym, wkomponowane pod sercem Maryi, będzie centrum grobu Pańskiego, który zostanie odsłonięty w Wielki Piątek. – Wraz z Maryją będziemy czuwać przy Jezusie i oczekiwać na poranek Wielkiej Niedzieli – mówi kustosz sanktuarium ks. Zygmunt Kwieciński, zapraszając wszystkich do modlitwy. W Tygodniu Miłosierdzia monstrancja będzie w parafii Brzeziny.

2021-03-23 19:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

Niedziela legnicka 5/2004

[ TEMATY ]

Ofiarowanie Pańskie

www.parafiastarybialcz.pl

Czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, zwane dawniej świętem Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji - świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej było ważnym wydarzeniem w życiu Świętej Rodziny. Św. Łukasz Ewangelista tak je opisuje: „Gdy zaś nadszedł dzień poddania ich, zgodnie z Prawem Mojżeszowym, oczyszczeniu, zanieśli Go do Jerozolimy, aby był ofiarowany Panu, według tego, co jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć ofiarę zgodnie z tym, co jest powiedziane w Prawie Pańskim: parę synogarlic lub dwa gołąbki” (Łk 2, 22-24).

CZYTAJ DALEJ

Czy staram się być dla Boga godnym mieszkaniem?

2023-01-07 14:43

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-32.

Czwartek, 2 lutego 2023. Ofiarowanie Pańskie, święto. Dzień Życia Konsekrowanego

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego się modlimy?

2023-02-02 08:08

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Dlaczego modlimy się? Z czego to wynika? Co wspólnego ma z tym wszystkim Izrael? S. Magdalena Radko CHR opowiada o swojej osobistej drodze do Boga. O tym jak to się stało, że trafiła do Niego. Siostra nakierowuje na nową perspektywę postrzegania modlitwy.

Pragnienie jest początkiem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję