Reklama

Niedziela na lato

Diecezja bydgoska

Koncerty w środku lata

W bydgoskiej katedrze Świętych Marcina i Mikołaja trwają III Letnie Koncerty Organowe.

Niedziela Plus 30/2022, str. XII

[ TEMATY ]

wakacje

pl.wikipedia.org

Katedra w Bydgoszczy wieczorem

Katedra w Bydgoszczy wieczorem

Tegoroczne koncerty, których słuchać można co 2 tygodnie w sobotnie wieczory, zostały zainaugurowane 9 lipca. 23 lipca wystąpi Agnieszka Kosmecka ze Stanów Zjednoczonych; 6 sierpnia zagra Adam Tański, a 20 sierpnia – Patryk Podwojski. Początek o godz. 19.

To wydarzenie kulturalne, które w 2020 r. zainicjował organista katedralny Krzysztof Fryska. Jego celem było nie tylko muzyczne ożywienie miejsca sakralnego, ale również zwrócenie uwagi na walory bydgoskiej katedry, która może się poszczycić znakomitą akustyką. Obok koncertów odbywają się również niedzielne prezentacje organowe z udziałem organisty katedralnego – zawsze po Mszy św. o godz. 11.

Letnie Koncerty Organowe, których organizatorem jest parafia katedralna, honorowym patronatem objął bp Krzysztof Włodarczyk. Ordynariusz diecezji będzie również przewodniczyć 20 sierpnia o godz. 18 Mszy św., w 115. rocznicę wybudowania organów, w intencji śp. Paula Voelknera, budowniczego katedralnego instrumentu, a także wszystkich zmarłych i żyjących organistów świątyni.

2022-07-19 14:01

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oazy już niedługo

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 18/2021, str. VI

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

wakacje

Ks. Adrian Put/Niedziela

Zapisy na oazy dzieci i młodzieży koordynuje pani Katarzyna z Centrum Światło-Życie w Zielonej Górze

Zapisy na oazy dzieci i młodzieży koordynuje pani Katarzyna z Centrum Światło-Życie w Zielonej Górze

Wzrastająca z każdym dniem liczba zaszczepionych Polaków powoduje, że z większą nadzieją spoglądamy na zbliżające się wakacje. A jeśli zbliża się lato, to warto pomyśleć o wakacyjnych rekolekcjach oazowych.

W ubiegłym roku nie odbyły się żadne oazy rodzinne. W zdecydowanej większości nie było także oaz dla dzieci i młodzieży. Ten rok ma być inny pod tym względem. Warto podkreślić, że rekolekcje organizowane będą zgodnie z wymaganiami sanitarnymi.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież Franciszek popłakał się modląc się o pokój na Ukrainie

2022-12-09 07:18

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek popłakał się, modląc się w czwartek na Placu Hiszpańskim w Rzymie za Ukrainę i przerwał na chwilę odczytywanie tekstu modlitwy. Nawiązując do swojego wzruszenia, powiedział potem: "Wielki ból, wielki, porażka dla ludzkości".

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież udał się na tradycyjną modlitwę przed figurą Niepokalanej na Placu Hiszpańskim. Odczytał treść napisanej przez siebie modlitwy do Matki Bożej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję