Reklama

Niedziela Wrocławska

Dobroszyce

Dzielni w swym wysiłku

Odbył się XV Dolnośląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Niedziela wrocławska 46/2021, str. III

[ TEMATY ]

sport

niepełnosprawni

zawody

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Każdy z uczestników miał specjalnie dobrane zadania

Każdy z uczestników miał specjalnie dobrane zadania

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Organizatorami wydarzenia był Klub Olimpiad Specjalnych „Radośni Dobroszyce”, działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Caritas Archidiecezji, oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie.

Do Dobroszyc przybyło ok. 80 osób z niepełnosprawnościami z wielu miejsc województwa dolnośląskiego: z Wrocławia, Milicza, Miłkowa, Trzebnicy, Pola Legnickiego, Szarocina, Wojcieszowa, Kątów Wrocławskich. Obecny był także zespół gospodarzy z Dobroszyc.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ten ringowy dzień na hali sportowej w Dobroszycach był dla wielu sprawdzianem nawet całorocznej pracy osób z niepełnosprawnością, która wiąże się często z zaburzeniami ruchu lub zaburzeniami sensorycznymi. Zawodnicy brali udział w różnych konkurencjach, m.in.: zbieranie przedmiotów do pojemnika, rzucanie woreczkami, robienie obrotów na materacu, strzał piłką do bramki, łapanie i odrzucanie piłki. Nad bezpieczeństwem czuwali wolontariusze, wśród których byli studencki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Takie spotkanie jest także wielkim wydarzeniem dla rodziców i opiekunów. – Rodzice osób z niepełnosprawnością są bardzo dumni z dzieci. – W swoich domach mają ściany obwieszone medalami i wielką radością jest dla nich fakt, że ich dzieci odnoszą sukces – zaznacza rzecznik Caritas.

2021-11-09 08:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Będą modlić się o uzdrowienie

Niedziela warszawska 15/2019, str. IV

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Lourdes

Archiwum

Niepełnosprawne dzieci liczą na pomoc, by tak jak inni mogli pojechać do Lourdes

Niepełnosprawne dzieci liczą na pomoc, by tak jak inni mogli
pojechać do Lourdes

Po raz pierwszy niepełnosprawni chłopcy z Warszawy i okolicw pojadą Wielkim Poście na tygodniową pielgrzymkę do Lourdes

Liczę na łaski wyproszone przez Matkę Bożą. Chcemy modlić się w tym miejscu szczególnym dla chorych, gdzie wiele osób doświadcza uzdrowienia – mówi „Niedzieli” Dorota Klukiewicz, mama ośmioletniego, cierpiącego na autyzm Adasia.
CZYTAJ DALEJ

Hołownia: przygotowałem projekt ustawy umożliwiającej zbadanie posła alkomatem

2025-07-22 12:46

[ TEMATY ]

Szymon Hołownia

PAP/Piotr Nowak

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował, że przygotował projekt ustawy umożliwiającej marszałkowi prowadzącemu obrady zlecenie badania alkomatem posła, podejrzewanego o bycie w stanie nietrzeźwości na sali plenarnej w czasie posiedzenia.

Hołownia podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie przekazał, że przygotował projekt, który dotyczy „zlecenia przez marszałka prowadzącego, możliwości zbadania posła alkomatem na sali plenarnej w czasie obrad”. Dodał, że zamierza ten projekt poddać do dyskusji na posiedzeniu prezydium Sejmu, a następnie zgłosić.
CZYTAJ DALEJ

Producent „Lalki”: podziękowałem TVP za ofertę, ale postanowiłem jej nie przyjmować

2025-07-22 16:15

[ TEMATY ]

kino

Teaserowy plakat "Lalki" / Materiały prasowe / Gigant Films

Podziękowałem TVP za ofertę i po przeanalizowaniu postanowiłem jej nie przyjmować. Motywacja była wyłącznie biznesowa, myślę, że dostarczę do projektu koproducenta lub koproducentów na lepszych warunkach - wyjaśnił producent i scenarzysta nowej filmowej adaptacji „Lalki” Radosław Drabik.

- Dzisiaj padł pierwszy klaps do filmu „Lalka”. Rozpoczęliśmy w centrum Warszawy. Oficjalna informacja pojawi się jeszcze dzisiaj - poinformował PAP współwlaściciel firmy Gigant Films. Wyjaśnił, że w pierwszym dniu zdjęciowym na planie pojawili się m. in. Kamila Urzędowska grająca Izabelę Łęcką i Andrzej Seweryn, który kreuje postać hrabiego Tomasza Łęckiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję