Reklama

Wiara

Proroctwa na nasze czasy

Czy żyjemy w czasach przeklętych, w których niszczy się Boży porządek? Co na ten temat mówią proroctwa?

Gdy obserwuje się rzeczywistość, można pomyśleć, że jest to epoka, która od kultu wolności prowadzi do anty-Kościoła, do negacji tego, co prawdziwe, piękne i dobre. Boleśnie uświadamiają nam to czarne marsze, wulgaryzmy wykrzykiwane przez młode kobiety, bezbożni politycy, którzy usuwają to, co święte z przestrzeni publicznej. Czy wobec tego powinniśmy załamać ręce i rozpaczać? Nie! Jak się okazuje, nie ma złych czasów – każda epoka może wydać owoc tak wielki, że będą go cenić kolejne pokolenia. Napisał o tym w swojej najnowszej książce Wincenty Łaszewski, uznany teolog, cieszący się międzynarodowym autorytetem, który od wielu lat zgłębia tajemnice objawień maryjnych.

Autor prowadzi czytelnika drogą odkrywania prawd zawartych w siedmiu proroctwach – siedmiu obrazach Kościoła. Przewodnikami w tej wędrówce są: św. Augustyn, św. Jan Bosko, św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, s. Łucja, św. Jan Paweł II i Joseph Ratzinger. Szczególnie wiele uwagi poświęca sekretom fatimskim.

Prezentowane przez autora apokaliptyczne obrazy przywracają sens w zrelatywizowanej współczesności. Łaszewski odkrywa przed nami konkretne wskazówki – swoiste drogowskazy prowadzące wierzących ku ocaleniu. Tak rozpoczyna się exodus będący motywem przewodnim książki. Czym zatem jest tytułowy exodus? Czy stoimy u progu czasów oczyszczenia, które zapowiadało wielu proroków Kościoła? Czy powinniśmy się obawiać tego momentu? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w pasjonującej publikacji o Kościele jutra.

Exodus. 7 proroctw o Kościele
Wincenty Łaszewski
Wydawnictwo: Esprit
Liczba stron: 192

2021-03-30 10:53

Ocena: +10 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najświętsza Eucharystia jako Sakrament Miłości

W książce Boża Miłość się stała Ciałem Jego Eminencja kardynał Raymond Leo Burke głosi piękno i moc Najświętszej Eucharystii w świetle głębokiego nauczania św. Jana Pawła II oraz papieża seniora Benedykta XVI. W sposób niezwykle klarowny i zrozumiały autor prowadzi czytelnika przez nauczanie Kościoła o Najświętszej Eucharystii i jej miejscu w życiu każdego ucznia Jezusa Chrystusa. Ten duchowy traktat o głównej tajemnicy naszej wiary łączy w sobie bogatą teologię Kościoła z praktyką życia duchowego. Cechująca kardynała Burke’a zdolność docierania do wiernych za pomocą prostego, lecz inspirującego języka niewątpliwie rozbudzi miłość do Eucharystii w sercach wszystkich czytelników.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek o kapłaństwie kobiet: nie ma na to miejsca, ale nie umniejsza to godności i roli kobiety

2022-11-28 17:54

[ TEMATY ]

kobieta

kapłaństwo

Grzegorz Gałązka

O tym, że teologiczna "zasada Piotrowa" nie dopuszcza możliwości święcenia kobiet i o tym, że nie przekreśla to godności i doniosłej roli kobiety w Kościele, mówi papież Franciszek w rozmowie z jezuickim czasopismem "America", która ukazała się w poniedziałek.

Wśród wielu tematów, poruszonych w wywiadzie, udzielonym amerykańskim jezuitom, pojawia się pytanie to, co Ojciec Święty powiedziałby kobietom, które, posługując w Kościele, czują, że powołane są do kapłaństwa. Papież Franciszek odpowiada krótko, posługując się terminami "zasady Piotrowej" i "zasady maryjnej", znanymi z teologii Hansa Ursa von Balthasara.

CZYTAJ DALEJ

Papież do Akcji Katolickiej: słuchajcie konkretnych kobiet i mężczyzn

2022-11-28 15:19

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Akcja Katolicka

„Trudne czasy mogą zostać podjęte jako wyzwanie i przemienić się w czas nadziei” – napisał Franciszek do przedstawicieli Akcji Katolickiej. Zebrali się oni w Rzymie, gdzie wybrali nowe władze na poziomie centralnym.

W liście Papież obok problemów kryzysu postpandemicznego i wzrastającej przemocy wymienił także „odradzający się w niektórych miejscach indywidualizm”, związany z dynamiką samozbawienia. Ojciec Święty napisał, że „jest przekonany, iż Bóg oczekuje od Kościoła Trzeciego Tysiąclecia, aby duch synodalny zakorzenił się w jego sposobie bycia, co oznacza ćwiczenie wspólnego podążania w tym samym kierunku”. Dlatego też zachęcał nowych liderów Akcji Katolickiej, aby byli ludźmi słuchającymi. „Mam nadzieję, że nie będziecie zarządcami zza biurka, sterty papierów lub poprzez Zooma, i że nie popadniecie w pokusę planowania, rządzenia przez dekrety i odwoływania się do propozycji sprzed lat, które były dobre i użyteczne kiedyś, ale dziś być może nie są już aktualne - czytamy w liście – „Po pierwsze słuchajcie konkretnych kobiet i mężczyzn, starszych, młodych i dzieci, dotykajcie konkretu ich życia, cichych krzyków wypisanych na ich twarzach, protestu ukrytego w głębi”. Papież wezwał następnie do wrażliwości na znaki czasu, bo – jak zaznaczył – „Kościół nie może być na marginesie historii, uwikłany we własne sprawy, żyjący w swojej bańce”. Lud Boży ma bowiem misję „przemieniania historii z jej trudnościami i sprzecznościami w historię zbawienia”. Na zakończenie Papież dziękował członkom Akcji Katolickiej za podjęcie wyzwania i pobłogosławił ich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję