Reklama

Niedziela Małopolska

DIECEZJA TARNOWSKA

Rodziny, przybywajcie!

Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu odbędzie się 20 czerwca. W tym roku wydarzenie będzie miało charakter modlitewny.

Niedziela małopolska 24/2021, str. V

[ TEMATY ]

Tarnów

spotkanie rodzin

Ewa Biedroń

Wspólne spotkanie rodzin daje nadzieję

Wspólne spotkanie rodzin daje nadzieję

Choć tegoroczne Święto Rodziny organizowane jest w reżimie sanitarnym, w wydarzeniu – w odróżnieniu od roku poprzedniego – będą mogły wziąć udział małżeństwa, dzieci, wspólnoty. Uroczystość odbędzie się w plenerze na starosądeckich błoniach. W tym samym miejscu, w którym Jan Paweł II w 1999 r. kanonizował św. Kingę. Tegoroczne Święto Rodziny organizowane jest w szczególnym czasie – Roku Rodziny i Roku św. Józefa.

Przebieg

Wydarzenie 20 czerwca rozpocznie się Mszą św. o godz. 11 pod przewodnictwem ordynariusza diecezji tarnowskiej bp. Andrzeja Jeża. Zgromadzeni będą dziękować Bogu za łaski otrzymane w trudnym okresie pandemii oraz prosić o dalsze błogosławieństwo i umocnienie sił. Pojawi się możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej. Jak podkreśla ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej, obecność wiernych na tym wydarzeniu może pokazać, że w Polsce jest wiele małżeństw, które identyfikują się z wiarą katolicką i pragną przekazywać ją swoim dzieciom. – Wspólne spotkanie ma sens. Są rodziny, a jest ich dużo, które opierają swoją codzienność na Bogu i wartościach – mówi duchowny.

Piękno rodziny

Reklama

Zielone pola po brzegi wypełnione rozmodlonymi rodzinami to obraz, który budzi nadzieję. – Ważne jest, aby zwrócić uwagę na piękno rodziny. Wobec zwiększającej się liczby rozwodów chcemy pokazywać małżeństwa, które wiernie wypełniają przyrzeczenia złożone w dniu ślubu – mówi ks. Cebula. Duchowny podkreśla moc modlitwy wspólnotowej i jej znaczenie w budowaniu więzi między członkami rodziny. Zaznacza, że udział w takich lub podobnych uroczystościach może umocnić bliskie sobie osoby i pomóc w rozwiązywaniu przyszłych problemów.

Taką piękną katolicką rodzinę można zobaczyć na plakacie zaprojektowanym na potrzeby promocji wydarzenia. Jak informuje doradczyni życia rodzinnego diecezji tarnowskiej Bogumiła Olejnik, małżeństwo z czworgiem dzieci to mieszkańcy Królówki. Agnieszka i Jarosław Ciurusiowie są studentami diecezjalnego studium rodziny, którzy po uzyskaniu dyplomów będą pełnić funkcję doradców życia rodzinnego Parafialnej Poradni Życia Rodzinnego. – To prawdziwa rodzina! Mocno zaangażowana w działalność lokalnej społeczności – mówi z radością pani Olejnik.

Czekamy na was

– Przyjeżdżajcie! – zachęca pani Bogumiła i dodaje, że organizowane w czerwcu Święto Rodziny umożliwia spotkanie szczególnie tym osobom, które ze względu na pandemię ograniczały kontakty z innymi. – To wielka, bezpieczna przestrzeń – zapewnia doradca życia rodzinnego. Ksiądz Piotr Cebula zachęca do pozostania na starosądeckich błoniach po Eucharystii. – Można tam spędzić piękne popołudnie. To doskonałe miejsce do odpoczynku w gronie najbliższych. Można połączyć modlitwę z wypadem rodzinnym na łono natury. To zaciszna i zielona okolica – dodaje kapłan.

Reklama

Nie wszyscy będą mogli przyjechać do Starego Sącza. W związku z tym organizatorzy zachęcają księży proboszczów, aby w tym dniu zorganizowali w swoich parafiach odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. – Każda parafia będzie przeżywać 20 czerwca swoje święto rodziny. Dobrze by było, gdyby małżonkowie mieli możliwość ponownego zadeklarowania sobie wierności, uczciwości i miłości – mówi ks. Cebula.

Wydarzenie będzie transmitowane przed radio RDN. Organizatorami Diecezjalnego Święta Rodziny są: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Tarnowskiej oraz V Synod Diecezji Tarnowskiej.

2021-06-08 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dyspensa w diecezji tarnowskiej

[ TEMATY ]

Tarnów

M.K.

CZYTAJ DALEJ

W. Brytania: W Glasgow spłonął kościół mający długie związki z Polską

2021-07-28 15:01

[ TEMATY ]

pożar

twitter.com/ArchdiocGlasgow

W Glasgow w nocy z wtorku na środę niemal doszczętnie spłonął katolicki kościół pod wezwaniem św. Szymona, który od II wojny światowej był duchowym centrum tamtejszej Polonii. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Informację o pożarze kościoła znajdującego się w dzielnicy Partick w zachodniej części Glasgow straż pożarna otrzymała o godz. 2:40 w nocy. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło ponad 30 strażaków, ale jak wynika z relacji mediów i z zamieszczonych zdjęć, kościół został uszkodzony bardzo poważnie, m.in. runął w nim dach i zniszczone zostały wszystkie okna.

CZYTAJ DALEJ

Premier: Polski Ład oznacza największe inwestycje od ostatnich 30 lat

2021-07-29 18:04

[ TEMATY ]

premier

Nowy Ład

Stary Sącz

PAP

Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki

Polski Ład oznacza największe inwestycje, jakie do tej pory były przez ostatnie 30 lat; to inwestycje w polskie rodziny, polskich pracowników, polskie firmy, a także w środowisko naturalne - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier podczas spotkania z mieszkańcami Starego Sącza (Małopolskie) wskazywał, że rząd koncentruje się teraz na przyszłości i przykładem tego jest program Polski Ład.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję