Reklama

Niedziela Sandomierska

Tarnobrzeg

Najlepsi z najlepszych

Kapituła konkursu „Ośmiu wspaniałych 2021” wyłoniła najwspanialszych nastolatków wśród uczniów.

Niedziela sandomierska 7/2022, str. II

[ TEMATY ]

konkurs

UM Tarnobrzeg

Kapituła wybrała najlepszych uczniów

Kapituła wybrała najlepszych uczniów

Konkurs „Ośmiu wspaniałych”, zwraca uwagę na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników. W tym roku o ten zaszczytny tytuł starało się 12 młodych uczniów tarnobrzeskich szkół. Laureatką wytypowaną głosem Kapituły Konkursowej do reprezentowania Tarnobrzega w eliminacjach ogólnopolskich konkursu wspaniałych została Aleksandra Dudek, uczennica drugiej klasy LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Ola bierze udział w projekcie międzynarodowej wymiany Erasmus Culture Shadow Learning Cookbook. Jest także finalistką programu stypendialnego Future Leaders Exchange. Wspomniany program jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Ponadto realizuje swój własny projekt społeczny „Jestem” w ramach Vital Voices Chapter Poland, którego celem jest m.in. promowanie wiedzy – głównie wśród rówieśników – na temat problemów psychologicznych, zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania. W roku 2018 została wyróżniona odznaką Jachowicza za filantropię przyznawaną przez Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu. Ola działa na rzecz innych w ramach grupy wolontariackiej „Miasto Aniołów”. Bierze udział w zbiórkach żywności i kiermaszach, pomaga starszym osobom, bierze udział w akcjach czytania dzieciom oraz pełni rolę opiekuna i instruktora podczas wakacyjnych obozów sportowych dla dzieci, udziela się w zbiórkach dla zwierząt ze schroniska, działa na rzecz jednego z miejskich hospicjów. Cechuje ją wysoka kultura osobista, empatia, otwartość na potrzeby drugiego człowieka, optymizm i zaangażowanie.

2022-02-08 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

[ TEMATY ]

rolnictwo

konkurs

Anna Przewoźnik/Niedziela

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych.

Finał wojewódzkiego XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” skierowanego do Rolników zawodowych oraz IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci szkół podstawowych „Bezpiecznie na wsi – maszyna pracuje a dziecko obserwuje” z terenu województwa śląskiego miał miejsc 10 czerwca.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na choince i odsłonięto szopkę

2022-12-03 18:15

[ TEMATY ]

Watykan

choinka

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Na placu Świętego Piotra zapalono w sobotę światła na świątecznej choince z włoskiego regionu Abruzja i odsłonięto szopkę wyrzeźbioną w drewnie przez artystów z Friuli-Wenecji Julijskiej. Plany uroczystej inauguracji na placu pokrzyżowała niepogoda. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Watykanu i włoskich władz lokalnych odbyła się w Auli Pawła VI.

Setki lampek włączono na stojącym koło obelisku, udekorowanym bombkami świerku białym, przywiezionym do Watykanu z małej górskiej miejscowości Rosello w Abruzji. Ozdoby choinkowe wykonały dzieci i nastolatki z tamtejszego ośrodka rehabilitacji psychiatrycznej.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: niech Adwent będzie czasem łaski

2022-12-04 13:21

[ TEMATY ]

Franciszek

Anioł Pański

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

„Z Jezusem zawsze jest szansa, by zacząć od nowa. Zawsze! On na nas czeka i nigdy się nami nie nuży. Usłyszmy skierowane do nas wołanie miłości Jana, byśmy powrócili do Boga, i nie pozwólmy, aby ten Adwent przeminął jak dni z kalendarza, bo to czas łaski dla nas, teraz, tutaj!” – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” – 4 grudnia, w drugą niedzielę Adwentu.

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry, dobrej niedzieli!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję