Reklama

Jasna Góra

17. Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Radio Maryja

Radio Maryja

17. Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja zgromadziła się w sobotę, 30 maja na Jasnej Górze. Hasłem spotkania były słowa: „Błogosławieni czystego serca” nawiązujące do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Pielgrzymka po raz pierwszy rozpoczęła się przy częstochowskiej Archikatedrze, skąd młodzież przeszła na błonia jasnogórskie. Był to symbol pielgrzymowania przez życie, które ma określony cel, podkreślił o. Marcin Krupa, koordynator pielgrzymki.

Reklama

Na Jasnej Górze młodzi słuchacze Radia Maryja w Kaplicy Cudownego Obrazu pokłonili się Matce Bożej. Słowo do młodzieży wypowiedział obecny na Jasnej Górze kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary z Watykanu.

„Jest dla mnie wielką radością, że w czasie mojego pobytu w Polsce mogę się spotkać z wami. Osobiście bardzo się cieszę, że wasza pielgrzymka, pielgrzymka młodych skupionych wokół Radia Maryja odbywa się pod hasłem ‘Błogosławieni czystego serca’. Czyste serce, wolne serce, serce pełne miłości jest najpiękniejsze. Jest to serce, które najbardziej podoba się Panu Bogu. Jest to serce, które najbardziej przybliża nas także do innych, bo w sercu, w którym jest miłość zawsze znajdzie się miejsce dla każdego człowieka. Tylko ludzie o czystych sercach potrafią zbudować prawdziwą i piękną rodzinę. Wasze pragnienie czystego serca jest znakiem, że macie w sobie wielki potencjał dobra. Wykorzystajcie go, dawajcie przykład starszym, że można żyć nadzieją przez wierność ideałom” – powiedział ks. kardynał.

Na placu przed Szczytem koncert połączony ze świadectwem dał ksiądz-raper Jakub Bartczak. Po koncercie został odmówiony Różaniec, a o godz. 19.30 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy arch. gdańskiej.

Reklama

W homilii bp Wiesław Szlachetka nawiązał do hasła tegorocznego spotkania: „W tym błogosławieństwie, które jest hasłem dzisiejszego spotkania, Jezus wskazuje, że owocem czystego serca jest oglądanie Boga. Oglądanie Boga jest największym pragnieniem serca każdego człowieka, bo serce każdego pragnie szczęścia, które trwa i nie przemija. Takim szczęściem jest Bóg, który pragnie być szczęściem mojego serca. O tym, jak bardzo mu na tym zależy świadczy całe dzieło zbawienia, a zwłaszcza krzyż Jego Syna, przez który zostało nam dane zbawienie”.

Słowa do młodych skierował również o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. Redemptorysta przypomniał historię Światowych Dni Młodzieży i zaprosił uczestników spotkania do wspólnego odśpiewania hymnu ŚDM z 1991 roku – „Abba Ojcze”. „Kochani, mając w sobie Pana Jezusa i to pragnienie, aby On był poznany przez wszystkich ludzi, przez wszystkich należących do młodego pokolenia, które jest nadzieją, wstaniemy, podamy sobie ręce i zaśpiewamy światowy hymn, który był tu – w Częstochowie. Wtedy świętowaliśmy razem z Janem Pawłem II w 1991 roku. Też było wtedy szarawo. ‘Abba Ojcze’, Abba to znaczy Tatusiu, mój Ojcze Niebieski. Podamy sobie ręce na znak, że chcemy ze wszystkimi budować jedność, przez Chrystusa, w Chrystusie” – mówił o. Tadeusz Rydzyk.

Następnie rozpoczął się Apel Jasnogórski pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abpa Wacława Depo, a potem spotkanie przy symbolach Światowych Dni Młodzieży, które specjalnie na tę okazją zostały przywiezione z arch. przemyskiej.

„Powiedz mi, jaka jest twoja miłość, a powiem ci, kim jesteś” – to powiedzenie przytoczył podczas rozważań apelowych abp Wacław Depo wzywając młodych do nie ulegania pokusom ówczesnego świata. „Cywilizacja świata i Europy z bolesnym głosem referendum w Irlandii chce zniszczyć czystość serc i sumień, podważając fundament prawa naturalnego i godności ludzkiej. Cywilizacja, która w ten sposób rani wrażliwe serca dzieci i młodzieży, zabija prawidłowe relację w naszych rodzinach i wspólnotach. “Nie lękajcie się żyć wbrew obiegowym opinią i sprzecznym z Bożym prawem propozycją” – przypomniał słowa św. Jana Pawła II abp Wacław Depo.

Po Apelu Jasnogórskim odbył się koncert uwielbienia w wykonaniu zespołu „Prophetes”. Przy modlitewnym śpiewie pielgrzymi adorowali symbole ŚDM.

2015-05-31 21:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Rydzyk: idziemy przepraszać za zniewagi, jakich nie było nawet w komunizmie

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Radio Maryja

BPJG

Coraz bliżej nasze piękne podniosłe spotkanie z Matką Najświętszą na Jasnej Górze. Idziemy przepraszać za wszystkie zniewagi, bluźnierstwa i świętokradztwa przeciw Panu Bogu i naszej Królowej, jakich w naszej Ojczyźnie nie było nawet w czasach ateizmu komunistycznego - napisał o. Tadeusz Rydzyk w komunikacie przed sobotnio-niedzielną 28. Pielgrzymką Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Dyrektor Radia Maryja zaprasza, by pielgrzymi stawili się na Jasnej Górze jak najliczniej. Prosi, by przybywać osobiście, w grupach zorganizowanych i indywidualnie, różnymi środkami lokomocji. - W domach niech zostaną tylko chorzy. Zaproście sąsiadów, zaproście również tych, którzy są daleko od Pana Boga - apeluje redemptorysta.

CZYTAJ DALEJ

Zgromadzenie plenarne CCEE: głoszenie Chrystusa odpowiedzią na problemy Europy

2021-09-24 12:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

CCEE

Włodzimierz Rędzioch

Głoszenie Ewangelii jest odpowiedzią Kościoła na problemy Europy – mówiono o tym podczas inauguracyjnej sesji zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), obchodzącej 50-lecie istnienia.

Odbywa się ono od 23 do 26 września w Rzymie pod hasłem: „50 lat służenia Europie. Pamięć i perspektywy w kontekście encykliki «Fratelli tutti»”. Otworzyła je wczoraj wieczorem Msza św. w bazylice św. Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Zawieszono ruch lotniczy w La Palmie; ewakuacja ludności po nasileniu erupcji wulkanu

2021-09-24 20:28

[ TEMATY ]

Hiszpania

wybuch

wulkan

PAP

Władze Wysp Kanaryjskich nakazały w piątek zawieszenie ruchu powietrznego nad wyspą La Palma, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Nasilona erupcja doprowadziła do ogłoszenia ewakuacji kolejnych miejscowości na hiszpańskiej wyspie.

W opublikowanym w piątek po południu komunikacie rząd regionalny Wysp Kanaryjskich podał, że ruch lotniczy na wyspę został wstrzymany z powodu nasilenia się emisji gazów wydostających się z wulkanu. Sięgają one już wysokości 4500 metrów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję