Reklama

Niedziela Legnicka

Krzeszów

Caritas zaprasza

W sobotę, 4 września, odbędzie się kolejna, XXII Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół.

Niedziela legnicka 35/2021, str. III

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Pielgrzymka to czas osobistej modlitwy i spotkań

Pielgrzymka to czas osobistej modlitwy i spotkań

Organizowana jest ona przez diecezjalną Caritas i Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych. Tym razem pielgrzymce towarzyszy hasło: „Maryja i Józef wskazują nam drogę zawierzenia i ufności”. To przypomnienie o postawie ufności, jaką przyjęła Maryja, zgadzając się na Bożą wolę zostania Matką Syna Bożego. Rok św. Józefa i czas peregrynacji jego wizerunku w diecezji pozwala bardziej spojrzeć na postawę Oblubieńca Maryi i Opiekuna Zbawiciela, która jest wzorem zawierzenia wobec Bożego planu.

Pielgrzymka jest także okazją do przeżywania radości wynikającej ze wspólnego spotkania osób niepełnosprawnych i przyjaciół, jak również do zauważenia osób ich wspierających i szczególnego podziękowania, poprzez przyznanie tytułu Przyjaciela Osób Niepełnosprawnych.

Początek spotkania o godz. 9.30, z możliwością zwiedzania. W południe Mszy św. przewodniczyć będzie bp Andrzej Siemieniewski, a po Eucharystii będzie czas na wspólne świętowanie i spotkania. Zakończenie przewidziane jest na godz. 15.

Wewnątrz obiektów obowiązują maseczki.

2021-08-24 12:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przywracają chorym godność

Niedziela świdnicka 38/2022, str. I

[ TEMATY ]

Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Takie spotkania nie tylko integrują, ale również kształtują w ludziach wrażliwość i zrozumienie

Takie spotkania nie tylko integrują, ale również kształtują w ludziach wrażliwość i zrozumienie

Od 18 lat organizują dla osób niepełnosprawnych spotkanie, które nie tylko pozwala im się dobrze bawić, ale i budować wspólnotę z przyjaciółmi z całej diecezji.

W Zespole Ośrodków Wsparcia w Bielawie przy ul. Lotniczej odbył się 3 września XVIII Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych. – Spotykamy się z grupą ponad 700 osób na modlitwie i wspólnym biesiadowaniu. Rozpoczęliśmy Mszą św. pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka, do której oprawę przygotowali adresaci spotkania. Dzięki temu nasi goście czuli się tak swobodnie, jak w rodzinie – relacjonował ks. kan. Marek Mielczarek, diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych.

CZYTAJ DALEJ

Wybuch gazu w Katowicach - rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu

2023-01-27 14:29

[ TEMATY ]

Katowice

PAP/Michał Meissner

Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach, na której terenie doszło w piątek do wybuchu, ks. Adam Malina, był poza budynkiem, a rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu. Rodziny ukraińskie, które mieszkały w budynku nie ucierpiały - poinformował w komunikacie Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP.

Do wybuchu w budynku plebani przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach doszło w piątek ok. godzin 8.30. W chwili wybuchu było tam 8 osób, 7 osób zostało ewakuowanych; jedna osoba jest poszukiwana.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Czaja przebywa w szpitalu. Biskupi pomocniczy proszą o modlitwę

2023-01-31 15:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Czaja

Karol Porwich /Niedziela

Ordynariusz diecezji opolskiej od kilku dni temu skarżył się na gorsze samopoczucie. Przewieziono go do szpitala na badania. Biskupi pomocniczy proszą kapłanów i wiernych o modlitwę o jego zdrowie.

Ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego i rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Opolu, poinforomwa, iż ordynariusz diecezji opolskiej w piątek 27 stycznia poczuł się gorzej. Konieczna była hospitalizacja. Na miejscu trwają badania, z pomocą których lekarze chcą ustalić przyczyny infekcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję