Reklama

Niedziela Podlaska

By lepiej rozumieć Biblię

W szkole podstawowej w Domanowie miało miejsce podsumowanie konkursu Życie w Biblii, Biblia w życiu. Przypowieści Jezusa, dedykowanego uczniom szkół podstawowych.

Niedziela podlaska 17/2022, str. I

[ TEMATY ]

konkurs biblijny

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Tegoroczny konkurs dotyczył przypowieści Jezusa

Tegoroczny konkurs dotyczył przypowieści Jezusa

W spotkaniu 6 kwietnia wziął udział bp Piotr Sawczuk, który wraz z Akademią Katolicką w Warszawie oraz wójtem gminy Brańsk Andrzejem Jankowskim objął konkurs honorowym patronatem.

Tegoroczny konkurs dotyczył przypowieści Jezusa. Z tego też powodu część artystyczna, przygotowana przez uczniów kl. VIII pod kierunkiem nauczycielki Eweliny Paprockiej-Radziszewskiej, była adaptacją przypowieści o synu marnotrawnym.

Ważnym momentem było nagrodzenie laureatów. Wręczenia nagród oraz pamiątkowych dyplomów zwycięzcom dokonali bp Piotr Sawczuk, przedstawicielki podlaskiego Kuratorium Oświaty: Dorota Zimnoch i Barbara Szutko, zastępca wójta gminy Brańsk Monika Falkowska oraz dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ks. kan. Krzysztof Mielnicki.

Reklama

Na konkurs wpłynęły 304 prace z 35 szkół podstawowych leżących na terenie diecezji drohiczyńskiej, w tym: 226 prac plastycznych, 44 prace literackich, 29 komiksów oraz 5 filmików. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych i tematycznych komisja przyznała 5 pierwszych miejsc, 5 drugich miejsc, 5 trzecich miejsc i 14 wyróżnień. Szczegółowe informacje wraz z listą laureatów można naleźć na stronie www.katecheza.drohiczynska.pl/konkursy. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia, a opiekunowie – dyplomy za wsparcie i pomoc.

Słowa wdzięczności organizatorom, sponsorom, przybyłym gościom, a przede wszystkim uczestnikom i ich opiekunom wyraziła dyrektor szkoły podstawowej w Domanowie Ewa Zawadzka. W spotkaniu wziął również udział miejscowy proboszcz ks. kan. Krzysztof Napiórkowski oraz Maciej Bobel – dyrektor Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kalnicy.

Organizatorem konkursu był Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Szkoła Podstawowa im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie oraz Fundacja Mater.

Konkurs jest nową odsłoną dotychczasowego diecezjalnego konkursu Spotkania z Biblią, którego formuła wyczerpała się z chwilą likwidacji gimnazjów. Jego celem jest refleksja nad własnym życiem w świetle wartości biblijnych.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Eucharystia daje życie” – wernisaż dziecięcych prac konkursowych

Niedziela rzeszowska 10/2020, str. V

[ TEMATY ]

konkurs biblijny

laureat

Diecezja rzeszowska

Ks. Marek Dzik

Bp Edward Białogłowski i laureaci konkursu

Bp Edward Białogłowski i laureaci konkursu

W jaki sposób zilustrować opisy biblijne dotyczące wielkiej tajemnicy wiary, którą jest Eucharystia? – z takim zadaniem zmierzyli się niedawno uczniowie szkół podstawowych diecezji rzeszowskiej.

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej zorganizowało Plastyczny Konkurs Biblijny adresowany do uczniów klas I do IV szkół podstawowych. Konkurs odbył się pod patronatem Kuratorium Oświaty przy współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Szczyt OBWG

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję