Reklama

Niedziela Lubelska

Młodzi z Chrystusem

Ferie to doskonały czas na spotkanie z rówieśnikami i z Panem Bogiem.

Niedziela lubelska 9/2022, str. VII

Ruch Światło-Życie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach od 11 do 27 lutego uczestnicy oaz wypełniają radością i modlitwą przestrzeń Domu Spotkania Caritas w Dąbrowicy. Przygotowaniem i prowadzeniem 4 turnusów rekolekcji dla 200 młodych osób zajęło się ok. 40 animatorów i kilku kapłanów związanych z Ruchem Światło-Życie.

Oazowa droga

Licealiści: Ala z Godziszowa, Dominik z Lublina oraz Maja i Sylwia z Chełma, wybrali „oazę ewangelizacji”. Dla dziewczyn to pierwsze spotkanie z rekolekcjami; Dominik ma już za sobą oazę wakacyjną. Wszyscy w parafiach spotykają się we wspólnotach, by przyjaźń z Chrystusem budować i umacniać przez cały rok. – Z oazą zetknęłyśmy się dopiero w jesieni; koledzy namówili nas do udziału w zimowych rekolekcjach. Jestem zaskoczona, że mogę tu wiele spraw przemyśleć. Do tej pory nigdy jeszcze tak poważnie nie zastanawiałam się nad życiem – mówi nieśmiało Maja. Ala jest zachwycona osobami związanymi z oazą. Nowi przyjaciele pomagają jej w trudnych sytuacjach, pozwalają być po prostu sobą. W gronie rówieśników często spotyka osoby, które naśmiewają się z wiary i obrażają Kościół, ale teraz ma i takich znajomych, wśród których może poznawać Jezusa i wzrastać w wierze. Jest przekonana, że oaza to jej droga.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Dominik poznał Ruch Światło-Życie podczas przygotowania do sakramentu bierzmowania. – W parafii wśród animatorów prowadzących grupy były osoby z oazy. Mówiły nam o Ruchu, dzieliły się swoim doświadczeniem spotkania Pana Boga. Bardzo mi się to spodobało. Doszedłem do wniosku, że i ja muszę przybliżyć się do Boga, a najlepiej będzie, gdy wokół mnie będą takie osoby, które już tę drogę przeszły – dzieli się Dominik. Jesienią chłopak dołączył do wspólnoty oazowej. Po rocznej formacji wybrał się na pierwsze rekolekcje wakacyjne, a później na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. – Umocniłem wiarę, pogłębiłem relację z Panem Bogiem i postanowiłem kontynuować formację. Teraz jestem na „oazie ewangelizacji”, by poznawać Dobrą Nowinę. Do otwarcia się na Boże słowo zachęcają mnie moderator i animatorzy. To bardzo dobry czas – zapewnia.

Dojrzali chrześcijanie

Animatorka Agata Kusiak związała się z oazą w 2012 r. Wówczas pojechała na pierwsze rekolekcje, ale nie planowała oazowej przyszłości. Jednak gdy doświadczyła żywego Kościoła i spotkała ludzi, którzy naprawdę mają relację z Panem Bogiem, zmieniła zdanie. – Z czasem i ja zaczęłam tego życia doświadczać, w przyjaźni z Bogiem poczułam się wolna. Byłam gotowa bronić własnego zdania, moje myśli i opinie nie były wymuszone przez środowisko, miałam odwagę żyć zgodnie z sumieniem. W oazie wciąż fascynuje mnie prawdziwe życie – dzieli się animatorka. W Dąbrowicy opowiadała młodszym kolegom o swojej relacji z Bogiem, towarzyszyła im jako surowy opiekun i szczery przyjaciel. – Nie tak dawno sama byłam w ich wieku, wiem przez co przechodzą, jakie trudności towarzyszą ich wierze i codziennym wyborom. Podpowiadam im, jak trwać w przyjaźni z Jezusem – mówi. Inspiracji szuka m.in. w pismach ks. Franciszka Blachnickiego. – On patrzył w przyszłość. Gdy czytam jego słowa sprzed 40 lat, mam wrażenie, jakby napisał je wczoraj – mówi animatorka.

Moderator ks. Paweł Grzebalski zetknął się z oazą dopiero jako kapłan. Ruch Światło-Życie zafascynował go tym, że ma przygotowany program formacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jak podkreśla, aktualność charyzmatu ks. Blachnickiego wyraża się w ponadczasowym wezwaniu do bycia dojrzałym chrześcijaninem, który wciąż wzrasta w wierze i całym życiem świadczy o Bogu.

2022-02-22 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: występ satanistycznej grupy odwołany po protestach mieszkańców

2026-07-23 07:16

[ TEMATY ]

Częstochowa

Autorstwa Itokyl/commons.wikimedia.org

"Batushka" na festiwalu Brutal Assault w 2017 roku

Batushka na festiwalu Brutal Assault w 2017 roku

W związku z petycją złożoną przez mieszkańców Częstochowy oraz wiernych Kościoła Prawosławnego, dotyczącą planowanego występu zespołu Batushka podczas Festiwalu Frytka OFF 2026, podjęto decyzję o odwołaniu tego koncertu - czytamy na stronie cgk.czestochowa.pl.

W związku z petycją złożoną przez mieszkańców Częstochowy oraz wiernych Kościoła Prawosławnego, dotyczącą planowanego występu zespołu Batushka podczas Festiwalu Frytka OFF 2026, podjęto decyzję o odwołaniu tego koncertu.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Marty o pomoc w sprawach trudnych

[ TEMATY ]

nowenna

św. Marta

Adobe Stock

Jezus i św. Marta

Jezus i św. Marta

Święta Marto, przyjaciółko Jezusa, kobieto wiary i ufności, patronko spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych, przychodzimy do Ciebie z naszymi troskami, lękami i cierpieniami. Ty doświadczyłaś bólu po śmierci brata Łazarza, a jednocześnie usłyszałaś z ust Chrystusa słowa: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem”. Wstawiaj się za nami, abyśmy nawet w najciemniejszych chwilach nie tracili nadziei i ufali Bożej miłości.

CZYTAJ DALEJ

W Głogowie odbędzie się festiwal "Abba Pater"

2026-07-25 16:35

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Głogów

Abba Pater

Materiały organizatora

Abba Pater

Abba Pater

9 sierpnia 2026 w kościele NMP Królowej Polski w Głogowie odbędzie się 15. Festiwal Abba Pater, podczas którego wierni będą oddawać cześć i chwałę Bogu Ojcu.

W programie zaplanowano, począwszy od godz. 17:00: procesję, konferencję, litanię i różaniec do Boga Ojca, Eucharystię (godz. 18:30) oraz koncert uwielbienia (godz. 19:30–21:30). Celem wydarzenia jest oddanie czci Bogu Ojcu, którego kult jest obecny w wierze chrześcijańskiej od początku, ale został mocniej podkreślony dzięki objawieniom otrzymanym w 1932 roku przez włoską zakonnicę Matkę Eugenię Ravasio (1907-1990). Szczegółowy plan poniżej:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję