Reklama

Niedziela Legnicka

Krzeszów

Wielki Odpust Krzeszowski

Przed nami największe i najważniejsze wydarzenie organizowane na terenie sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Niedziela legnicka 32/2022, str. III

[ TEMATY ]

Krzeszów

opactwo.eu

Uroczystości zawsze gromadzą dużą liczbę uczestników

Uroczystości zawsze gromadzą dużą liczbę uczestników

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w planowanych nabożeństwa, Mszach św. oraz w Sumie odpustowej połączonej z festynem i koncertem patriotycznym. Zapraszamy wszystkich serdecznie zarówno parafian, jak i pielgrzymów do wspólnego świętowania.

W sobotę 13 sierpnia o godz.10 – Droga Krzyżowa po Kalwarii Krzeszowskiej; o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o godz. 21 w Apel Jasnogórski.

W niedzielę, 14 sierpnia, Msze św. w bazylice o godz.: 7.30, 10, 12 i 17; a o godz. 21 Apel Jasnogórski i procesja Maryjna ze świecami po Kalwarii Krzeszowskiej. O godz. 24 będzie odprawiona Pasterka Maryjna w bazylice.

Reklama

W poniedziałek 15 sierpnia, o godz. 10 Msza św. w intencji Ojczyzny; o godz. 11.30 Modlitwa Różańcowa w intencji Kościoła, Ojczyzny i Pielgrzymów krzeszowskich a o godz. 12 główna Suma odpustowa oraz procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej po placu klasztornym. Mszy św. będzie przewodniczyć abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Od godz. 14 rozpocznie się festyn i Koncert Patriotyczny.

Zaprasza – opactwo.eu.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leśnicy z Dolnego Śląska u Matki Bożej Łaskawej

W połowie czerwca, odbyła się VII Dolnośląska Pielgrzymka Leśników do Krzeszowa. Spotkanie to odbyło się w ramach Regionalnego Dnia Leśnika i z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Do krzeszowskiego Domu Łaski przybyło ponad 1200 osób. Uroczystość rozpoczęła Eucharystia, odprawiona w bazylice, pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Tuż po niej w Mauzoleum Piastów Świdnickich Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu złożył wieniec pod sarkofagiem Bolka II Świdnickiego. Towarzyszyli mu uczestnicy uroczystości.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski w imieniu papieża Franciszka odwiedza Ischię

2022-12-08 16:40

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

papież Franciszek

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

Na włoskiej wyspie Ischia odbyły się pierwsze pogrzeby ofiar lawiny błotnej, m.in. pary młodych narzeczonych. Jako znak bliskości z cierpiącą wspólnotą, na wyspie w imieniu Ojca Świętego przebywa dzisiaj jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.

26 listopada, o piątej nad ranem osunęła się część góry. Masy błota i kamieni z dużą prędkością zeszły wprost na osiedle, zabijając dwanaście osób. Wśród ofiar były także dzieci, w tym trzymiesięczne niemowlę. Kard. Krajewski przybył na Ischię, aby być z cierpiącymi rodzinami i zapewnić je o modlitwie i bliskości papieża.

CZYTAJ DALEJ

Fundacja rodzinna – krok w kierunku wielopokoleniowych firm rodzinnych

2022-12-09 07:35

[ TEMATY ]

fundacja rodzinna

Adobe Stock

Firmy rodzinne są filarem polskiej gospodarki. Po kilkudziesięciu latach od transformacji ustrojowej i ekonomicznej, polscy przedsiębiorcy muszą myśleć o sukcesji i zapewnieniu swoim firmom możliwości rozwoju przez kolejne dziesięciolecia.

- Budowa silnych firm wymaga czasu. Często zakłóca go konieczność przeprowadzania procesu sukcesji i podziału firmy. Fundacja rodzinna to szansa na kontynuację przez dzieci i wnuki dorobku firm, zbudowanego przez ich rodziców i dziadków – mówi Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję