Reklama

Niedziela Podlaska

Nowy etap

W Drohiczynie odbył się zjazd diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej połączony z wyborami do zarządu i diecezjalnej komisji rewizyjnej na kadencję 2022-24.

Niedziela podlaska 1/2022, str. VI

[ TEMATY ]

KSM

Drohiczyn

Archiwum KSM DD

Wybrano nowy zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

Wybrano nowy zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

Spotkanie 16 grudnia rozpoczęło się o godz. 18 w auli Nadbużańskiego Ośrodka Ewangelizacji w Drohiczynie. Zjazd diecezjalny to najważniejsze spotkanie w ciągu całego roku, ponieważ z jednej strony następuje podsumowanie całorocznej pracy, a z drugiej wybory, które wpływają na kształt stowarzyszenia w jego przyszłości.

Ustępujący zarząd, aby otrzymać absolutorium od zjazdu diecezjalnego musiał przedstawić sprawozdanie z rocznej działalności stowarzyszenia. Prezes Mateusz Stefaniuk przedstawił i omówił cały miniony rok kalendarzowy, podczas którego w naszym stowarzyszeniu miały miejsce wydarzenia religijne, kulturalne, patriotyczne, formacyjne, ogólnopolskie czy też integracyjne. Zostało także przedstawione sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia do 30 listopada 2021 r. Zastępca prezesa KSM druhna Kamila Dębska w imieniu zarządu zaprezentowała przybyłej młodzieży z całej naszej diecezji sprawozdanie z działalności zarządu, który angażował się na różnych płaszczyznach życia diecezjalnego i ogólnopolskiego.

Po przedstawieniu sprawozdań ustępujący zarząd na wniosek druhny Natalii Rybaczuk – przewodniczącej diecezjalnej komisji rewizyjnej otrzymał absolutorium, które zostało przyznane jednomyślnie przez osoby uprawnione do głosowania.

Po otrzymaniu absolutorium zjazd diecezjalny wybrał komisję skrutacyjną, która czuwała nad przebiegiem i poprawnością wyborów. W skład tej komisji wchodzili: Mateusz Stefaniuk – przewodniczący, Kamila Dębska – członek i Anna Żuromska – członek.

Wybory zostały przeprowadzone w trzech turach. W pierwszej turze wyłoniono kandydatów na prezesa. Wybrane osoby tj. Natalia Beata Zielińska – Sterdyń, Natalia Rybaczuk – Sarnaki i Barbara Kuchta – Ostrożany zaprezentowały się przed osobami przybyłymi na zjazd diecezjalny oraz odpowiedziały na zadane im pytania, które odnosiły się do przyszłości Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w kontekście pracy z młodymi, nowych pomysłów oraz ich zaangażowania na rzecz oddziałów w parafii i diecezji. Po autoprezentacji i przedstawieniu nastąpiło głosowanie. Każdy KSM-owicz uprawniony do głosowania, a także księża asystenci parafialni mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli, którzy przez kolejne dwa lata będą reprezentować nasze stowarzyszenie na arenie diecezji oraz kraju. Tajne głosowanie wyłoniło potencjalnych kandydatów, spośród których bp Piotr Sawczuk powoła prezesa na kolejną, dwuletnią kadencję KSM DD.

Reklama

W drugiej turze wyłoniono zarząd w skład którego weszli: Joanna Lewandowska – Bielsk Podlaski parafia Miłosierdzia Bożego, Viktoriia Yastyniak – Łochów, Magda Kochańska – Siemiatycze parafia WNMP i Patrycja Królik – Prostyń. Diecezjalna komisja rewizyjna została wybrana w III turze, a w jej skład weszli: Katarzyna Kupa – przewodniczący – Skrzeszew, Klaudia Bachurzewska – zastępca przewodniczącego – Brańsk i Rafał Wierak – członek komisji rewizyjnej – Siemiatycze parafia WNMP.

Następnie przedstawiciele KSM podziękowali tym, którzy zakończyli swoją posługę w zarządzie KSM DD, tj. Mateuszowi Stefaniukowi, Kamili Dębskiej i Annie Żuromskiej. Nowo wybranym życzymy wytrwałości w działaniu, aby słowo „gotów” zawsze było w ich sercach.

2021-12-28 11:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy Rok Akademicki W WSD

Niedziela podlaska 41/2018, str. I

[ TEMATY ]

seminarium

Drohiczyn

Al. Piotr Zdzieborski

Bp Tadeusz Pikus przewodniczył Mszy św.

Bp Tadeusz Pikus przewodniczył Mszy św.

„Uroczysta inauguracja roku akademickiego to dzień wyruszenia w nową drogę” – takimi słowami ks. Tadeusz Syczewski – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie przywitał gości, którzy 3 października br. zgromadzili się w gmachu drohiczyńskiej uczelni

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, sprawowaną przez wielu kapłanów, której przewodniczył bp Tadeusz Pikus. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Mielnicki. Przypomniał on, że kluczowym pytaniem w życiu każdego człowieka nie powinno być, „czego ja chcę?”, lecz „czego chce ode mnie Jezus?”. Zwrócił uwagę, że właśnie okres sześcioletniej formacji seminaryjnej jest czasem, w którym alumni mogą znaleźć odpowiedź na to pytanie.

CZYTAJ DALEJ

Co się wydarzy w archidiecezji wrocławskiej w dniach 26-27 listopada 2022 r.?

2022-11-25 20:46

Adobe Stock

W najbliższy weekend zaplanowanych jest wiele interesujących wydarzeń. W jednym artykule postaramy się umieścić informację o spotkaniach z terenu archidiecezji wrocławskiej (26-27 listopada 2022)

Jeśli jest wydarzenie, o którym nie wspomnieliśmy - prosimy, aby nas informować na maila: wroclaw@niedziela.pl

CZYTAJ DALEJ

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję