Reklama

Niedziela Legnicka

Krzeszów

Wielki Odpust Krzeszowski

Przed nami największe i najważniejsze wydarzenie organizowane na terenie sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Niedziela legnicka 32/2022, str. III

[ TEMATY ]

Krzeszów

opactwo.eu

Uroczystości zawsze gromadzą dużą liczbę uczestników

Uroczystości zawsze gromadzą dużą liczbę uczestników

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w planowanych nabożeństwa, Mszach św. oraz w Sumie odpustowej połączonej z festynem i koncertem patriotycznym. Zapraszamy wszystkich serdecznie zarówno parafian, jak i pielgrzymów do wspólnego świętowania.

W sobotę 13 sierpnia o godz.10 – Droga Krzyżowa po Kalwarii Krzeszowskiej; o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o godz. 21 w Apel Jasnogórski.

W niedzielę, 14 sierpnia, Msze św. w bazylice o godz.: 7.30, 10, 12 i 17; a o godz. 21 Apel Jasnogórski i procesja Maryjna ze świecami po Kalwarii Krzeszowskiej. O godz. 24 będzie odprawiona Pasterka Maryjna w bazylice.

Reklama

W poniedziałek 15 sierpnia, o godz. 10 Msza św. w intencji Ojczyzny; o godz. 11.30 Modlitwa Różańcowa w intencji Kościoła, Ojczyzny i Pielgrzymów krzeszowskich a o godz. 12 główna Suma odpustowa oraz procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej po placu klasztornym. Mszy św. będzie przewodniczyć abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Od godz. 14 rozpocznie się festyn i Koncert Patriotyczny.

Zaprasza – opactwo.eu.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaproszenie na pielgrzymkę

W sobotę 19 marca w Krzeszowie, odbędzie się doroczna V Pielgrzymka Rzemieślników, Bractwa św. Józefa i wszystkich noszących imię Opiekuna Zbawiciela.

Uroczysta Msza św. za wstawiennictwem świętego Patrona będzie odprawiona w południe w kościele brackim, który od ubiegłego roku jest diecezjalnym sanktuarium św. Józefa.

CZYTAJ DALEJ

Śladami św. Jana Bosko

2023-01-30 18:47

[ TEMATY ]

św. Jan Bosko

Włodzimierz Rędzioch

W ostatni dzień stycznia przypada liturgiczne święto najbardziej znanego XIX-wiecznego „świętego społecznego” Piemontu, św. Jana Bosko. Ten włoski kapłan uważany jest za jednego z największych wychowawców młodzieży, której poświęcił całe swoje życie, a jego praca z młodymi zaczęła się w Turynie, w dzielnicy Valdocco. I to właśnie do Turynu duchowi synowie, salezjanie, zaprosili grupę dziennikarzy akredytowanych w Biurze Prasowym Watykanu na krótką pielgrzymkę śladami ks. Bosko, którą zorganizował ks. Giuseppe Costa. Na spotkanie przyjechał dziesiąty następca św. Jana Bosko, ks. Ángel Fernández Artime, obecny przełożony generalny salezjanów.

Ks. Ángel wyjaśnił na początku spotkania, że uczynił wszystko, aby zachować to wielkie dziedzictwo jakim jest Valdocco. „Tutaj wszystko zrodziło się z inicjatywy tego młodego kapłana, jakim był ks. Bosko. Chciał być przyjacielem wszystkich. A Valdocco w Turynie musi pozostać dziedzictwem historycznym i charyzmatycznym, szkołą świętości, tak jak chciał tego Ksiądz Bosko. Stąd wyszło 13 świętych” – podkreślił przełożony generalny.

CZYTAJ DALEJ

Wartościowe ferie z Salezem

2023-01-31 17:45

Archiwum Oratorium Arka

Salezjańskie półkolonie to wartościowy i radosny czas

Salezjańskie półkolonie to wartościowy i radosny czas

Dziś wspomnienie św. Jana Bosco, który gromadził wokół siebie setki młodych ludzi i pomagał im zbliżyć się do Boga. Jego charyzmat pielęgnują dalej księża salezjanie. We Wrocławiu przygotowali ciekawą propozycję na czas zbliżających się ferii.

Na zimowe półkolonie, związane tematycznie z filmem „Kraina lodu”, zapraszają wrocławscy salezjanie. Od 13 do 17 lutego zapewniają dzieciom atrakcyjne zajęcia sportowe, taneczne, gry, warsztaty, a wszystko w duchu św. ks. Bosko. – Każde półkolonie mają dla nas również aspekt formacyjny – nie tylko zabawa, ale też wartościowe treści, formacja. Dzieci budują swój świat poprzez to, co otrzymują z zewnątrz, poprzez treści, które odbierają. Do filmu przygotowany został konspekt, na nim jest też oparta praca w grupach, zadania, zabawy. Staramy się, żeby podczas ferii oprócz odpoczynku dzieciaki mogły popracować nad sobą, zastanowić się nad pewnymi wartościami – tłumaczy salezjanin ks. Bartosz Mikuła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję