Reklama

Niedziela Podlaska

Maryi się nie odmawia

W dzień poprzedzający uroczystość św. Józefa w parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim miało miejsce ważne dla parafii i nie tylko wydarzenie.

Niedziela podlaska 14/2021, str. VII

[ TEMATY ]

Rok św. Józefa

Renata Przewoźnik

Mężczyźni złożyli przyrzeczenia i otrzymali błogosławieństwo udzielone przez ks. Łukasza Borzęckiego, parafialnego opiekuna Kół Różańcowych

Mężczyźni złożyli przyrzeczenia i otrzymali błogosławieństwo udzielone przez ks. Łukasza Borzęckiego, parafialnego opiekuna Kół Różańcowych

Podczas wieczornej Mszy św. 20 mężczyzn zostało włączonych do Wspólnoty Żywego Różańca, a jako patrona przyjęli św. Józefa.

Pokorni i odważni

Pełni pokory, a zarazem odważni, jak św. Józef, niebojący się nowego wyzwania, uklękli na stopniach prezbiterium, aby zgodnie z obowiązującym ceremoniałem Żywego Różańca, złożyć przyrzeczenie. Należy dodać, że dwóch panów łączyło się on-line, gdyż pracują poza Sokołowem Podlaskim i przyjazd był niemożliwy. Po złożeniu przyrzeczenia i błogosławieństwie udzielonym przez ks. Łukasza Borzęckiego, parafialnego opiekuna Kół Różańcowych, odbyło się krótkie spotkanie, podczas którego członkowie ŻR otrzymali poświęcone obrazki św. Józefa i pierwsze tajemnice różańcowe. Patron wybrany nieprzypadkowo, w Roku św. Józefa i w przeddzień rozpoczęcia Roku Rodziny. Nowi członkowie reprezentują różne zawody i różny wiek, a połączył ich Różaniec św.

"Święty Józef przypomina nam, że ci wszyscy, którzy są pozornie ukryci lub na „drugiej linii”, mają wyjątkowy czynny udział w historii zbawienia". Papież Franciszek, List apostolski „Patris corde”

Podziel się cytatem

Cóż może być piękniejszego, szczególnie teraz, w tych trudnych czasach? W historii parafii to pierwsze męskie koło, ale niejedyne, którego patronem jest św. Józef. Pierwsze powstało w 1946 r., a drugie w 1978 r.

Rozmowa ze św. Józefem

To znaczy, że św. Józef jest bliski tutejszym parafianom. Świadczy o tym również fakt, że w parafialnym kościele, po prawej stronie przy wejściu, znajduje się ołtarz poświęcony św. Józefowi Oblubieńcowi, ufundowany jako dziękczynienie za obrady Soboru Watykańskiego II (1962-65). Zauważyłam, że są osoby, które, wychodząc z kościoła, zatrzymują się przed tym ołtarzem, aby powierzyć świętemu swoje rodziny czy po prostu porozmawiać z Oblubieńcem Maryi. Nabór do Kół Różańcowych podyktowany jest potrzebą uzupełniania „rozpadających się” Kół chętnymi do tej wspaniałej modlitwy. Jest to także jedno z zadań, trwającej od 2 czerwca 2018 r., Wielkiej Nowenny Różańcowej 2018-26, przygotowującej Wspólnoty Różańcowe do jubileuszu 200-lecia założenia przez sługę Bożą Paulinę Jaricot Żywego Różańca, którego treść brzmi: ,,Co roku zaprosić jedną osobę do Żywego Różańca”. Paulina pisała m.in.: „Jakże piękna jest miłość, która z rzeszy ludzi… czyni jedną rodzinę, której Matką jest Maryja”. Weźmy sobie to do serca, chętni są. Trzeba tylko – jak mówił do młodzieży papież Franciszek – wstać z kanapy.

2021-03-30 10:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ikona św. Józefa u św. Maksymiliana

Niedziela legnicka 14/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Rok św. Józefa

Monika Łukaszów/Niedziela

Ikona św. Józefa będzie już na stałe obecna we wspólnocie parafialnej

Ikona św. Józefa będzie już na stałe obecna we wspólnocie parafialnej

W uroczystość św. Józefa, na zaproszenie proboszcza parafii ks. Piotra Zawadki, do lubińskiej parafii przybyła wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego z Legnicy.

Powodem tej wizyty była uroczystość św. Józefa, który patronuje seminarium.

CZYTAJ DALEJ

Sto czterdzieści jeden

Życzę sobie i wam, byśmy odkrywali księgi Ewangelii do naszych osobistych spotkań z Jezusem – mówił w homilii abp Wacław Depo.

Kurs lektorski w archidiecezji częstochowskiej miał swój finał 27 listopada w kościele Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in.: ks. Ryszard Selejdak, rektor WMSD w Częstochowie, ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza w archidiecezji częstochowskiej, i ks. Michał Zimny, zastępca duszpasterza LSO.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert charytatywno-integracyjny dla dzieci

2022-11-29 07:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karol Porwich/Niedziela

W najbliższą sobotę w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert z okazji Dnia Świętego Mikołaja. Udział weźmie w nim 5 tys. dzieci z niepełnosprawnościami i pochodzących z najuboższych rodzin województwa łódzkiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję