Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Diecezja

Przyłącz się!

Trwa kolejna inicjatywa Caritas przeznaczona dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców wojennych.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 19/2022, str. II

[ TEMATY ]

pomoc dla Ukrainy

Ks. Robert Gołębiowski

W paczce powinny się znaleźć produkty z listy

W paczce powinny się znaleźć produkty z listy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nieustannie wszystkie media informują o szeroko zakrojonej akcji pomocy dla cierpiącej Ukrainy. Skala wrażliwości ludzkiego serca jest niezwykła. Wszystkie organizacje charytatywne tworzą różnego rodzaju inicjatywy, które mają na celu złagodzić ból wojny i przyjść z konkretną, wymierną pomocą. Należy do nich także kolejna akcja Caritas pod nazwą „Paczka dla Ukrainy”.

Ideą akcji jest – mówi ks. Mariusz Ogórski, z-ca dyrektora Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej – tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny i wspólnoty parafialne dla rodzin na Ukrainie. Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 35 produktów. Jesteśmy zobligowani przez odbiorców, by w tych kartonach były tylko i wyłącznie wypisane tam rzeczy. Wiąże się to z szybkością rozładunku i łatwością segregacji towarów w magazynie. Gotowe kartony – mówi ks. Ogórski – przekazujemy do parafii we wskazane przez ks. proboszcza miejsce. Pojedyncze natomiast paczki można przekazać także bezpośrednio do siedziby Caritas w Szczecinie przy Placu Matki Teresy z Kalkuty 5 od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 15. Czas trwania projektu jest w tym momencie sprawą otwartą, gdyż nie znamy do końca skali potrzeb, które cały czas zmieniają się i narastają. Dla przyspieszenia przesyłu paczek możemy je również nadać przez paczkomaty InPostu. Bliższe informacje o nadaniu tych paczek znajdują się w materiałach, które przekazaliśmy księżom proboszczom. Już teraz w imieniu wszystkich potrzebujących pomocy wyrażam serdeczne podziękowanie za okazane dobre serce i wsparcie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-05-02 11:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodziny ukraińskie z niedzielną modlitwą na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pomoc dla Ukrainy

BPJG

Na Jasną Górę na niedzielne Msze św. przybywają też rodziny z Ukrainy, które w Polsce znalazły schronienie. - Modlimy się o ustanie wojny i pokój. Wierzymy, że Maryja nam pomoże. Dziękujemy Polakom za wielkie wsparcie w tej tragicznej sytuacji - powiedziała p. Olesia, która Sanktuarium nawiedziła z rodziną i inną ukraińską matką z dziećmi.

- Bardzo czujemy siłę modlitwy, która także tutaj jest zanoszona - podkreśla Ukrainka. Wraz z dziećmi przyjechała do Polski już dwa miesiące temu i teraz, jak może wspiera swych rodaków. Jej mąż Dmitrij od dwóch lat pracuje w firmie w okolicach Częstochowy. Jak powiedział, właśnie od dwóch lat przybywa na Jasną Górę i tu się modli. - Tu wyprosiłem, że moja rodzina jest razem, że żona z dziećmi mogła do mnie przyjechać, jeszcze przed wybuchem wojny, kiedy było już trudno - powiedział p. Dmitrij. Podkreślił, że nikt nie rozumie tej wojny, nie rozumie Putina, że w XXI wieku komuś się wydaje, że może napaść na drugi kraj, zniszczyć go, zabijać ludzi. - Najbardziej cierpią dzieci, one już całkiem tego pojmują - mówi.
CZYTAJ DALEJ

Łubowo: Bulwersujące zdarzenie w kościele. 19-latek oddał mocz do konfesjonału

2026-06-11 21:44

[ TEMATY ]

profanacja

KPP w Szczecinku

Do bulwersującego zdarzenia doszło w miejscowości Łubowo na terenie kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol policji. Już następnego dnia dzięki zapisowi z kamer monitoringu sprawca został zatrzymany i doprowadzony do szczecineckiej jednostki Policji. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszedł na teren świątyni, gdzie dopuścił się czynu polegającego na oddaniu potrzeb fizjologicznych na podłogę konfesjonału. Młody mężczyzna podczas swojej wizyty w otwartej dla wiernych świątyni uszkodził księgę liturgiczną i kilka innych przedmiotów znajdujących się w pobliżu ołtarza.
CZYTAJ DALEJ

Rzeszów/ Prokurator: wniosek o tymczasowy areszt dla patomorfolog ws. szczątków na posesji

2026-06-13 17:14

PAP/Darek Delmanowicz

Patomorfolog Magdalena H., była właścicielka działki w Lutoryżu, na której znaleziono ludzkie szczątki, została przesłuchana – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prok. Krzysztof Ciechanowski. Prokurator skierował wniosek do sądu o jej tymczasowy areszt - dodał.

W Lutoryż pod Rzeszowem podczas wykonywania prac ziemnych na działce ujawniono odpady medyczne, w tym szczątki ludzkich płodów. W piątek Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie informowała o zatrzymaniu 57-letniej patomorfolog Magdaleny H., która była poprzednią właścicielką posesji.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję