Reklama

Niedziela Podlaska

Rolnicy wspierają Straż Graniczną

Rolnicy z diecezji drohiczyńskiej, siedleckiej i białostockiej zrzeszeni w Polskim Związku Zawodowym Rolników (PZZR), zakupili quada w prezencie dla Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej im. gen. dyw. Henryka Minkiewicza z siedzibą w Białymstoku.

Niedziela podlaska 50/2021, str. VII

[ TEMATY ]

straż graniczna

Archiwum PZZR

Rolnicy w ramach wsparcia funkcjonariuszy ufundowali quada Straży Granicznej

Rolnicy w ramach wsparcia funkcjonariuszy ufundowali quada Straży Granicznej

Pojazd ma ułatwić patrolowanie granic. Dołączono do niego: 120 sztuk okularów przeciwuderzeniowych, 120 sztuk latarek czołowych, 500 sztuk kominów termoizolacyjnych, 500 sztuk chusteczek neutralizujących gaz pieprzowy. Całość przekazano 22 listopada do Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku. Wartość przekazanych darów wynosi 80 tys. zł. Zbiórka trwała 3 dni. Wsparcie jest wyrazem uznania i podziękowania za ich służbę na granicy. W zbiórce uczestniczyli rolnicy z województwa podlaskiego i mazowieckiego.

Jak mówił w imieniu władz Związku Adam Paczóski, chodziło o wsparcie służb, które chronią granicę. – Nikt lepiej nie zrozumie tej przysłowiowej miedzy – jak rolnik, że tyle wolności, ile własności. Nasza granica to nie tylko granica państwa, ale też poczucie bezpieczeństwa, możliwość rozwoju, inwestowania, gdy mamy bezpieczną granicę – podkreślił. Adam Paczóski dziękował także w imieniu PZZR wszystkim, którzy stoją na tej granicy, pilnują, walczą o to, by była nienaruszona. Dodał, że przekazany Straży Granicznej quad ma ułatwić funkcjonariuszom pracę na granicy z Białorusią. – Może nie możemy zostawić naszych gospodarstw i pójść fizycznie na granicę, ale właśnie w ten sposób chcemy się do tej obrony granicy dołożyć – powiedział Paczóski.

– Nie pierwszy raz w historii naszego kraju to mieszkańcy wsi, rolnicy pokazują jednoznacznie, że są razem z obrońcami granic, z funkcjonariuszami, żołnierzami, którzy starają się jak mogą tych wartości polskich bronić, tej tradycyjnej granicy, pojęcia granicy, tradycji, bezpieczeństwa naszej ziemi – mówił, odbierając kluczyki do pojazdu ppłk Michał Puczyński z Podlaskiego Oddziału SG, jednocześnie dziękując za pomoc. Udzielone wsparcie, zdaniem Wojciecha Krasnodębskiego, jednego z rolników z parafii Jabłonna Lacka zaangażowanego w akcję, jest wyrazem uznania, wdzięczności i solidarności z polskimi funkcjonariuszami SG, którzy strzegą bezpieczeństwa na terenach przygranicznych oraz nienaruszalności granicy Polski z Białorusią.

Państwo polskie mierzy się obecnie z napiętą sytuacją spowodowaną regularnymi próbami nielegalnego przekraczania granicy przez duże grupy imigrantów. Ciężar tego wyzwania w całości spoczywa na naszych służbach mundurowych.

2021-12-07 11:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Szal do Straży Granicznej: dziś zagrożone są nie tylko granice państwa

[ TEMATY ]

abp Adam Szal

straż graniczna

Karol Porwich/Niedziela

Zagrożone są granice. Nie tylko te granice naszego państwa, które Straż Graniczna tak ofiarnie broni, ale także granice, które wytyczają: prawo naturalne, prawo Boże, prawa które ludzie podejmują - mówił w homilii abp Adam Szal podczas święta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, które odbyło się w Kalwarii Pacławskiej. Dziś mija 31 lat od powstania tej formacji.

We wstępie do Eucharystii metropolita przemyski zaznaczył, że w szczególnym miejscu, jakim jest Kalwaria Pacławska pragnie otaczać modlitwą wszystkich, którzy strzegą polskiej granicy. - Prosimy dzisiaj o opiekę Bożą, o błogosławieństwo Boże nad wszystkimi, którzy strzegą granic domu ojczystego. Modlimy się w intencji wszystkich funkcjonariuszy, funkcjonariuszek i pracowników Straży Granicznej, ale także tych, którzy razem ze Strażą Graniczną świętują ich święto - powiedział hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Hołd z kwiatów w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

2022-12-05 15:41

[ TEMATY ]

hołd kwiatów

niepokalane poczęcie NMP

Karol Porwich/Niedziela

Nawiązujący do tradycji rzymskiej hołd z kwiatów będzie w najbliższy czwartek głównym wydarzeniem uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Przed stojącą na kilkumetrowej kolumnie figurą Matki Bożej po raz czternasty złożony zostanie bukiet białych róż.

Jasnogórski zwyczaj modlitwy i składania Matce Bożej hołdu z białych kwiatów został zapoczątkowany w 2009 r. i jest nawiązaniem do rzymskiej tradycji tzw. omaggio floreale, czyli obdarowywania Maryi kwiatami. Tradycyjnie metropolita częstochowski zostaje wyniesiony w górę w koszu drabiny strażackiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję